Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

patryykw

New member
Witam. Od 2 dni jestem posiadaczem 48h6400. Chciałem się podzielić swoją opinią. Co do jakości obrazu jest ok, programy hd wyglądają tak jak powinny i programy sd także wyglądają nieźle. Robiłem test na wadliwe piksele i w moim egzemplarzu ich brak za to występuje zjawisko bandingu i wydaje mi się że jego intensywność zależy od transmisji. Podświetlenie wydaje mi się że stoi na wysokim poziomie. Wydaje mi się że w moim egzemplarzu narożniki są mniej przyciemnione niż w tych które widziałem w sklepie. Połączenie bezprzewodowe działa fajnie i sprawnie (internet 40Mb). Z opcji multimedialnych testowałem przesyłanie przez dlna i też działa bez zarzutu.
Wybierając telewizor zastanawiałem się jeszcze nad lg 47lb650 i 47lb670. Odstraszył mnie od nich problem powidoków o którym przeczytałem na forum oraz wrażenia po wizytach w sklepie, obraz wydawał się przyjemny, kolory bardzo żywe jednak nawet w świetle sklepowym dało się zauważyć nierównomierne podświetlenie matrycy i ciemne rogi w lb670 - myślę że bardziej by mi to przeszkadzało niż banding bo meczy i tak nie oglądam. Telewizor kupowałem ole ole i mam czas na zwrot jednak mogę trafić coś gorszego więc go zostawie. Mam do Was drodzy forumowicze 2 pytania, czy jak kupiliście swoje tv to oprócz przeźroczystej folii ochronnej na ramce i jednej naklejki z napisem smart w prawym górnym rogu mieliście na nim jeszcze jakieś naklejki, chodzi mi o to czy telewizor nie był przez kogoś zwrócony bo miałem tylko te folie i jedną naklejkę. Drugie pytanie: jak najlepiej ustawić motion plus bo teraz mam wyłączony? Z góry dzięki.
 

adamstef

New member
czy matryce w wersji 50 cali są takie same jak przy 55" czy jednak wyszły z innej fabryki i któreś spisują się lepiej?

Ogólnie szukam TV głównie do oglądania kanałów SD i HD + czasem coś z pena, najważniejsza jakość obrazu, brak cloudingu, bandingu itd nadmiernego oraz w miarę dobry dźwięk. Czy ten samsung to dobry wybór czy istnieje coś fajniejszego w podobnej cenie?
 

walter_white

New member
Witam. Od 2 dni jestem posiadaczem 48h6400. Chciałem się podzielić swoją opinią. Co do jakości obrazu jest ok, programy hd wyglądają tak jak powinny i programy sd także wyglądają nieźle. Robiłem test na wadliwe piksele i w moim egzemplarzu ich brak za to występuje zjawisko bandingu i wydaje mi się że jego intensywność zależy od transmisji. Podświetlenie wydaje mi się że stoi na wysokim poziomie. Wydaje mi się że w moim egzemplarzu narożniki są mniej przyciemnione niż w tych które widziałem w sklepie. Połączenie bezprzewodowe działa fajnie i sprawnie (internet 40Mb). Z opcji multimedialnych testowałem przesyłanie przez dlna i też działa bez zarzutu.
Wybierając telewizor zastanawiałem się jeszcze nad lg 47lb650 i 47lb670. Odstraszył mnie od nich problem powidoków o którym przeczytałem na forum oraz wrażenia po wizytach w sklepie, obraz wydawał się przyjemny, kolory bardzo żywe jednak nawet w świetle sklepowym dało się zauważyć nierównomierne podświetlenie matrycy i ciemne rogi w lb670 - myślę że bardziej by mi to przeszkadzało niż banding bo meczy i tak nie oglądam. Telewizor kupowałem ole ole i mam czas na zwrot jednak mogę trafić coś gorszego więc go zostawie. Mam do Was drodzy forumowicze 2 pytania, czy jak kupiliście swoje tv to oprócz przeźroczystej folii ochronnej na ramce i jednej naklejki z napisem smart w prawym górnym rogu mieliście na nim jeszcze jakieś naklejki, chodzi mi o to czy telewizor nie był przez kogoś zwrócony bo miałem tylko te folie i jedną naklejkę. Drugie pytanie: jak najlepiej ustawić motion plus bo teraz mam wyłączony? Z góry dzięki.

