Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

TV3D

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Wszystko jasne:!:
Przygoda z Samsungiem jak w temacie zakończyła się szybciej niż myślałem

Tv został zwrócony:-(
Matryca(OPTION: 48A1AF0V) miała problem z odświeżaniem:|




Ps:
Temat zamykam
 
Ostatnia edycja:

trebord

New member
Niestety stałem się posiadaczem tego modelu. To kolejny telewizor, który okazuje się nietrafionym zakupem. Wcześniej został skrytykowany przeze mnie Sony W829B. Teraz porównując to z Samsungiem wydaje mi się, że SONY byłby jednak lepszym rozwiązaniem. Ale to inna historia

Co to wad samego telewizora:
1. Nierównomiernie podświetlona matryca. Mianowicie pięć punktów na górnej krawędzi telewizora oraz pięć punktów na dolnej krawędzi telewizora. Z których 9 jest koloru jasno niebieskiego i jeden koloru żółtego na górnej krawędzi. Patrząc się na wprost nie jest najgorzej i opisane zjawisko można jakoś przełknąć. Ale wystarczy delikatnie zmienić kąt patrzenie i górne oraz dolne krawędzie zaczynają mocno świecić. Oczywiście zjawisko widoczne na ciemnych tłach.
2. Lewa cześć matrycy bardziej świeci niż prawa na ciemnych scenach.
3. Słaba głębia ciemnych kolorów.
4. Oglądanie meczy lub hokeja jest też męczące. Przy przesuwaniu się kamery na meczu piłki nożnej widzę takie ciemniejsze słupy (ciemniejsza zieleń) idące od góry do dołu ekranu. Z czego słup na środku ekranu jest dość widoczny, pozostałe dwa słupy widoczne przy mocnym skupieniu się użytkownika :) W hokeju również te zjawisko występuje. Jeśli chodzi o film lub inne audycję czegoś takiego nie zauważyłem.

To co zasługuje na plus:
1. Dość dobrze działający układ CMI. Dobra płynność pozioma przy braku artefaktów. Niestety przy gwałtownej zmianie ruchu jest delikatne przycięcie. "Prawie" dobra płynność pionowa. Generalnie jest dobrze.
2. 3D mało testowana, ale nie występują podwójne obrazy. Czy odtwarzam pliczek o słabej jakości czy film Full HD jest dobrze. Dla mnie na plus.
3. SMART TV - naprawdę super kombajn multimedialny, który działa bardzo szybko. Aplikacje otwierają się bardzo szybko.

To właściwie 4 telewizor który w ostatnim czasie jako tako przetestowałem. Dwa swoje i dwa znajomych (F6500 oraz F6400) i wniosek mój jest taki, że technologia w tv w przeciągu ostatnich 4-5 lat w zakresie panelów LCD nie poszła nawet mały kroczek do przodu. Mam nawet wrażenie, że cofnęła się wstecz. Ciągle przywołuję z uporem maniaka mój samsung B650 który dla mnie jest wzorem, a jest to model sprzed 4 lat.

Telewizorek leci do zwrotu i pozostaje już mi chyba tylko test LG na matrycach IPS.

Telewizor odsyłam w poniedziałek, więc jeśli macie jakieś pytania to piszcie spróbuję odpowiedzieć.
 

trebord

New member
Kolejna wada się ujawniła. Telewizor po "rozgrzaniu" ma następującą wadę. Co 2-3 sekundy jest mocne "przycięcie"obrazu. Kurwica mnie bierze, że wydając około 3 tys. złotych dostaje się przysłowiowego bubla.
Myślałem, że zależy to od układu CMI. Jednak jakiekolwiek zmiany w nastawach CMI , nie pomagają. Zauważyłem, że należy zmienić tryb na sklepowy, oczywiście wówczas kasują się nastawy użytkownika, ale przycięcie ustępuję. Ustawiamy wówczas z powrotem nastawy użytkownika. Pomaga to na 2-3 godziny oglądania i z powrotem jest przycięcie obrazu co 2-3 sekundy. I tak w kółko.
Dobrze, że żona mnie powstrzymała bo wkurwienie moje sięgnęło zenitu i już chciałem czymś przypier.... w ten badziewny panel.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Kolejna wada się ujawniła. Telewizor po "rozgrzaniu" ma następującą wadę. Co 2-3 sekundy jest mocne "przycięcie"obrazu. Kurwica mnie bierze, że wydając około 3 tys. złotych dostaje się przysłowiowego bubla.
Myślałem, że zależy to od układu CMI. Jednak jakiekolwiek zmiany w nastawach CMI , nie pomagają. Zauważyłem, że należy zmienić tryb na sklepowy, oczywiście wówczas kasują się nastawy użytkownika, ale przycięcie ustępuję. Ustawiamy wówczas z powrotem nastawy użytkownika. Pomaga to na 2-3 godziny oglądania i z powrotem jest przycięcie obrazu co 2-3 sekundy. I tak w kółko.
Dobrze, że żona mnie powstrzymała bo wkurwienie moje sięgnęło zenitu i już chciałem czymś przypier.... w ten badziewny panel.

