Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

mafia35

New member
Bez reklam
Porównywanie telewizorów w sklepie jest bez sensu. Dlatego też bardziej Ci się podoba LG...

Wysłane z mojego SM-G900F
 

z-paul

New member
Pomóżcie w jaki sposób podłączyć TV, PS3 i kino domowe z jednym wejściem optycznym, by mieć dźwięk 5.1.

W starym LG 50PV350 łączyłem PS3 z TV przez HDMI, a TV z kinem domowym optycznym i wszystko działało. PS3 --> hdmi --> TV --> toslink --> kino domowe

W Samsungu w ten sposób jest dźwięk tylko stereo. Widzę że było już tutaj poruszane, że TV podłączony do źródła dźwięku przez HDMI nie przesyła dźwięku 5.1 :shock:

Gdyby kino miało 2 wejścia optyczne to by nie było problemu bo mógłbym podłączyć PS3 z TV przez HDMI, PS3 z kinem domowym optycznym, oraz TV z kinem domowym optycznym. Oczywiście zależy mi na dźwięku przestrzennym dla PS3 i filmów z USB.
Przy jednym wejściu optycznym w kinie pozostaje przełączanie kabli optycznych co jest mało wygodne, bądź zastosowanie rozgałęźnika optycznego ROZDZIELACZ ROZGAŁĘZNIK OPTICAL TOSLINK OPTYCZNY (5914645754) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Ponoć jest to urządzenie umożliwiające podłączenie dwóch źródeł sygnału audio do jednego odbiornika wyposażonego w złącza Toslink.
No i z tego co tutaj znalazłem to jeszcze powinna być możliwość przesłania dźwięku przez HDMI ARC. Tylko czy w tym przypadku TV przesyła dźwięk 5.1? I czy trzeba mieć jakiś specjalny kabel pod ARC? Bo ja mam jakieś tanie z Carefura i nie działa.

Poradźcie coś.
 
Ostatnia edycja:

z-paul

New member
I ma to być tak podłączone?
569_arccccccccc.jpg


A czy nie wystarczy PS3 z TV przez HDMI, PS3 z kinem domowym optycznym, oraz TV z kinem domowym przez HDMI ARC? I czy kino domowe też musi obsługiwać HDMI ARC?

6b113aa40c24e.jpg
 

watypako

New member
Witam.
Od dłuższego czasu zauważyłem opóźnienia w działaniu pilota Smart Touch. Dzieje się to szczególnie po dłuższym jego nie używaniu, pilot "wybudza się" dopiero po kilku sekundach. Już próbowałem wymieniać baterię i ponownie parować.

Czy takie zachowanie pilota jest normalne?
 

slimak

New member
Bez reklam
Pomóżcie w jaki sposób podłączyć TV, PS3 i kino domowe z jednym wejściem optycznym, by mieć dźwięk 5.1.

W starym LG 50PV350 łączyłem PS3 z TV przez HDMI, a TV z kinem domowym optycznym i wszystko działało. PS3 --> hdmi --> TV --> toslink --> kino domowe

W Samsungu w ten sposób jest dźwięk tylko stereo. Widzę że było już tutaj poruszane, że TV podłączony do źródła dźwięku przez HDMI nie przesyła dźwięku 5.1 :shock:

Gdyby kino miało 2 wejścia optyczne to by nie było problemu bo mógłbym podłączyć PS3 z TV przez HDMI, PS3 z kinem domowym optycznym, oraz TV z kinem domowym optycznym. Oczywiście zależy mi na dźwięku przestrzennym dla PS3 i filmów z USB.
Przy jednym wejściu optycznym w kinie pozostaje przełączanie kabli optycznych co jest mało wygodne, bądź zastosowanie rozgałęźnika optycznego ROZDZIELACZ ROZGAŁĘZNIK OPTICAL TOSLINK OPTYCZNY (5914645754) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Ponoć jest to urządzenie umożliwiające podłączenie dwóch źródeł sygnału audio do jednego odbiornika wyposażonego w złącza Toslink.
No i z tego co tutaj znalazłem to jeszcze powinna być możliwość przesłania dźwięku przez HDMI ARC. Tylko czy w tym przypadku TV przesyła dźwięk 5.1? I czy trzeba mieć jakiś specjalny kabel pod ARC? Bo ja mam jakieś tanie z Carefura i nie działa.

Poradźcie coś.
Ten "rozdzielacz" plus krótki kabel optyczny(rozdzielacz/sumator ma 3 "wejścia ") rozwiąże problem.
Rozdzielacz może być i za 5zł.
 