Twoja ilość foli ochronnych i naklejek jest OK. To czy Tv był ze zwrotu mógłbyś poznać po tym czy pudełko było np otwierane- o czym mogłaby świadczyć dodatkowa taśma naklejona na tą pierwotną. W sklepach RTV można się natknąć na egzemplarze w pudełkach które są zabezpieczone np taśmą firmową sklepu, co świadczy że pudełko było otwierane.

Tak poza tym TV ze zwrotu powinny trafić do producenta, dopiero potem (po sprawdzeniu/naprawieniu) mogą trafić na rynek już jako produkt refurbished z 90 dniową gwarancją (tak jest np w USA, ale my jesteśmy w Polsce wiec ostrożności nigdy za wiele)
 

patryykw

New member
Ok dzięki za odpowiedź. Pudełko było zaklejone normalną taśmą. Czy może mi jeszcze ktoś powiedzieć jak najlepiej ustawić motion plus?
 

patryykw

New member
ok dzięki przetestuje. Mam jeszcze pytanie co do bandingu, czy występuje on tylko w transmisjach sportowych czy może też występować gdzie indziej np. w filmach?
 

Pastusiak

New member
a czy może mi ktoś powiedzieć czym czyści ekran? bo ja już białej gorączki dostaje, mam niby środek do czyszczenia lcd i w trakcie dnia wygląda ekran na czysty ale kiedy wstaje rano a Slońce wali mi przez okno akurat wprost na TV to aż idzie się przerazić bo ekran wygląda jak napastowany przez bande dzieci. Przecierałem już z 2 godziny i bez skutku. Nie chcę ręcznikiem papierowym bo miałem przypadek kiedy elegancko okrężnymi ruchami zostawiałem okrężne rysy choć papier wyjęty świeżo z folii.
 

Pastusiak

New member
mam taką, nic nie daje tylko rozmazuje, musiałem mieć strasznie tłuste łapy kiedy kombinowałem z ustawaieniem. Jakiś specyfik chyba potrzebny ale jaki skoro nie pomaga taki do czyszczenia lcd!?
 

firekage

New member
Bez reklam
mam taką, nic nie daje tylko rozmazuje, musiałem mieć strasznie tłuste łapy kiedy kombinowałem z ustawaieniem. Jakiś specyfik chyba potrzebny ale jaki skoro nie pomaga taki do czyszczenia lcd!?

Dziwna ta matryca, ja swoją Toshibę i LG przecieram tylko zwykłą wodą i miekką ściereczką. Na żadnym nie mam zacieków, smug, syfu.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Pat ja czyszce srodkiem do lcd raz na miesiac albo nawet wiecej a tak to co 2 -3 dni przecieram sucha miekka szmatka zeby tylko kurz usunac, rano dzis mam slonce prosto w tv i patrze jest dobrze .
 

Arschenico

New member
Problem z f550

Witam,
Wiem że to niewłaściwy temat. Ale mam problem z funkcja smart tv a konkretnie z aplikacjami i internetem. Mam neostradę 10 mb i router. Telewizor oddalony jest ok 6m od routera. Gdy włączam przycisk smart to nie wyświetlają mi się żadne aplikację po ok 15 mina. pojawiają się ale tylko 2 są dostępne. Samsung apps nie działa pojawia się czarny ekran i tak w kilku innych aplikacjach. jedynie co działa to ipla i tvp. Proszę o pomoc. Co może być tego przyczyną? Słaby internet? router? Myślę spróbować po kablu ale zanim załatwię sobie taki kabel poradzę się na forum.
 

przeeemek

New member
Zainstalowalem wersje 2116, tvn player dalej nie dziala.
Przy okazji rozwiazalem problem lacznosci pada logitech z tv. Wymiana baterii nie ponogla. Pad laczyl sie z tv tylko z bliskiej odleglosci. Pomoglo podlaczenie nanoodbiornika przez kabel okolo 0,5m i wystawienie go przed tv.
 
Do góry