Ludzie pisałem to juz tyle razy w innych tematach .Sam byłem posiadaczem topowych modelach Samsunga za pare tys.euro i jakosc ..no wlasnie.Kochani użytkownicy Samsunga ,ta firma na poczatku gdy zdobywała rynek Tv led robiła lepsze telewizory od tych najnowszych .Teraz ludzie sami sie robią w konia kupując telewizory tej firmy ktora nie robi nic w temacie jakości obrazu a daje mase aplikacji w smart tv ,cienka ramka i jakosc jest coraz gorsza .Mam nadzieje ze kiedys dojdzie do tego ze ta firma sie przejedzie na tym szajsie co wciska .Jesli ktos pyta co kupic polecam wszystko tylko nie Samsunga .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ludzie pisałem to juz tyle razy w innych tematach .Sam byłem posiadaczem topowych modelach Samsunga za pare tys.euro i jakosc ..no wlasnie.Kochani użytkownicy Samsunga ,ta firma na poczatku gdy zdobywała rynek Tv led robiła lepsze telewizory od tych najnowszych .Teraz ludzie sami sie robią w konia kupując telewizory tej firmy ktora nie robi nic w temacie jakości obrazu a daje mase aplikacji w smart tv ,cienka ramka i jakosc jest coraz gorsza .Mam nadzieje ze kiedys dojdzie do tego ze ta firma sie przejedzie na tym szajsie co wciska .Jesli ktos pyta co kupic polecam wszystko tylko nie Samsunga .

Coś w tym jest, serie B były niesamowicie innowacyjne, i nawet pracownicy innych firm, jak merchowie czy trenerowie je chwalili czy polecali.
Słyszałem "anegnotkę", że na którymś z większych szkoleń dla pracowników MSHP porównywali swoje nowe serie do jakiejś tańszej plazmy panasia i padło pytanie, czy to szkolenie samsunga czy panasonica :D
Obecnie Samsunga polecam w sytuacji, gdyż ktoś potrzebuje albo multimedialny telewizor, albo jest w stanie przeżyć przeciętne skalowanie, kalibrację i lekki clouding. Też nie jest tak, że inne firmy robią sprzęt idealny - clouding zdarza sie w wysokich seriach innych firm - Philipsa, Sharpa, Sonego, Toshiby czy Panasonica. Ale chodzi o całokształt, gdzie u Samsunga najważniejsze kwestie są celowo niedopracowanie.
Ktos ostatnio na forum szukał następcy dla B650 i skończyło się na tym, że F8000 jest dopiero następcą, z tym że i tak gorzej wypadający pod pewnymi względami.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Niestety stałem się posiadaczem tego modelu. To kolejny telewizor, który okazuje się nietrafionym zakupem. Wcześniej został skrytykowany przeze mnie Sony W829B. Teraz porównując to z Samsungiem wydaje mi się, że SONY byłby jednak lepszym rozwiązaniem. Ale to inna historia

