Samsung UE40F6400 obraz obrócony o 180 stopni

fasan

New member
Witam koledzy, przez własną głupotę mam problem z moim samsungiem, chcąc poprawić obraz wszedłem w menu serwisowe , lecz po wyjściu okazało sie, że obraz w moim tv jest obrócony o 180 stopni, w zasadzie wszystko zostało jak dawniej tylko ten obraz, zmieniałem modele matrycy na każdą z możliwych lecz nie pomaga, szukałem tez opcji "mirror" ale nie ma takiej. Proszę o pomoc i z góry dziękuje z zainteresowanie tematem.

Przy okazji zapytam jeśli ktoś wie, jaki jest tam typ matrycy 40A1AFAV czy 40A1AF1S? dodam jeszcze że to model bez 3D
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
bardzo często to się zdarza jeśli zmieniłeś model na jakiś inny....
panel powinien być 40A1AF1S...
Jak to bez 3D?
 
Ostatnia edycja:

fasan

New member
Bez 3D bo to Tv z Niemiec, tam "podobno" taka seria wyszła bez 3D, cała reszta funkcji identyczna jak w modelach przeznaczonych na nasz rynek. Ustawiam SW Model : UF6400 , BOM Model: 6400 , i Type: 40A1AF1S i niestety dalej tak samo , próbowałem też 40A1AFAV i bez rezultatu. Oczywiście po każdej zmianie wyłączam TV guzikiem POWER i odłączam zasilanie . Macie jakieś pomysły ?
 

tdx

New member
Bez reklam
no cóż a spróbuj w takim razie 40A6AF0S lub 40A6AF1S jeśi zadziała to mam przykrą wiadomość dla Ciebie
 

tdx

New member
Bez reklam
Dziwna sprawa.. Local set też masz zablokowany?
W takim razie trzeba lecieć po kolei z wszystkimi TYPE zaczynającymi się od 40XXXXXX
 

fasan

New member
local set odblokowany i ustawiony na EU_POLAND , zresztą wszystkie opcje są odblokowane , sprawdziłem wszystkie typy zaczynające sie od 40XXXXX, nie pomogło .
 

tdx

New member
Bez reklam
raczej bym tego nie ruszał czasem zmieniając SW model można było odblokować inne funkcje TV blokowane właśnie softem...
Ale im więcej BOMa chyba nigdy nie zmieniałem...
 

fasan

New member
zrobiłem zdjęcie naklejce na matrycy, aparat nie złapał z prawej strony napisu: FW03 2014.01.17
 

Attachments

  • 20141107_161954.jpg
    20141107_161954.jpg
    408,5 KB · Wyś: 75
Ostatnia edycja:

fasan

New member
problem rozwiązany dzięki uprzejmości i wiedzy użytkownika tdx. Wszystkie próby zmiany w menu serwisowym typu matrycy jak i zmiany na inny model nie przynosiły skutku. Na szczęście z pomocą przyszedł użytkownik „tdx” . Obróciłem obraz za pomocą opcji HV-Flip , niestety ta opcja standardowo nie jest dostępna w menu serwisowym, aby odblokować wszystkie funkcje menu serwisowego potrzebny jest nam IR Blaster wpięty (np. w laptopie ) jako głośnik , kolejnym etapem jest uruchomienie specjalnego pliku .wav ( w dowolnym odtwarzaczu muzycznym) .
Kolejność:
1. Włączamy TV i menu serwisowe
2. Ustawiamy IR Blaster blisko (na wprost) TV i wpinamy go (np. w laptopie) jako głośnik
3. Wypakowujemy i uruchamiamy plik 3SPEED_from_REMOTE_inv
4. Dioda na Tv powinna zareagować
5. W Tm momencie powinniśmy mieć dostęp do wszystkich opcji menu serwisowego
6. W zależności od softu opcja HV-Flip może być umieszczona w różnym miejscu menu
7. w moim przypadku musiałem ją wyłączyć (ustawić na off)
8. Wyłączamy Tv przyciskiem POWER , włączamy ponownie i wszystko powinno wrócić do normy :grin:

Dziękuje tdx :grin:
 
Do góry