Pomocy - UE48H6640 czy UE50HU6900

tadis

New member
Witajcie,

ostatni tydzień spędziłem na słuchaniu rad mniej i bardziej doświadczonych użytkowników oraz sprzedawców RTV i mam dylemat między tymi dwoma telewizorami.

Miejsce docelowe to pokój 25m^2
odległość od TV niecałe 3 metry

nie zależy mi na 3D, telewizor głównie służyć ma do filmów z nośników zewnętrznych (ew. sieć domowa), tv naziemnej (niedługo kablowej) oraz sporadycznie Gry z PC. Jak najbardziej wykorzystywane będą możliwości Screen-mirroringu z smartphonem tej samej firmy.

Czy te 200Hz w HU6900 będą odczuwalnie gorsze od 600Hz w H6640 ? Czy lepiej dopłacić te cztry stówki i mieć już 4K ? Rozmiar nie liczy się tak jak jakość obrazu, a boje się, że ogólna jakość, mimo dwa razy wyższej rozdzielczości, może być gorsza niż w modelu teoretycznie szybszym z FULLHD.

Poradźcie co kupić pod choinkę ?
 

jacekcy

New member
Dokładnie tak jak mówi mój przedmówca. Materiałów w 4K jest mało. Rzeczywiście sprzedawcy chyba są nieźle promowani od sprzedaży tych TV. Doradzają je na dzień dobry. Inna sprawa, że na te TV jest dobra cena.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Bierz h6. Hu6900 ma bardzo kiepską matrycę 60hz.
W h6 masz natywnie 120hz i uplynniacz.
Hu6900 jest bardzo budzetowy.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

tadis

New member
tylko tak, telewizora nie kupuję na rok czy dwa, więc temat "mało jest teraz materiałów 4K" mnie nie przekonuje. Faktycznie obraz odczuwalnie lepszy będzie w tym FullHD ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że lepszy jest H 6640 , masz też inną matrycę w H 6640, również upscalowanie jest lepsze.
 
Do góry