Co to wad samego telewizora:
1. Nierównomiernie podświetlona matryca. Mianowicie pięć punktów na górnej krawędzi telewizora oraz pięć punktów na dolnej krawędzi telewizora. Z których 9 jest koloru jasno niebieskiego i jeden koloru żółtego na górnej krawędzi. Patrząc się na wprost nie jest najgorzej i opisane zjawisko można jakoś przełknąć. Ale wystarczy delikatnie zmienić kąt patrzenie i górne oraz dolne krawędzie zaczynają mocno świecić. Oczywiście zjawisko widoczne na ciemnych tłach.
2. Lewa cześć matrycy bardziej świeci niż prawa na ciemnych scenach.
3. Słaba głębia ciemnych kolorów.
4. Oglądanie meczy lub hokeja jest też męczące. Przy przesuwaniu się kamery na meczu piłki nożnej widzę takie ciemniejsze słupy (ciemniejsza zieleń) idące od góry do dołu ekranu. Z czego słup na środku ekranu jest dość widoczny, pozostałe dwa słupy widoczne przy mocnym skupieniu się użytkownika :) W hokeju również te zjawisko występuje. Jeśli chodzi o film lub inne audycję czegoś takiego nie zauważyłem.


Telewizorek leci do zwrotu i pozostaje już mi chyba tylko test LG na matrycach IPS.

Telewizor odsyłam w poniedziałek, więc jeśli macie jakieś pytania to piszcie spróbuję odpowiedzieć.

Wszystko się zgadza :| zobaczcie na fotki co działo się na moim 48H6400 -masakra:confused:
Pojechał do ZWROTU:roll:

link-fotki
http://www.hdtv.com.pl/forum/1042987-post4092.html
 
Ostatnia edycja:

dj crazy

New member
Chciałem kupować model 48h6640, ale teraz to naprawdę już nie wiem co robić myślałem że nie ma problemów z podświetleniem, przycięciami itp, a tu takie coś ;o Kompletnie nie wiem co kupić... Warto pakować się w ten interes czy lepiej odpuścić ?
 

trebord

New member
Chciałem kupować model 48h6640, ale teraz to naprawdę już nie wiem co robić myślałem że nie ma problemów z podświetleniem, przycięciami itp, a tu takie coś ;o Kompletnie nie wiem co kupić... Warto pakować się w ten interes czy lepiej odpuścić ?
dj crazy pomijając wady które opisałem (być może to jest bolączka mojego tv) obraz i przede wszystkim skalowanie sygnału jest na przyzwoitym poziomie. Kolory mają taki fajny połysk, który od zawsze podobał mi się w samsungach.
Gdyby nie te 10 niebiesko - żółtych plam oraz cykliczne przycinanie obrazu, telewizor byłby dobrym zakupem. Nawet pogodziłbym się z tymi ciemnymi słupami na meczach :)
 

dj crazy

New member
dj crazy pomijając wady które opisałem (być może to jest bolączka mojego tv) obraz i przede wszystkim skalowanie sygnału jest na przyzwoitym poziomie. Kolory mają taki fajny połysk, który od zawsze podobał mi się w samsungach.
Gdyby nie te 10 niebiesko - żółtych plam oraz cykliczne przycinanie obrazu, telewizor byłby dobrym zakupem. Nawet pogodziłbym się z tymi ciemnymi słupami na meczach :)

Będziesz wymieniał model czy juz postanowione, że bierzesz coś innego? Te przecięcia mocno denerwują? Sprawdzałeś na innym modelu czy występuje ten sam problem? Wiadomo ze nigdy nie ma nic idealnego, ale wydając prawie 4 koła jakość powinnA być bez zarzutu. U kogoś innego występują te same problemy?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

trebord

New member
Aby nie być gołosłownym załączam zdjęcie niebieskiej plamy na górnej krawędzi.
 

Attachments

  • IMG_8199.jpg
    IMG_8199.jpg
    266,8 KB · Wyś: 1100

trebord

New member
Będziesz wymieniał model czy juz postanowione, że bierzesz coś innego? Te przecięcia mocno denerwują? Sprawdzałeś na innym modelu czy występuje ten sam problem? Wiadomo ze nigdy nie ma nic idealnego, ale wydając prawie 4 koła jakość powinnA być bez zarzutu. U kogoś innego występują te same problemy?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
No te przycięcia są mocno denerwujące i przypuszczam, że nie jest to przypadłość tego modelu tylko zwyczajna usterka mojego TV.
W pierwszym dniu użytkowania czegoś takiego nie było, bo pierwsze co zawsze robię przy telewizorku to test płynności działania układów upłynniających ruch.
I tak jak pisałem wcześniej byłem zadowalany z działania układu CMI.
Telewizor będę próbował oddać, ale raczej nic nie kupię w zamian. Planuję kupić dwa sensowne rowery :)
 
