PS42-E7H Problem z przełączaniem obrazu

moruss

New member
Witam wszystkich serdecznie!
Mam taki problem - około 2 tygodnie temu kupiłem w Media Markt plazmę Samsunga PS42-E7H i po jakimś czasie zauważyłem, że obraz nie zmienia się w trybie auto między 4:3 a 16:9 więc poechałem do MM z reklamacją, wymienili mi telewizor na nowy i klapa :( dalej to samo.
Chciałbym spytać, czy ktoś z Was posiada ten lub podobny model i czy też ma taki problem?? Czym to może być spowodowane?
Będę bardzo wdzięczny za jakąś podpowiedź.
Pozdrawiam moruss
 

wydma8

New member
Witam, tez sie zastanawiam nad tym modelem , jest bardzio ciekawy, na stronie samsunga go nie ma, pytalem sie ludzi to mowili ze jest to model w zasadzie dostepny w mm lub saturnie.

Za ile go kupiles?? Jestes zadowolony, jak obraz analogowy a jak cyfrowy wyglada??

Pozdrawiam serdecznie
 

moruss

New member
Witam!
Telewizor kupiłem za 3990zł w Media, jest to w sumie ciekawy model, aczkolwiek ma pewne wady. Niewątpliwie do zalet należy ilość i głębia kolorów, obraz jest naprawdę efektowny, wysoka rozdzelczość jak za tą cenę, to też z pewnością duży plus. Jeśli chodzi o obraz, to ja mam Cyfrowy Polsat i szczerze mówiąc, to jakość programów np tvp1 czy tvp2 jest dość kiepska, lepiej już z tvn-ami i polsatem. Z pewnością minusem ego modelu jest brak SMD (przy dynamicznym obrazie są widoczne smugi :( ) i z pewnością brak trybu automatycznego obrazu, tzn tryb automatyczny jest, ale nie działa na Polskih kanałach, więc pozpstaje ręczna zmiana formatu obrazu.
Myślę, że generalnie jak za taką kwotę to warto go kupić, aczkolwiek bardziej polecałbym model ps-42c7h - jest to nowszy model, i posiada już filtr SMD.
Pozdrawiam moruss!
 

Markcox

New member
ireee napisał:
Morrus czy w eh7 zauwazyles slynne migotanie, przypadlosc modelu c7h??

Pozdrawiam

Obawiam się że to "sławienne" migotanie jeso ogólną przypadłością wyświetlaczy SAMSUNGA i to nie tylko PDP ale także LCD. Było mówione o tym na tym forum.
Więc podejrzewam że tym bardziej w różnych modelach PDP samsunga również to występuje - chociażby z tego względu że wszystkie są montowane na tym samym panelu
 

ksr

New member
cena

moruss napisał:
Witam!
Telewizor kupiłem za 3990zł w Media, jest to w sumie ciekawy model, aczkolwiek ma pewne wady. Niewątpliwie do zalet należy ilość i głębia kolorów, obraz jest naprawdę efektowny, wysoka rozdzelczość jak za tą cenę, to też z pewnością duży plus. Jeśli chodzi o obraz, to ja mam Cyfrowy Polsat i szczerze mówiąc, to jakość programów np tvp1 czy tvp2 jest dość kiepska, lepiej już z tvn-ami i polsatem. Z pewnością minusem ego modelu jest brak SMD (przy dynamicznym obrazie są widoczne smugi :( ) i z pewnością brak trybu automatycznego obrazu, tzn tryb automatyczny jest, ale nie działa na Polskih kanałach, więc pozpstaje ręczna zmiana formatu obrazu.
Myślę, że generalnie jak za taką kwotę to warto go kupić, aczkolwiek bardziej polecałbym model ps-42c7h - jest to nowszy model, i posiada już filtr SMD.
Pozdrawiam moruss!
W Legnicy 22.03 otwierają MM i będzie za 2999 zastanawiam się jeszcze nad 42C7H który ma właśnie wsponiane SMD ale jest za 3999. Czy warto dawać aż 1000 więcej tylko za ten system czy bez tego aż tak to smużenie dynamicznych obrazów jest widoczne i przeszkadza?
 

hugo9252

Member
Kupiłem tego Samsunga 2 lutego w MM w Warszawie.Podłączony do kabla UPC.I stwierdziłem co następuje:nic nie miga:) Automat nie Działa(oglądam na 4:3 ).Mi to nie przeszkadza.Zawsze można przesunąć obraz w pionie.DVD podłączone przez euro(bardzo stary typ ma już 6 lat)Działa super.Sorki jeśli nie pasują moje uwagi.Piszę pierwszy raz;)Pozdro...Zapłaciłem 3990.Warto było
 
Ostatnia edycja:

Magister

New member
Samsung e7h

Witam

Kupilem ten tv (samsung ps 42 E7H) na poczatku lutego w saturnie za 3499 pod wplywem impulsu. Nie wiem czy to wada tej sztuki czy generalnie paneli samsunga ale po chwili zabawy mam wypalone menu. Podobnie ma sie zmiana kanalu. Mam juz wypalone menu z info jaki kanal i jaki dzwiek jest podawany - i tak w lewym rogu mam stale juz wypalone stereo nicam...o dziwo znaczkow z wiekiem nie mam wypalonych. Duszki doskonale widac jak odpalimy bialy ekran - ogladam menu na srodku ekranu i w lewym rogu...Po godzinie "wypalania" bialym sniegiem troszke duszki nikna ale chwila skakania po kanalach i znowu stereo nicam widze wypalone. Czy wiecie jak temu przeciwdzialac? Wkurza mnie ciagla swidomosc ze cos sie wypala w tak szybkim tepie. Co do systemu SMD to nie wiem czy jego brak jest widoczny bo nie widzialem smuzenia przy jego braku...jesli jest widoczna roznica to zapytam czy jest az tak znaczaca?

pozdrawiam
 
Do góry