Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > Samsung UE50H6400 Kalibracja i nie tylko
Odpowiedz

Senior Member

Meldunek: Mar 2012
19-12-2014, 16:21
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pastusiak Zobacz post
Witam Cię. Właśnie na tym polegała przewaga plazmy nad elcedekami. Paleta szarości pełna z zachowaniem głębokiej czerni. Wybierając Leda, w dodatku średniej klasy, zdecydowałaś się na spory kompromis. W tym wypadku nie ma sensu zabawa z jasnością i gammą bo to te parametry mogłyby wpłynąć na "odblokowanie" tych czarnych schodków. Z ciekawości sprawdziłem u siebie, musiałabyś wskoczyć na gammę +1 (akurat osobiście mam tak ustawioną) a z jasnością wjechać aż na 69 żeby było widoczne schodkowanie na końcu palety z czarnymi patternami. Tak czy inaczej nie ma takiej potrzeby. Ktoś kiedyś mądrze tłumaczył, że różne źródła obsługują różne poziomy czerni i w praktyce, oglądając statyczny obraz podpięty przez usb, nie widzisz różnicy na ostatnich patternach a odpalając bluraya przez hdmi zobaczysz już wszystkie. Dlatego nie bierz sobie tego do serca. Podstawą jest abyś odpowiednio skalibrowała obraz aby nie wydawał się mdły a jednocześnie zachował naturalne barwy. Skoro masz 50 cali, to licz się z tym, że nie masz matrycy samsunga (nie produkują 50ek). Nie jest to powód do płaczu. Prawdopodobnie masz AUO (tak jak ja) lub CMO. Nie wiem jak z CMO ale AUO charakteryzuje sie wyższym kontrastem niż matryce samsunga jednak ma gorsze podświetlenie (mniej równomierne). Przy odpowiednio skalibrowanym obrazie może nie mieć to znaczenia bo nawet w ciemnym trybie film obraz bedzie na tyle wyraźny, że podświetlenie zostawisz na połowie suwaka co zniweluje efekty poboczne takie jak nierównomierne podświetlenie (clouding). Teraz tak. Zalecam zastosowanie się do jednego z dwóch ustawień, które ewidentnie odbiegają od reszty jakie widziałem i odnoszą się za pewne do matryc od AUO bądź CMO.

https://www.avforums.com/threads/sam...tings.1876939/

przyznam szczerze, że miałem to ustawienie przez długi czas bo mam dość wrażliwe oczy a po takim ustawieniu nie miałem z tym problemów zwłaszcza w nocy a najczęściej tak oglądam. Kolory są bardzo nasycone w tym presecie a szarości stonowane. Polecam jednak zmienić ustawienie ostrości na przynajmniej 12 dla telewizji i 17 dla lepszego źródła (usb i bluray). Odbiera bardzo ładnie i nie męczy oczu. Niestety jak dla mnie, kiedy zaczałem oglądać częściej w ciągu dnia, ustawienia te były za ciemne. Dlatego wprowadziłem następujące:

Samsung UN55H6400 Picture Settings Calibrations (UN50H6400, UN48H6400, UN60H6400, UN65H6400)

Po dokładnym wprowadzeniu tych ustawień, z kilkoma zmianami (o czym później), obraz nadal naturalnie odwzorowuje barwy jednak jest "mocniejszy", bardziej skontrastowany, przede wszystkim jaśniejszy. Odbiór jest na tyle jasny, że pozwoliłem sobie zostawić podświetlenie na 11(tak jak poprzednio), pomimo że w ustawieniach podane jest 17. Kolejna zmiana to jasność, bo 49 niestety powodowało straszne szarości zamiast czerni, zwłaszcza oglądając TV (przy hdmi i poziomie czerni NISKI 49 jest ok!). Zjechać w zależności od upodobań aby ginęły szare bloki. U mnie zjazd do 45 (tak jak poprzednio) załatwił sprawę. Czyli z bardzo lekką modyfikacją (jasność) mogę zdecydowanie polecić ten komplet ustawień dla telewizora z matrycą AUO. Dodatkowo zalecam wprowadzenie zmiany w ustawieniu motion plus zarówno przy pierwszych jak i drugich ustawieniach:
ustawienia ręczne
redukcja rozmycia:10
redukcja skoków:7 (można dać mniej ja zalecam miedzy 3 a 7, mam wysoko bo lubię teatr )

