Więcej kanałów TV bezpośrednio z poziomu TV (IPTV)

wluczykijwf

New member
Uwaga: Po pierwsze, autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności gdyby poszło coś nie tak!

Co jest potrzebne
aby oglądać kanały internetowe w tym weebtv bezpośrednio z poziomu TV.
  1. TV z root z serii E, F lub H.
  2. Jakiś klient ftp oraz telnet np. putty
  3. Widget OnlineTV 1. 0.8a lub nowszy
  4. Aplikacja rtmpgw
  5. Skrypt 99_97_rtmpgateway
  6. Skrypty listCH
  7. Aplikacja OnlineTVChanList
  8. Trochę cierpliwości.
Instalacja wymaganych plików
  1. Rozpakować OnlineTV
  2. Połączyć się przez ftp z TV.
  3. Odszukać katalog /mtd_rwcommon/widgets/user/ i wkleić do niego rozpakowany katalog OnlineTV
  4. Jeśli nie ma na TV tego katalogu to trzeba zainstalować jakąś aplikację użytkownika z zewnętrznego źródła, aby TV utworzył ten katalog
  5. Rozpakować rtmpgw i przenieś go na TV przez ftp do /mtd_rwcommon/
  6. Rozpakować listCH i przenieść cały katalog do TV przez ftp do /mnt/phpsysinfo/
  7. Rozpakować 99_97_rtmpgateway i przenieść plik do TV przez ftp do /mnt/etc/init.d/
  8. Uruchomić klienta telnet i połączyć się z TV
  9. Przez telnet nadać prawa do wykonywania:
    Kod:
    chmod +x /mtd_rwcommon/rtmpgw
    chmod +x /mnt/etc/init.d/99_97_rtmpgateway.init
    chmod +x /mnt/phpsysinfo/listCH/listCH.sh
    chmod +x /mnt/phpsysinfo/listCH/WeebTV.sh
  10. Przez telnet należy zmodyfikować skrypt generujący linki z weebtv po przez wprowadzenie własnego loginu i hasła:
    Kod:
    nano /mnt/phpsysinfo/listCH/WeebTV.sh
    Należy zmodyfikować te linijki po znaku równości wprowadzając swoje parametry logowania:
    Kod:
    user=
    pass=
    Opcjonalnie można zmodyfikować jakość na gorszą po przez zmianę
    Kod:
    use_hd=1
    na
    Kod:
    use_hd=0
    Zapisać zmiany po przez Ctrl+O -> Enter -> Ctrl+X (Jeśli brak edytora nano to edycję należy wykonać przez edytor vi)
Tworzenie własnej listy kanałów oraz wgrywanie jej do TV
(Opis dotyczy tworzenia listy pod systemem Windows 7 i wyższe. Dla niższych wersji Windy oraz Linux odsyłam do głównego wątku)
  1. Eksport listy kanałów z TV
    - USB musi być w TV;
    - Wybieramy na TV: Menu->Nadawanie->Ustawienia kanałów->Transfer listy kanałów->Export
  2. Aby OnlineTVChanList został uruchomiony należy mieć zainstalowane na komputerze pod Windows Framework 4.0
  3. Na komputerze rozpakować OnlineTVChanList
  4. W katalogu głównym odszukać katalog in\CHlist i wkleić tam zaimportowaną listę (plik *.scm)
  5. Uruchomić OnlineTVChanList
  6. Wprowadzić login i hasło do weebtv:
    - Wybrać z menu: Plugins->WeebTV
  7. Załadować kanały z WeebTV:
    - Wybrać z menu: Channels->Add from WeebTV plugin
  8. Opcjonalnie zmodyfikować opisy, ikony, lub dodać kanały z innych źródeł
  9. Utworzyć listy:
    - Wybrać z menu: File->Save all files->Tak
  10. Z katalogu, który otworzy się automatycznie, należy przenieść pliki na TV
  11. Plik TvList.xml przenieść przez ftp do /mtd_rwcommon/widgets/user/OnlineTV
  12. Plik z listą kanałów *.scm należy przenieść na nośnik USB i zaimportować ja do TV
    - Podpiąć nośnik danych USB z listą (*.scm) do TV
    - Wybrać na TV: Menu->Nadawanie->Ustawienia kanałów->Transfer listy kanałów->Import
    - Wskazać listę, która została wgrana na nośnik USB
  13. Reset TV
  14. Opcjonalnie listę kanałów (*.scm) przed zaimportowanie do TV można posortować według własnych upodobań poprzez aplikację webową SAMSUNG Channel Editor for D, E, F, H and J-Series - SamyChan
Oglądanie kanałów przez OnlineTV
  1. Aby działały kanały weebtv TV musi być cały czas z rootem.
  2. Aby aplikacja OnlineTV ładowała się automatycznie należy z poziomu TV wybrać Menu->Funkcje Smart-> Ustaw. aplikacji->OnlineTV
  3. Jeśli nie zostanie wykony punkt 2 to można uruchomić aplikację manualnie z poziomu SmartHub
Życzę miłego użytkowania:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

blask333

New member
Jeśli nie ma na TV tego katalogu to trzeba zainstalować jakąś aplikację użytkownika z zewnętrznego źródła, aby TV utworzył ten katalog
/mtd_rwcommon/widgets/
NIE MAM KATALOGU

user
CZY MOGĘ SOBIE SAM GO UTWORZYĆ ?
 
Ostatnia edycja:

blask333

New member
Mam wszystko wgrane niestety listy na win xp nie moglem stworzyc wiec wgralem liste TVlist do weebtv z linku wyżej. Po nacisnienciu czerwonego przycisku wszystko sie wyswietla. Jednak mam kanaly tylko z satelity model F6400

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
 

wluczykijwf

New member
Mam wszystko wgrane niestety listy na win xp nie moglem stworzyc wiec wgralem liste TVlist do weebtv z linku wyżej. Po nacisnienciu czerwonego przycisku wszystko sie wyswietla. Jednak mam kanaly tylko z satelity model F6400
W takim razie pozostaje manualna modyfikacja listy kanałów (*.scm) w SamToolBox http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=63&t=8760 oraz ręczne tworzenie i dodawanie linków z Weeb.tv do TVList.xml http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=63&t=8888#p71806.
 
Ostatnia edycja:

blask333

New member
Ok. Dzieki za odpowiedz. A mam pytanko czy program dziala pod winxp czy mam problem w win. Drugie pytanie czym edytowac liste ? W jakim programie.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
 

wluczykijwf

New member
Ok. Dzieki za odpowiedz. A mam pytanko czy program dziala pod winxp czy mam problem w win. Drugie pytanie czym edytowac liste ? W jakim programie.
SamToolBox powinien działać pod XP. Jest również wersja pod Linuxa, działa prawidłowo np. na Ubuntu.
Jeśli chodzi o plik TvList.xml to można edytowa w notatniku, ale łatwiej może będzie w edytorze xml.
 

wluczykijwf

New member
Do góry