Ostatnia edycja:

z-paul

New member
W takim układzie pozostaje wszystkie twoje zabawki podłączyć do telewizora kablami HDMI natomiast kino domowe kablem optycznym z telewizorem przy użyciu konwertera HDMi ARC.

Podłączyłem tak jak napisałeś i dalej nie ma dźwięku 5.1 z gier. Adapter i kabel HDMI ARC w porządku bo z USB jest 5.1 :-(

Oczywiście w TV ustawione:
Ustawienia głośnika -> Wyjście dźwięku TV -> Wyjście audio
Dodatkowe ustawienia -> Format dźwięku -> Dolby Digital

W PS3 w ustawieniach wyjścia audio -> HDMI -> włączone wszystkie Dolby Digital, DTS, itp.

A czy na pewno to złącze HDMI ARC w TV wysyła dźwięk 5.1 skoro optyczne wysyła tylko stereo?
 
Ostatnia edycja:

moreno

New member
Panowie dziś a dokładnie od godziny jestem w posiadaniu tytułowego modelu.
Jako że temat jest strasznie obszerny chciałbym bezpośrednio zapytać o kilka rzeczy. Po pierwsze po zmontowaniu tv widzę że nie jest on idealnie w pozycji pionowe a jest lekko odchylony do tyłu..
Druga sprawa czy powinienem ściągnąć jakieś magiczne programy na pendriva i odpalić w tv aby sprawdzić czy nie ma jakiś wad, martwych pikseli itd?
Po trzecie, może polecacie jakieś najbardziej sprawdzone ustawienia obrazu? Jakie opcję wyłączyć a jakie włączyć :) Dzięki za odpowiedzi
 

Metrolog

New member
Podłączyłem tak jak napisałeś i dalej nie ma dźwięku 5.1 z gier. Adapter i kabel HDMI ARC w porządku bo z USB jest 5.1 :-(

Oczywiście w TV ustawione:
Ustawienia głośnika -> Wyjście dźwięku TV -> Wyjście audio
Dodatkowe ustawienia -> Format dźwięku -> Dolby Digital

W PS3 w ustawieniach wyjścia audio -> HDMI -> włączone wszystkie Dolby Digital, DTS, itp.

A czy na pewno to złącze HDMI ARC w TV wysyła dźwięk 5.1 skoro optyczne wysyła tylko stereo?

W moim przypadku podłączając się bezpośrednio do wyjścia optycznego TV mogę na amplitunerze jedynie zapalić ikonę DD w przypadku podłączenia przez adapter amplituner zapala wskaźnik DTS czyli jest coś lepiej :)
 

dj.doc

New member
Panowie dziś a dokładnie od godziny jestem w posiadaniu tytułowego modelu.
Jako że temat jest strasznie obszerny chciałbym bezpośrednio zapytać o kilka rzeczy. Po pierwsze po zmontowaniu tv widzę że nie jest on idealnie w pozycji pionowe a jest lekko odchylony do tyłu..
Druga sprawa czy powinienem ściągnąć jakieś magiczne programy na pendriva i odpalić w tv aby sprawdzić czy nie ma jakiś wad, martwych pikseli itd?
Po trzecie, może polecacie jakieś najbardziej sprawdzone ustawienia obrazu? Jakie opcję wyłączyć a jakie włączyć :) Dzięki za odpowiedzi
Witam.
Tu masz wszystko jasno opisane przez kol. tdx plus materiały do pobrania do testów:
Klik
Wpisz w wyszukiwarkę, to:
TEST: 3D LCD LED Samsung UE55H6400
To konkurencyjne forum, może coś tam znajdziesz jeśli chodzi o ustawienia.
W teście pisze co wyłączyć na początku użytkowania Tv.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

moreno

New member
Witam.
Tu masz wszystko jasno opisane przez kol. tdx plus materiały do pobrania do testów:

Wpisz w wyszukiwarkę, to:
TEST: 3D LCD LED Samsung UE55H6400
To konkurencyjne forum, może coś tam znajdziesz jeśli chodzi o ustawienia.
W teście pisze co wyłączyć na początku użytkowania Tv.
Pozdrawiam
Dziękuję za konkretną odpowiedź!

Pierwszy problem z jakim się spotykam to taki iż w większości filmów/seriali odpalanych z usb tv nie widzi napisów... ani w txt ani w srt
 
Ostatnia edycja:

Memciu

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu tego modelu, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość oglądania filmów ze strony internetowej typu cda.pl?

Podejrzewam że podobne pytanie już było.
 
Do góry