Samsung UE55H6800 czy... No właśnie.

macieklm

New member
Witam,

Rodzice planują zakup telewizora Samsung UE55H6800. Uparli się na tą wykrzywioną matrycę strasznie i generalnie ma być to 55''Samsung. Dla mnie to pic na wodę, no ale nie mój cyrk w sumie. Powiedzcie mi proszę kilka rzeczy.

Czy UE55H6800 bez wyjątku sprzedawany jest bez okularów 3d i bez smart pilota?
Czy różnica między UE55H6800 a UE55H6850 jest tylko taka, że w tym drugim jest dodatkowy smart pilot i sterowanie głosem? (ps. oba są czterordzeniowe?)

W koncu, czy warto jednak zrezygnować z tego UE55H6800 i za niższą, lub podobną cenę wziąć innego samsunga? Który ewentualnie model będzie równie dobry (może lepszy), bądź różnica w specyfikacji będzie prawie niezauważalna?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi. Zależy im na kupnie TV do konca tygodnia, więc coraz mniej czasu :)

Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak sie uparli :D :D Krzywy oled tak krzywy led na Va raczej nie...

7.jpg


UE55H6800 nie ma 2 pilota ani okularów bez wyjątku.

H6850 ma 2 pilota reszta ta sama...

Te modele są fajne bo mają ultra clear panel :D
 

macieklm

New member
O, widzę, że kolega też Rzeszowiak ;)

Można powiedzieć, że nie ma przeciwskazan co do tych H6800 (H6850) poza tymi właśnie kątami? W odległościach raczej się mieszczą jeżeli chodzi o patrzenie na ekran, więc nie powinno to mocno wadzić, o ile w ogóle. Powiedzcie mi proszę, jak jest rzeczywiscie z tymi matrycami, bo coś mi się obiło o uszy, że wsadzane są tam jakie stare matryce ?

Generalnie, mając około 5 tys na jakiś model Samsunga o podobnych parametrach (55'' dobry smart tv) który byście wybrali? Warto dopłacić do H6800(6850) czy wziąć jakiś inny model?

EDIT: a może warto dopłacić do UE55H7000? Różnice są znaczące?
 
Ostatnia edycja:

gustav.pl

New member
Witam :)
macieklm
Z teoretycznego punktu widzenia model 6850 ma niby lepsze odświeżanie o 200HZ, trochę lepszy dźwięk i jakieś inne drobne pierdoły. A od strony praktycznej, to powiem Ci, że kilka dni temu miałem podobny dylemat - H6850 czy H8000(55"). Potem jeszcze przyszła myśl, że może coś z 4K(UHD), bo budżet na to pozwalał, a i sprzedawca w salonie Samsunga zachwalał, że nawet kiepską jakość sygnału taki telewizor z UHD "wyciągnie" na lepsze. Jako, że byłem zaopatrzony w 2 "pendraki" z identycznymi filmami, porównywałem jakoś odtwarzanych filmów na interesujących mnie modelach. Jakiś wyraźnych różnic nie zauważyłem, więc wybraliśmy ten H6850 ze względu na cenę. Wybierałem jedynie wersję krzywą ekranu, bo w takim jakoś lepiej się mogłem skupić na obrazie, no i to jakaś odmiana też jest. Tak więc uważam, że to co się przed zakupem człowiek naczyta to jedno, ale ważne też są doznania organoleptyczne :wink:
Pozdr. :)
Edit: Sorki. Pierwszy post i skucha :(
Teraz się dopatrzyłem, że H6850 i H6800 to prawie bliźniaki, a mi pomyliło się z modelem F6800.
Porównaj sobie te modele na stronie samsunga. Wynika z niego, że H6800 jest uboższy o sterowanie głosem i jakąś aplikacje na SmartTv, a ma za to funkcję Digital Clean View której nie ma H6850.
 
Ostatnia edycja:

rafzet

New member
Witam, temat stary ale podłączę się z innym problemem, bo o ten sam model samsunga chodzi.
Czy ktoś jest w stanie mi podać model pilota do smart, który uda się sparować z tv bo nigdzie nie ma info na ten temat. Sam telewizor ue55h6800 jest sprzedawany bez takiego pilota. Kupiłem taki TM1470A - BN59-01182B ale nie łaczy się z tym tv.:x
 
Do góry