Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pastusiak

New member
bhn sprawdź moje ustawienia, teraz zasiadłem do tv kiedy jest już troche ciemniej w pokoju i uważam, że są super, wszystko widać tak jak lubisz z zachowaniem kolorów i nie razi w oczy ;)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Patus sprawdzilem juz pare dobrych godzin temu i dalej mam je wklepane w profil standard, nie podchodza mi osobiscie, ja lubie jak jest tryb film podswietlenie max 12 i na nim jest cos takiego ze widac to tak spokojnie,tak jakby w oddali ze wiem ze miedzy obrazem i mna jest powloka matrycy,nie wiem jak to ujac inaczej hhehe ale tak to czuje. I dodam ze tryb standard pomimo ze ustawiony tak samo jak tryb film tez mi sie nie podoba bo tak tez testowalem;p
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Masz może źródło tej informacji odnośnie 100Hz panelu w 48H6200? On na pewno ma 100Hz? W sumie jego cena pasuje mi, a jeśli jest ta sama matryca, 100Hz natywnie to jeśli nie ma jakichś internetowych bzdetów to nie zależy mi na nich.

Przy okazji, czym on się różni od 48H6400? Sprawdzałem strone Samsunga i oba nie mają micro dimmingu, local dimmingu. Więc generalnie, czym to się w ogóle różni, za wyjątkiem 400 zł w cenie...

U konkurencji wyczytałem, że 6400 ma jakiś tryb ruchu led - 6200 też to ma?

kilka aktywne 3D (które występuje tylko w 100Hz matrycach) informacje w MS oraz oficjalne materiały producenta...

H6200 jest 3D ready (brak okularów w zestawie), brak pilota smartouch, CMR i trochę szersza ramka w stosunku do H64xx
 

Trojanek07

New member
Więc skoro mówicie, że dvb-s jest mi nie potrzebne to ok ;)
Martwiłem się jeszcze o IL ale dziś grałem na moim starym samsungu już który ma z 4 lata i było ok, więc tym bardziej nie będzie to widoczne na tym ;)
A przez te 200Hz poczuje jakąs znaczna różnicę?
Bo matryce w ue55h6700 i ue55h6400 są te same?
Co byście mi więc radzili, bo już się gubię.
 

radier

Member
Bez reklam
@Pastusiak

Tylko tryb Film zapewnia obraz niemal referencyjny. To co ty tam tworzysz to jakaś wariacja. Jak ci to pasuje to spoko, ale z poprawnym odwzorowaniem kolorów to zapewne nie ma wiele wspólnego.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

bhn92

New member
Bez reklam
Trojanek07 skoro tuner satelitarny Ci nie potrzebny ,to kup lepiej h6400 i za roznice w cenie kup sobie cos fajnego jak soundbar chyba ze juz cos takiego masz albo kup h6700 i bedziesz wiedzial ze kupiles to co mogles "najlepszego" aka najwyzszego w serii.

btw jak mnie ta trawa wqrwia na tych mistrzostwach swiata wrrrrrr....
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
kilka aktywne 3D (które występuje tylko w 100Hz matrycach) informacje w MS oraz oficjalne materiały producenta...

H6200 jest 3D ready (brak okularów w zestawie), brak pilota smartouch, CMR i trochę szersza ramka w stosunku do H64xx

Dziękuję bardzo.

W sumie pozostaje tylko jeden problem, który tutaj gdzieś poruszano - sprawa bandingu. Z ciekawości, co prawda fanem tego nie jestem, oglądałem mecz mistrzostw świata, który w dniu dzisiejszym miał transmisję. Na mojej Tośce bandingu nie mam.

Ps - czy 6200 też ma coś co się nazywa "sterowanie motion led" czy też "tryb ruchu led"? Jak rozumiem, to ma zapewnić mniejszy clouding, lepszą czerń?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Dajmy na to Pat ja teraz mecz Anglii w ciemnosci ogladam na film podswietlenie 6 ostrosc 30 ,rozmiar obrazu oczywiscie dopasowanie do ekranu, gamma -2 wylaczonone redukcje szumow mp off ,reszta czego nie napisalem to tak jak bylo juz.
 

liet

New member
48H6400 można teraz dostać za 2772 zł, już z wysyłką oraz 4 letnią gwarancją Samsung'a (oferowana przez niektóre sklepy). W/g mnie to naprawdę świetna oferta. Na tyle, że się skusiłem :)
 

Pastusiak

New member
słuchajcie ludki i nie zrozumcie mnie źle :) wychodze z założenia, że od referencyjnego odwzorowania barw mam okno :p i jak chce popatrzeć przez nie na mdłą, szarą rzeczywistość to tak czynię ;P TV ma odbierać komfortowo na tyle, żebym nie czuł się jak na starym crt a na trybie film tak to właśnie wygląda (nie ubliżając crt). Tak jak ktoś napisał już tu na forum, jeśli korzysta z telewizora jako monitora i np drukuje projekty, zdjęcia to chce, żeby na ekranie był obraz oddający jak najbardziej wydruk i wtedy też stosowanie takich kalibracji ma faktycznie sens ;) w innym wypadku jest to po prostu zbędne, taka zasada dla zasady bo nie wierze, że wybierając TV w sklepie kalibrujecie go wpierw pod referencyjny tryb film i na tej podstawie stwierdzacie zakup :p jeśli ktoś lubi taką mętną wodę po rosole to dobrze :) jednakowoż mam teraz pytanko do bhn, dlaczego zmieniasz gamme na minus wieczorem? ma to jakiś konkretny cel dla obrazu czy tylko chcesz żeby było ciemniej? bo ja np dodaje gammę żeby w dzień było widać to co widać normalnie dopiero w nocy jak światło nie przeszkadza :p ale żeby odejmować?
 

bhn92

New member
Bez reklam
jak juz pisalem Pat kazdy oglada jak lubi , telewizor ma cieszyc oko nabywcy i ustawiasz go pod siebie. W ciemnosci ustawiam gamme 2.4 a wiec -2 ,wydaje mi sie ze fajnie stonowany obraz jest w stosunku do gammy 2.2 a wiec 0 ,gamme na 0 daje w ciagu dnia az znika swiatlo w pomieszczeniu i zmieniam na -2 gdzie wydaje mi sie ze obraz wtedy jest podobny do gammy 0 ustawionej w dzien bo 0 mi za bardzo swieci w ciemnosci .

Heh i jak szukalem tv w sklepach i mialem materialy wideo na penie to uwierz ze ustawialem go na film i wtedy patrzylem jak gra heh;p.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ustaw tryb film ale nie wybieraj np cieply 2 tylko neutral i wtedy zyskujesz wszystko co najlepsze

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

bhn92

New member
Bez reklam
Hmm jesli chodzi Ci tdx o standardowa tonacje kolorow to nie mr :p jak juz naprawde nie chce cieply 2 to cieply 1 a potem reszta czym dalej tym gorzej od tego co powinno byc. :d Ale to najwazniejsze zeby podobal sie obraz ogladajacemu (Wlascicielowi tv).

Edit:dupa cieply 1 juz laduje w oczy niebieskim kolorem
 
Ostatnia edycja:
Do góry