H6400 czujnik eco. Kilka pytań

hellborg

New member
Witam.
Gdzie w 40H6400 jest umiejscowiony ten czujnik? Czy to normalne, że jak się włączy i próbuje się tym suwakiem na dole określić poziom (czego? czułości czy przyciemniania/rozjaśniania?) to nie widać efektów przesuwania tego suwaka? Czy widać od razu jak obraz reaguje? Bo ja jak przesuwam od 0 do 20 to nic nie widzę, żeby coś jaśniało lub ciemniało. Obraz świeci niezależnie tak samo czy jest jasny dzień lub wieczór.
No i zauważyłem taką rzecz. Co jakiś czas jak wejdę w menu>ustawienia>czujnik to widzę, że ten czujnik mam wyłączony. Jak włączę, ustawię suwak i wyjdę to po jakimś czasie widzę, że znów jest wyłączony. Od czego to zależy?

A pytam o miejsce gdzie ten czujnik bo chcę sprawdzić czy reaguje w ogóle na światło
 

Mirizag

New member
Witam. Z tego co zauważalnym u siebie to telewizor przyciemnię się i rozjaśnia jeżeli obraz w menu jest ustawiony na Standardowy. A w którym miejscu jest czujnik to niestety nie wiem.
 

hellborg

New member
Ja mam ustawiony jako "naturalny" Ale myślałem, ze te ustawienie czyli standardowy lub naturalny to po prostu kwestia dobranej palety barw.
 
Do góry