po wprowadzeniu tych ustawień z doświadczenia wiem, że warto odejść od telewizora, wyjść, przewietrzyć się, wrócić nawet na drugi dzień. Wtedy na świeżo możemy dokonać werdyktu bez aktywnej "pamięci podręcznej" w głowie Myślę że jeśli zastosujesz się do tego co napisałem będziesz bardzo zadowolona z obrazu. Jeśli jednak nadal będzie mdle, zbyt ciemno, nieładnie, w drugich ustawieniach zwiększ podświetlenie do wspomnianych 17 (będzie dużo jaśniej i intensywniej). Jeśli i to nie pomoże bądź pomoże ale podświetlenie w nocy będzie Cię dręczyć, daj mi o tym znać a dam Ci zmodyfikowane osobiście przeze mnie ustawienia film zadaptowane pod preset STANDARD pozdrawiam
Witam

Właśnie wczoraj zakupiłem model UE65H6400 i nieomieszkam zastosować powyższe ustawienia

Podzielę się po tych ustawieniach z Wami
Odpowiedź z Cytatem
czeski73 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Okazja
Member

Meldunek: Nov 2014
19-12-2014, 19:06
Domyślnie

Tak jak pisałem w/w telewizor mam od wczoraj.
Dzisiaj podłączyłem do niego PSP3 do HDMI2.
Czy Samsung posiada tryb GRA i jak do niego wejść?
Ewentualnie prosiłbym o ustawienia z jakich korzystacie przy konsolach.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
derk72 jest offline
tdx
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2008

19-12-2014, 19:12
Domyślnie

konsole podpinasz pod HDMI3 by nie blokować ARC, tryb gra masz w Menu ekranowe > System > Ogólne > Tryb gry
Odpowiedź z Cytatem
tdx jest offline
reklama

Member

Meldunek: Nov 2014
20-12-2014, 10:04
Domyślnie

Mam końcówkę remontu więc telewizor oglądam z doskoku.
Właśnie próbuję ustawień
Samsung UN55H6400 Picture Settings Calibrations (UN50H6400, UN48H6400, UN60H6400, UN65H6400)

I mam mały problem

Interval Red Green Blue
1 0 +1 0
2 +1 0 -2
3 0 0 +2
4 0 -1 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 +2 0
9 +1 0 0
10 +2 0 0
w/w to jest 10 ustawień kolorów do wyboru ( 10%, 20%,30%), a może mam wejść w każdy poziom % i je wprowadzić ?

Setting Value
R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 27
R-Gain 20
G-Gain 23
B-Gain 21
Gdzie są w/w ustawienia, jak do nich dotrzeć ?

Co do matrycy, po wejściu w serwis
option: 55R1AF0V,..,..,NONE
Odpowiedź z Cytatem
derk72 jest offline
Member

Meldunek: Dec 2013

20-12-2014, 12:39
Domyślnie

Cytat:
Napisał tdx Zobacz post
konsole podpinasz pod HDMI3 by nie blokować ARC, tryb gra masz w Menu ekranowe > System > Ogólne > Tryb gry
Możesz wytłumaczyć o co chodzi z tym by nie blokować ARC??
Mam PS4 podłączone w tej chwili jeśli dobrze pamiętam pod HDMI 2
UPC pod HDMI 1
PC HDMI 3

Wieczorem dokładnie sprawdzę.

Ja muszę również sprawdzić te ustawienia bo ustawiłem swoje w standardzie użytkownika i np jak podłączę dysk i puszcze jakiś film 1080p mkv to jakość zadowalająca ale te ustawienia mam na wszystkie źródła puszczone, natomiast wczoraj lookałem na film 2012 leciał na polsat film HD i widać był delikatny śnieg takie mrowienie na ciemniejszych fragmentach.
Posiadam model UE48H6400

Ostatnio edytowane przez pablov7 ; 20-12-2014 o 12:41
Odpowiedź z Cytatem
pablov7 jest offline
Banned

Meldunek: Nov 2011

20-12-2014, 12:46
Domyślnie

Jeżeli masz amplituner z HDMI ARC to właśnie on powinien być podłączony pod to wejście, jezeli nie korzystasz z amplitunera to możesz tam wpinać co chcesz.
Odpowiedź z Cytatem
Rafal7 jest offline
tdx
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2008

20-12-2014, 13:46
Domyślnie

derk72 musisz ustawić 10p balans wieli włączony i mając 10 interawałów dla każdego wpisujesz 3 wartości składowe
Odpowiedź z Cytatem
tdx jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
kalibracja, nie, samsung, ue50h6400, samsung

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania