55HU6900 a TV z Orange i dekoder UHD88 - problem z HDMI

Godlik

New member
Witajcie,
być może ktoś miał już podobny problem i wie jak go rozwiązać.

"Kablówka" z Orange. Telewizor podłączony jest kablem HDMI z dekoderem (Sagemcom UHD88 ). Przy pierwszym włączeniu dekodera (bądź też "twardym" resecie przy pomocy włącznika z tyłu urządzenia) wszystko jest OK. Po wyłączeniu telewizora i dekodera, dekoder przestaje reagować na sygnały z pilota (zarówno tego oryginalnego, jak i po po ustawieniu w TV opcji 'pilota uniwersalnego').
Telewizor się włącza, ale albo jest niebieski ekran, albo komunikat żeby sprawdzić połączenie HDMI.

Próbowałem już różnych przewodów HDMI, wszystkie porty HDMI w TV.
Wyłączenie/włączenie dekodera z tyłu pomaga (ale sam proces inicjalizacji trochę trwa, więc to nie jest rozwiązanie...)
Na kablu EURO problem nie występuje (no ale nie po to kupowałem TV UHD, żeby oglądać obraz w rozdzielczości SD...)

Co ciekawe poprzedni TV również miał problem z tym dekoderem i HDMI, ale to był jakiś leciwy SHARP HD ready, nie spodziewałem się że nowy model Samsunga również nie będzie chciał współpracować...
 

mirsie

Member
Tak się zastanawiam skąd dekoder wie, po wyłączeniu telewizora, że ktoś nacisnął przycisk ON na pilocie do telewizora samsung, na którego normalnie nie reagował, . Telewizor jeszcze nie zdążył chyba przesłać kliknięcia bo dopiero się budzi. Może potem wysyła sygnał do dekodera? Też mam takie przypadki, z wyłączaniem jest prościej. A dekoder z upc.
 

walus3

New member
Mam podobną sytuację,dekoder od nc+ turbobox+ i 40HU6900 .Po podłączeniu pod hdmi1STB i włączeniu telewizora następuje restart dekodera i niemożność jego uruchomienia,ciągłe restarty.Pod innymi wejściami wszystko działa dobrze.
Zamieniłem dekoder lecz z następnym działo się to samo.
Moim zdaniem wina leży po stronie telewizora.
 

armmaster

New member
"Kablówka" z Orange. Telewizor podłączony jest kablem HDMI z dekoderem (Sagemcom UHD88 ). Przy pierwszym włączeniu dekodera (bądź też "twardym" resecie przy pomocy włącznika z tyłu urządzenia) wszystko jest OK. Po wyłączeniu telewizora i dekodera, dekoder przestaje reagować na sygnały z pilota (zarówno tego oryginalnego, jak i po po ustawieniu w TV opcji 'pilota uniwersalnego').
Telewizor się włącza, ale albo jest niebieski ekran, albo komunikat żeby sprawdzić połączenie HDMI.

Rozumiem, że dekoder podłączyłeś kablem HDMI pod wejście nr 1 w telewizorze oraz wyprowadziłeś kabel IR Out przed dekoder? Tylko w ten sposób może to zadziałać i na pewno nie przez Euro jak opisałeś to później. Jeżeli już masz w ten sposób podłączony dekoder to włączenie dekodera odbywa się za pomocą przycisku "zmiany kanału w górę, Pr+"
 

armmaster

New member
Tak się zastanawiam skąd dekoder wie, po wyłączeniu telewizora, że ktoś nacisnął przycisk ON na pilocie do telewizora samsung, na którego normalnie nie reagował.

Bo od tego masz kabel dołączony do telewizora, który podłączasz obok wejścia słuchawkowego i kładziesz końcówkę przed dekoderem. Ta końcówka przechwytuje wszystkie informacje z pilota.

Telewizor jeszcze nie zdążył chyba przesłać kliknięcia bo dopiero się budzi. Może potem wysyła sygnał do dekodera? Też mam takie przypadki, z wyłączaniem jest prościej. A dekoder z upc.

Dekoder UPC odpalasz guzikiem "zmiany programu Pr+"

Jedyny dekoder, który odpala się razem z telewizorem (oczywiście po skonfigurowaniu) to dekoder z Vectry.
 
Do góry