Samsung UE32F6400 sam się włącza

mehiel

New member
Witam,

jak w tytule - od jakiegoś czasu telewizor sam się włącza o różnych porach. Jest to o tyle irytujące, że potrafi włączyć się kilka razy pod rząd np. w nocy, po czym 1 lub 2 dni działa bez zarzutu. Strasznie dziwna sprawa, dzisiaj np. po południu się włączył, a kiedy go wyłączyłem to znowu się włączył i tak kilka razy.
Resetowałem wszystkie ustawienia, wyjmowałem baterie z pilota i dalej to samo. Nie mogę rozgryźć co jest z tym tv.. Może ktoś wie co z tym zrobić, albo miał podobny problem. Chciałbym go oddać do serwisu, ale mam obawy czy serwis rozwiąże problem, bo może tak być że na czas testów u nich będzie ok.
Telewizor ma 1,5 roku i do tej pory wszystko było ok, ale teraz mam ochotę odpiąć go od prądu i wyrzucić przez balkon...
 

Big-Apple

New member
mam to samo ale na plazmie włącza się tyle że nie ma obrazu tylko taki pstryk jakbyś go włączał by oglądać a potem wyłączał

przyczyny niby takie że Samsung nie lubi tunerów zew
sąsiad może mieć taki sam i przez ściane włącza
inne urządzenie o tej samej częstotliwości


ja to zrobiłem tak listwa z wyłącznikiem i mam spokoj
tv będzie dłużej żył i nie będzie w stand by :)
 

mehiel

New member
Dzięki za odpowiedż.
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - od wczoraj miga mi czerwona dioda zasilająca gdy tv jest wyłączony. Miga mi co kilkanaście sekund. Wydaje mi się, że to jakiś problem sprzętowy.
 

mehiel

New member
Ducha raczej nie mam ;)
Ale tak jak wyżej napisałem, od wczoraj zaczęła migać ta czerwona dioda zasilająca. Miga z przerwami ok. 15 sekundowymi. I tak cały czas. Wydaje się, że to jednak problem sprzętowy jest. Faktycznie chyba oddam na serwis, tyle że lepiej by było jakby całkowicie padł, bo z czymś takim jak teraz to "fachofcy" mogą sobie nie poradzić. Wiadomo jak to jest w serwisach.
A jeszcze pytanko - ktoś wie jak wygląda procedura reklamacyjna w samsungu? Dzwonię do nich i przyjeżdżają po tv, czy sam muszę zamawiać kuriera, pakować i wysyłać do nich?
 

yarck

New member
Zadzwoń na numer podany na gwarancji - powiedzą Ci jaka jest procedura lub gdzie są najbliższe punkty serwisowe. Miałem podobną sytuację jakieś cztery lata temu. Telewizor Samsung samoistnie się restartował w trakcie oglądania, z częstotliwością mniej więcej raz na 3, 4 tygodnie. Usterka nieuciążliwa i trudna do udowodnienia więc użytkowałem go prawie 2 lata w nadziei, że się pogłębi. Przed upływem gwarancji odwiozłem jednak TV do serwisu, a tam pomimo nie stwierdzenia usterki wymieniono mi go na nowy model.
 

Big-Apple

New member
Zadzwoń na numer podany na gwarancji - powiedzą Ci jaka jest procedura lub gdzie są najbliższe punkty serwisowe. Miałem podobną sytuację jakieś cztery lata temu. Telewizor Samsung samoistnie się restartował w trakcie oglądania, z częstotliwością mniej więcej raz na 3, 4 tygodnie. Usterka nieuciążliwa i trudna do udowodnienia więc użytkowałem go prawie 2 lata w nadziei, że się pogłębi. Przed upływem gwarancji odwiozłem jednak TV do serwisu, a tam pomimo nie stwierdzenia usterki wymieniono mi go na nowy model.

ja sobie serwis darowałem i zapodałem listwę z wyłacznikiem to jest duża plazma w 3 osoby to trza było nosić.

W niektórych matryca od tak może paść
 

ncplus

Member
mam to samo ale na plazmie włącza się tyle że nie ma obrazu tylko taki pstryk jakbyś go włączał by oglądać a potem wyłączał

przyczyny niby takie że Samsung nie lubi tunerów zew
sąsiad może mieć taki sam i przez ściane włącza
inne urządzenie o tej samej częstotliwości


ja to zrobiłem tak listwa z wyłącznikiem i mam spokoj
tv będzie dłużej żył i nie będzie w stand by :)

sprawdź w MENU tv, czy nie masz ustawionej automatycznej aktualizacji ? U mnie była i był podobny efekt - cyknięcie, podświetlała się matryca, po kilku sekundach ponowne cyknięcie i standby. Po wyłączeniu aktualizacji już się sam nie uruchamia.
 

shogun990

New member
Mój tv f6400 też zaczął się sam włączać. Tylko ekran jest czarny ale nie świeci dioda która powinna świecić na czuwaniu. Jak się odpala tv to czasem z automatu odpala się też ampli. Dodam że automatyczna aktualizacja jest wyłączona.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry