Więcej kanałów TV bezpośrednio z poziomu TV (IPTV)

wluczykijwf

New member
kurcze mimo zmiany systemu z win xp na win 7 oraz zainstalowania framework 4 następnie 4,6,2 dalej nie umiem otworzyć onlinetvchanlist , pisze że ta wersja jak i poprzednia nie może otworzyć tego pliku bo będzie piasek czy coś takiego
Błąd 1. Prawdopodobnie nie umieszczono pliku *.scm (lista z TV) w katalogu in\CHlist
Błąd 2. Należy edytować plik OnlineTVChanList.exe.config i dodać między znacznikami configuration poniższy kod:
Kod:
<runtime>
   <loadFromRemoteSources enabled="true"/>
</runtime>
 

berthold61

New member
Błąd 1. Prawdopodobnie nie umieszczono pliku *.scm (lista z TV) w katalogu in\CHlist
Błąd 2. Należy edytować plik OnlineTVChanList.exe.config i dodać między znacznikami configuration poniższy kod:
Kod:
<runtime>
   <loadFromRemoteSources enabled="true"/>
</runtime>

ja już wkleiłem ten plik scm do tego folderu , zmodyfikowałem to co podałeś ale dalej klapa , wrzucałem już wszystkie możliwe frameworki i non stop nici . powiedz mi czy w jakimś distro linuxa nie ma takich problemów sztucznych bo ten win 7 mnie dobija
 

Attachments

  • CAM00416[1].jpg
    CAM00416[1].jpg
    1 MB · Wyś: 73

wluczykijwf

New member
ja już wkleiłem ten plik scm do tego folderu , zmodyfikowałem to co podałeś ale dalej klapa , wrzucałem już wszystkie możliwe frameworki i non stop nici . powiedz mi czy w jakimś distro linuxa nie ma takich problemów sztucznych bo ten win 7 mnie dobija
W tym przypadku problem leży po stronie list scm. Otwórz ją z zastosowaniem tej aplikacji webowej: SAMSUNG Channel list Editor for D, E, F, H, J and K-Series, a następnie zapisz na dysku i ten zapisany plik listy przenieś do OnlineTVChanList do katalogu in/CHlist.
 

dzierbiaty

New member
Witam Wluczykijwf

Tak sobie zerkałem od czasu do czasu na ten temat i czasem bez wczytywania się szperałem po forum na samygo.

Obecnie dostałem w spadku ;-) Samsung 46C8000. wersja oprogramowania 2013/08/01_003018.
Telewizor ten jest, że tak powiem dodatkowym sprzętem bo na codzień oglądam poprzez projektor, dodatkowo mam podłączony XBOX One S.

I tak sobie pomyślałem, że mogę w tym TV ,,pogrzebać,, tak dla eksperymentów. Z tego co wyczytałem seria C nie jest zbyt przyjazna do ulepszeń. Jeden z forumowiczów podał link do youtube ukazujący wgrywanie widgetów bez rotowania tv.
Czy to się opłaca? Czy są to uaktualnione wersje tak aby przynajmniej YouTube działało, o Netfliksie nie wspomnę? Czy jest widget pozwalający na IPTV (może być z poziomu Smart TV)

I jeszcze jedno. Czy widziałeś gdziekolwiek w IPTV nadawany program http://theqyou.com/
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wluczykijwf

New member
Witam Wluczykijwf

Tak sobie zerkałem od czasu do czasu na ten temat i czasem bez wczytywania się szperałem po forum na samygo.

Obecnie dostałem w spadku ;-) Samsung 46C8000. wersja oprogramowania 2013/08/01_003018.
Telewizor ten jest, że tak powiem dodatkowym sprzętem bo na codzień oglądam poprzez projektor, dodatkowo mam podłączony XBOX One S.

I tak sobie pomyślałem, że mogę w tym TV ,,pogrzebać,, tak dla eksperymentów. Z tego co wyczytałem seria C nie jest zbyt przyjazna do ulepszeń. Jeden z forumowiczów podał link do youtube ukazujący wgrywanie widgetów bez rotowania tv.
Czy to się opłaca? Czy są to uaktualnione wersje tak aby przynajmniej YouTube działało, o Netfliksie nie wspomnę? Czy jest widget pozwalający na IPTV (może być z poziomu Smart TV)
Pozdrawiam
Na serię C nie mogę za dużo zaoferować, tym bardziej bez root (z root powinna działać OnlineTV v. 0.9 - nierozwojowa). Z innych widgetów do IPTV (bez root) polecam sForkPlayer2.57. Niestety brak jest polskiego interfejsu, ale na szczęście jest angielski.
 

dzierbiaty

New member
Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź. Rootem się pobawię jak znajdę troszkę czasu.
Co dokładnie masz na myśli pisząc nierozwojowa o OnlineTV v. 0.9. Czy w dalszym ciągu działa stabilnie, czy będę mógł uaktualniać listę kanałów?
 

wluczykijwf

New member
Co dokładnie masz na myśli pisząc nierozwojowa o OnlineTV v. 0.9. Czy w dalszym ciągu działa stabilnie, czy będę mógł uaktualniać listę kanałów?
Jest stabilna, lecz już jej nie rozwijam. Na początku rozwijałem widget, który działał na Blu Ray serii D jako aplikacja do oglądania IPTV. Po zakupieniu TV serii F zmieniłem go na widget dla TV z opcją bezpośredniego oglądania z poziomu TV (OnlineTV v. 0.9). Potem zacząłem stosować funkcje, które są dostępne tylko od serii E wzwyż. Dlatego nazywam ją nierozwojową.
Jest pozbawiona nowych funkcji, ale spełnia tą podstawową czyli umożliwia oglądanie kanałów IPTV bezpośrednio z poziomu TV :D
 

berthold61

New member
W tym przypadku problem leży po stronie list scm. Otwórz ją z zastosowaniem tej aplikacji webowej: SAMSUNG Channel list Editor for D, E, F, H, J and K-Series, a następnie zapisz na dysku i ten zapisany plik listy przenieś do OnlineTVChanList do katalogu in/CHlist.

Tak po prawdzie to są daremne wysiłki z mojej strony mimo że super sprawa to ja tego fizycznie nie zobaczę z prozaicznej przyczyny odkąd przeprowadziłem się prawie na wieś więc wybór internetu był mizerny mam niby 15mega a praktycznie to 6-8mega a w dodatku często przerywa , sprawdzałem ruski player wiwattv i tnie jak diabli , jedyna opcja aby to jako tako chodziło to jest oscam
no i od razu prośba abyś w miarę wolnego czasu napisał jakis fajny poradnik z plikami bo ja od 2 dni sie z tym meczę a translatorem ale wiesz jak te fora wyglądają tysiące wątków i każdy inny no i ten język to nie do przeskoczenia
a tak piąte przez dziesisiąte wyczytałem na samygo że w oscam można uruchomić ccam przez jakiś generator
 
Ostatnia edycja:

berthold61

New member
@berthold61 nie używam tego... Musisz polegać na forach i sobie... :)

Mam jeszcze jedno pytanie zasadnicze , gdzie te listy kanałów szukać ? bo wszystko fajnie zabrałem się za instalację pewnie tak jak większość ale dojdziemy do końca no i właśnie co dalej ? bo te listy co są dostępne gdzieś w necie to działają na ss iptv czy smart iptv , chyba że są gdzieś listy o których ja na razie nie mam pojęcia
 
Do góry