H6400 ustawienia - proszę testować

kruper

New member
Od niedawna jestem posiadaczem telewizora Samsung H6400 , 50 cali. Testowałem już kilka kalibracji obrazu (oczywiście razem z tymi, które znajdują się na początku tego postu). Ale większość wydaje mi się jakaś dziwna. Głównie przez wybór trybu obrazu Film, który według mnie sprawia, że kolory są jakieś blade. Czy znalazł ktoś jakieś fajne ustawienia do tego modelu telewizora ?
 

jarjar82

New member
..cały sęk w tym że profesjonalna kalibracja kosztuje..( firma z konkurencyjnego forum) i to nie mało ..a może sie okazać że wcale nie lubisz tak naturalnych kolorów...pisałem do *************** kiedyś..dostałem wycene za jeden tryb plus osobno 3D ...i nadal zbieram :D
 

marcinekmm

New member
Podpinam się pod temat :)

Od niedawna jestem posiadaczem telewizora Samsung H6400 , 50 cali. Testowałem już kilka kalibracji obrazu (oczywiście razem z tymi, które znajdują się na początku tego postu). Ale większość wydaje mi się jakaś dziwna. Głównie przez wybór trybu obrazu Film, który według mnie sprawia, że kolory są jakieś blade. Czy znalazł ktoś jakieś fajne ustawienia do tego modelu telewizora ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
..cały sęk w tym że profesjonalna kalibracja kosztuje kiedyś..dostałem wycene za jeden tryb plus osobno 3D ...i nadal zbieram :D

W ramach oszczędności: znajdź kogoś, kto zrobił taką kalibrację, niech skopiuje plik na pendrive'a, gdzieś umieści i już. Choć egzemplarz egzemplarzowi tv nierówny, to jednak punkt wyjścia będzie...
 

collider

New member
Bez reklam
Podpinam się pod temat :)

Bo to sa ustawienia zazwyczaj dobre do ogladania wieczorem i to w wiekszosci filmow i w dobrej jakosci. Waznym parametrem, ktory decyduje o tym jak wygladaja kolory jest wedlug mnie temperatura koloru. Zazwyczaj w trybach kinowych jest ustawiona na ciepla. Sprobuj zmienic na probe na jakas inna np. normalna czy jak tam sie zwie w Samsungu.
 

derk72

New member
Ja mam 55H6400 od prawie roku w lutym zrobiłem kalibracje TV.
Czy jestem zadowolony, raczej tak. Przynajmniej od tego czasu nie zmieniam, szukam nowych ustawień.
Mity i fakty o kalibracji.
W przypadku kalibracji w moim telewizorze nie wchodzono w opcje serwisowe. Cała operacja trwała maksymalnie 2godziny, ale wydaje mi się że około godziny. W sumie jestem ciekaw, czy ten sam model i matrycą nie będzie miał tych samych ustawień ? Kalibracja polega wyłącznie na ustawieniu "suwaków" :)
 

conti007

New member
Ja dodam od siebie ze jak ustawilem tv w styczniu wg opisow to jeszcze nic nie regulowalem nawet jasnosci - czujnik jasnosci rewelacja

Wysłane z mojego CW-Hi8-super przy użyciu Tapatalka
 

kombiii

New member
Witajcie. Jestem szczęśliwym posiadaczem 50 calowego H6400 i do tej pory nawet nie wiedziałem co to kalibracja. Czy ktoś wie, ile ona kosztuje?
 

collider

New member
Bez reklam
Ja mam 55H6400 od prawie roku w lutym zrobiłem kalibracje TV.
Czy jestem zadowolony, raczej tak. Przynajmniej od tego czasu nie zmieniam, szukam nowych ustawień.
Mity i fakty o kalibracji.
W przypadku kalibracji w moim telewizorze nie wchodzono w opcje serwisowe. Cała operacja trwała maksymalnie 2godziny, ale wydaje mi się że około godziny. W sumie jestem ciekaw, czy ten sam model i matrycą nie będzie miał tych samych ustawień ? Kalibracja polega wyłącznie na ustawieniu "suwaków" :)

To chyba to jednak nie byla do konca profesjonalna kalibracja.
 

kombiii

New member
Póki nie mam kalibracji, zmieniłem ustawienia na ustawienia kolegi tdx z pierwszego postu w tym temacie - opcja II.
Szczerze mówiąc, są dla mnie nie do przyjęcia. Obraz jest zamglony, nieostry, kolory wyblakłe. Testowałem w nocy i w dzień. Dzisiaj wprowadzę opcję I.
 

kombiii

New member
derk72 - ile zapłaciłeś za kalibrację? Po wpisaniu w google "kalibracja" odnosze wrażenie, że tylko jedna firma w Polsce się nią zajmuje ...
 

nosports

New member
do kolegów którzy mają h6400 50cali spróbujcie tego:

tryb obrazu: film
podswietlenie: 16
kontrast: 85
jasność: 50
ostrość: 50
kolor: 80
odcien 50\50
rozmiar obrazu: dopasowany do ekranu
ZAAWANSOWANE
kontrast dynamiczny: wysoko
tonacja czerni: ciemniejsza
przestrzen kolorów: auto
balans bieli: fabryka/nie ruszane
gamma: 0
Tonacja kolorów: ciepły1
czysty obraz cyfrowy: wyłączone
zakłóceniaMPG: wył
poziom czerni hdmi: niski
MOTION PLUS
użyszkodnika
redukcja rozmycia: 10 (na filmach zmieniam na 5 zeby za duzo efektu teatru nie było)
redukcja drgan: 10
wyrazny ruch led: wył

Dodam ze nie jest to żadna profesjonalna kalibracja, tylko ustawienia które sam wybrałem metodą prób i błedów i satysfakcjonują mnie one w 100% ale nie każdemu muszą spasować i może wprowadzić swoje poprawki np. mniejsza ostrość bo wiem ze 50 to dla niektórych herezja, lub większe podświetlenie-co kto lubi:), i słówko jeszcze do tych co wieszają psy na matrycy 50 cali że niby noname i dziadostwo itd... radze wam najpierw sobie obejżec tą matryce na zywo i porównać ze swoją samsungową zanim zaczniecie na nią psioczyć bo może okazać sie ze sie bardzo zdziwicie, ja porównywałem z 48 i nadal wybrałbym 50
 

kombiii

New member
nosports, dzięki za ustawienia, wieczorem będe testował. Co do matrycy noname w moim 50 calowym Samsungu, również nie mam jej niczego do zarzucenia. Jest doskonała.
 

prezy

New member
Bez reklam
Kalibracja kalibracją, wszystko fajnie tylko nikt nie bierze pod uwagę czynnika ludzkiego i preferencji. Jedni wolą mieć teatr w TV inni chcą kino. To samo z kolorami jedni wolą cukierkowe inni pastele itp.
Dlatego taka kalibracja jednemu się podoba innemu nie. Tutaj zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek a nie wydawać kasę bez sensu.
Najważniejsze aby użytkownik był zadowolony.
 
Do góry