H6400 ustawienia - proszę testować

tdx

New member
Bez reklam
nie producenta matrycy poznasz tylko zaglądając w menu serwisowe to co możesz odczytać z serial no. znajduje się w stopce w faqu
 

Pastusiak

New member
Jedrusia, ustawienia pojawily sie w temacie dla f6400 ale to ustawienia dla h. W tym roku sa zdecydowanie inne matryce niz w poprzednim. Wrzuc sobie ustawienia ktore Ci dalem w Twoim temacie i bedziesz zadowolona ;)
 

Rafal7

Banned
Podaje moje ustawienia może komuś podpasują.

Menu obraz:
Tryb obrazu Standardowy
Podświetlenie: 7
Kontrast: 95
Jasność: 35
Ostrość: 60
Color: 41
Odcień: G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczny Wył
Tonacja czerni Wył
Odcień skóry -4
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Oryginalne
10pt Balans bieli Wył
Gamma -1
Wzorce zaawansowane Wył



Opcje obrazu
Tonacja koloru Chłodno
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłóceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI Normalny
tryb Filmu Wyłączone

Motion Plus:Wyłączone
 

martinesco

New member
Podaje moje ustawienia może komuś podpasują.

Menu obraz:
Tryb obrazu Standardowy
Podświetlenie: 7
Kontrast: 95
Jasność: 35
Ostrość: 60
Color: 41
Odcień: G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczny Wył
Tonacja czerni Wył
Odcień skóry -4
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Oryginalne
10pt Balans bieli Wył
Gamma -1
Wzorce zaawansowane Wył



Opcje obrazu
Tonacja koloru Chłodno
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłóceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI Normalny
tryb Filmu Wyłączone

Motion Plus:Wyłączone


Nawet ok te ustawienia, tylko u siebie dałem poziom czerni HDMI na niski, bo cały obraz przy ustawieniu na normalny wydaje się byś zbytnio rozświetlony.
Chociaż ustawiam w nocy, może w dzień będzie zbyt ciemny. Zobaczę jutro.
 

Rafal7

Banned
Zastanawiam się jaki by był obraz po prawdziwej kalibracji, bo ustawiam obraz zawsze na kanale Polsat News i po przełączeniu na inny kanał już tak dobrze nie jest, co kanał to trzeba by było chyba ustawienia zmieniać, i ciekawe jak by to wszystko wyglądało po profesjonalnej kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Dokladnie tak samo.
kalibruje sie do referencji a nie do polsatu...

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

gokart

New member
Witam w tygodniu dojdzie do mnie telewizor SAMSUNG UE40H6400 podłączony będzie do cyfrowej telewizji z UPC. Czy mogę prosić o jakieś ustawienia co do obrazu ?. Bo tutaj w tym temacie rozpatrywane są raczej większe matryce a chodzi mi o ten dokładnie model. Dziękuje
 

maniek086

New member
Koledzy mam świadomość, że technologia 3d jest obecnie coraz mniej popularna. Natomiast mimo wszystko może macie jakieś propozycje ustawień w trybie 3d? Mam wątpliwości czy tryb obrazu film można stosować przy aktywnym 3d. Też zauważyłem, iż mimo, że po własnej kalibracji mam zaznaczone "ustaw do wszystkich źródeł", aktywując 3d moje ustawienia nie są przyporządkowane.
 

radier

Member
Bez reklam
Ale ma się podobać nam czy tobie? Poza tym każdy egzemplarz TV jest inny, więc kopiowanie jakichkolwiek ustawień jest z założenia idiotycznym pomysłem. Zamów profesjonalną kalibrację i ciesz się referencyjnym obrazem.

Taptaptap Mlais M52
 
Do góry