Ostatnia edycja:

dj crazy

New member
A masz porównanie do modelu sony 50w829?
Możesz wrzucić jeszcze zdjecie całej matrycy?
Mam dylemat co wybrać nie chce kupić czegoś z czego nie będę zadowolony plus taki ze można oddać. Ewentualnie jeszcze myślę nad philipsem 47PFS7109, ale nikt nie miał okazji go testować jeszcze...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

TV3D

New member
Bez reklam
Sam teraz zastanawiam się nad :
Philips PFS7109 lub
Panasonic TX-AS650E ?
albo Sony W829B ?
 

przeeemek

New member
Mam 48h6400 i powiem tak. Żadnych przycięć co 2-3 sekundy nie zauważyłem. Słupów zielonych również. A w tv oglądam praktycznie tylko mecze. Może trafiłeś na wadliwy model.

Co do niebieskich i żółtych punktów. Pisałem, że je mam. Ale widoczne są tylko na ciemnyn tle jak na zdjęciu z poprzednich postów. I co najważniejsze tylko jak staniesz z boku telewizora. Tv wisi na ścianie, wiec przy normalnym oglądaniu nie widać tego. Wkurza myśl, że coś takiego występuje ale nie przeszkadza w niczym.
 

dj crazy

New member
Mam 48h6400 i powiem tak. Żadnych przycięć co 2-3 sekundy nie zauważyłem. Słupów zielonych również. A w tv oglądam praktycznie tylko mecze. Może trafiłeś na wadliwy model.

Co do niebieskich i żółtych punktów. Pisałem, że je mam. Ale widoczne są tylko na ciemnyn tle jak na zdjęciu z poprzednich postów. I co najważniejsze tylko jak staniesz z boku telewizora. Tv wisi na ścianie, wiec przy normalnym oglądaniu nie widać tego. Wkurza myśl, że coś takiego występuje ale nie przeszkadza w niczym.

Czyli opłacalny zakup jakby nie patrzeć? Z konsolą również sobie poradzi dobrze?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

trebord

New member
Czyli opłacalny zakup jakby nie patrzeć? Z konsolą również sobie poradzi dobrze?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
U mnie patrząc na wprost widzę tylko dwie plamy niebieskie. Jeżeli kąt patrzenie się zmienia (niewiele) widać ich większą ilość. Gdy kąt patrzenia jest około 30 stopni wówczas widać wszystkie 10.

Kolego dj crazy nie wiem czego oczekujesz? Oczekujesz że ktoś Co potwierdzi, że jest to dobry model? I wtedy z czystym sumieniem go kupisz, bo ktoś napisze, że wszystko jest ok?

No to Ci powiem super telewizor, z super multimediami, z rewelacyjną jakością obrazu. Wystarcza? :)
 

trebord

New member
Czyli opłacalny zakup jakby nie patrzeć? Z konsolą również sobie poradzi dobrze?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem, mogę Ci opchnąć ten telewizor poniżej 3 tys. złotych. Odliczam od ceny zakupu koszt potencjalnego kuriera, któremu muszę zapłacić aby go oddać. Powiedzmy za 2900 zł? Możesz również przetestować u mnie jak panelik świeci.
 

dj crazy

New member
Skoro masz problem z lagami i jakimiś pasami gdzie inni tego nie mają to nie chce uwalonego modelu.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

trebord

New member
Skoro masz problem z lagami i jakimiś pasami gdzie inni tego nie mają to nie chce uwalonego modelu.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Panie kolego, a czego się spodziewasz po zakupie nowego telewizora H6400 Właściwie w wątku wypowiedziało się dwóch posiadaczy i każdy ma jakieś ale... do telewizora. Czy kupiłbyś ode mnie czy w sklepie, to dostaniesz taki sam szajs.

Życzę udanego wyboru telewizorka i trochę szczęścia przy zakupie bo niestety można się mocno rozczarować.
 
Do góry