Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

adamo_

New member
Bez reklam
Dziś przybył Samsung UE48H6640.

Z ograniczonym zaufaniem do marki Samsung (wcześniej miałem Philipsa CRT 551, potem Toshibę 3, potem znowu Philipsa 47pfl6008) zabrałem się za instalację telewizora z pod szyldu Samsung.

W zestawie: telewizor, dwuczęściowa podstawka, dwie pary okularów 3D (malutkie jak dla dzieci), dwa piloty: standard + smart. instrukcje, kable, naklejki

Po rozpakowaniu, podłączeniu jak należy, konfigurator pomógł ustawić podstawowe funkcje i parametry telewizora. Sieć wifi wykryta od razu, bez problemu. Kanały naziemne także.
EPG i przełączanie działa szybko. Porównując do Philipsa 6008 gdzie przełączanie zamulało w Samsungu błyskawica. Trochę nie mogę przyzwyczaić się do obsługi drugim małym pilotem smart ze wskaźnikiem, ale jakoś może się przyzwyczaję. Pilot smart nie łapie czasem od razu na ekranie, potrafi delikatnie przymulić menu SmartHub.

Obraz: Tu zaskoczenie. Nastawiłem się na jakość gorszą jak w Philipsie...ale tak nie jest. Spędziłem 5 godzin na zabawie ustawieniami, różne parametry (bardzo dużo ustawień) i obraz mi bardzo odpowiada. Jest wręcz znakomity. Demo Oblivion m2ts na prawdę zrobiło na mnie wrażenie. Udało mi się ustawić stonowany obraz podobny jak w Philipsie, ale ze znacznie lepszą płynnością i czernią !. Co najważniejsze płynnośc można sobie regulować w trybie użytkownika (natężenie teatru) W Philipsie 6008 każdy poziom sprawiał że teatr był zbyt intensywny, w Samsungu można ustawić aby był niezauważalny przy jednoczesnej płynności.

Ostrość: Mam wrażenie że funkcja ostrości nie jest tak intensywna jak w Philipsie. W Samsungu jest mniej widoczna. I dobrze i źle. Dobrze bo na kanałach HD (nc+) ostrość nie niszczy obrazu, natomiast na materiale 3D....ostrośc znikoma.

Smart: Mnóstwo różności, będę się bawił jak to ogarnę, w porównaniu do Philipsa to przepaść bogactwa. Jedyne co mnie martwi to brak HD na youtube, mimo że materiały są tak oznaczone. Może coś źle włączam, pokombinuję. Ogólnie mnóstwo aplikacji i bajerów.

Dźwięk: Materiały DD5.1 , DTS. DTS.NEO z USB - wszystko rozpoznane na amplitunerze Pioneera.

3D: Tu porażka, Aktywne 3D........Pierwsze to to że okularki są malutkie i po bokach okularów widać "świat", a druga sprawa to to że: brak ostrości, pojawia sie roztrojenie postaci nie pomagają opcje przesunięcia, bo jak się to skoryguje to inne postacie z planu są roztrojone. Ta sama bajka Żółwik Sammy 8GB na Philipsie 6008 wyglądała bajecznie, efekty wychodziły z ekranu, w Samsungu te same sceny są przeciętne, dupy nie urywają ..kiszka. Potestuję też inne materiały ale mam cały czas odniesienie do Philipsa 6008 gdzie 3D było (pasywne).

Obraz raz jeszcze: Matryca jest podświetlona równomiernie, Czerń na demo Pioneera Sync of Beauty piękna i głęboka, z zachowaniem szczegółów. W Philipsie uzyskując większą czerń odbyło się to zmniejszeniem szczegółowości sceny ciemnej ( nie było widać podłogi tancerza ) w Samsungu widać lepszą robotę micro dimming. Podłoga jest widoczna a dalej czerń...czerń....i jeszcze raz czerń. Udało mi się ustawić taki obraz jak lubię, stonowany, i płynny. Ustawień jest bardzo dużo i na pewno je jeszcze zmienię, ale pierwsze wrażenie jest bardzo bardzo dobre, obraz 2D z nc+ zdecydowanie lepszy niż w Philips 6008. Niby 1 cal różnicy ( Philips 47 cali, Samsung 48 cali ) ale żona zauważyła różnicę, ja też.

Dźwięk: Standardowe głośniczki są ok. dają naturalny dźwięk nie przeszkadzający w oglądaniu, jest dobry bas i są wysokie. Philips jednak miał lepszy dźwięk z uwagi na głośnik basowy z tyłu. Tak jak pisałem wcześniej TV przekazuje po optyku DTS.

Wygląd ogólny: Ogólnie w domu prezentuje się lepiej niż w sklepie. TV ma cienką ramkę , wygląda przyjemnie, nie mam wrażenia że coś zniszczę przenosząc go z miejsca na miejsce ( Philips był delikatniejszy, i bałem się go dotykać ze względu na ekran). Podstawka dwuczęściowa, co oznacza że TV nie kręci się na boki. Średnio mi się podobają te nogi w plastikowym chromie ale już jak stoi to nie razi.

USB: Podłączyłem dysk 500GB. Pliki m2ts, mkv, avi wszystko poszło bez problemu. Innych nie miałem.

Nie mogę tylko podłączyć do złącza IR out małego dżeka aby skonfigurować pilot uniwersalny.... wtyczka po prostu nie wchodzi i cały panel się wciska z tyłu..

Ogólne wrażenie pozytywne, jestem zadowolony. TV szybko się uruchamia, nie mam wrażenia że coś się za chwilę wydarzy lub nie wydarzy.


Podkreślić należy w podsumowaniu:

+ obraz 2D
+ obraz Full HD HD powala... kolory, głębia super
+ płynność
+ dźwięk
+ smart
+ czerń b.dobra
+ mirco dimming
+ poprawnie działające automatyczne ściemnianie
+ bardzo dużo opcji ustawień obrazu
+ ręczna regulacja poziomu Motion Plus (można ustawić płynny obraz bez nadmiernego teatru)

- 3D (aktywne) kiepskie
- problem ze złączem IRout, nie mogę włożyć Jacka.
- przycinanie się pilota żyroskopowego (juz doszedlem i jest ok)


1.jpg

Galerie Allegro - darmowy hosting zdjęć

1.jpg

galerie allegro
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Bardzo fajnie to opisałeś i te zdjęcia :eek:k:

Jedna uwaga tv nie przesyła po optyku Dts Hd MA ,z przyczyn technicznych jest to nie możliwe:wink:
 

qbek78

New member
Bez reklam
Szacun że Ci się chciało, mało informacji na temat nowych samsungów H a zainteresowanie chyba jest. Jak nie masz nic przeciwko to dorzucę tu kilka słów od siebie na temat 55" jak już będę miał go w domu. Dzisiaj miałem go okazję obejrzeć trochę dokładniej i też jestem pozytywnie nastawiony. Trochę negatywnie mnie nastraja 3d, jak Ty jestem przyzwyczajony do pasywnego. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Faktycznie na ampli pali się DTS.

Te 3d to kiszka. Albo to wina okularów albo tak juz jest.nikt mnie nie przekona ze aktywne jest lepsze. Teraz w nocy oglądam i nie ma niebieskiej poświaty na ekranie. Jest na prawdę super czarny obraz. Philips świecił w nocy na niebiesko.

Jasne pisz. Sprawdź wejście IROut, nie mogę wcisnąć Jacka od czujnika pilota uniwersalnego......fotka nad kwiatami.

Czy u was YouTube jest bez HD?
 
Ostatnia edycja:

radier

Member
Bez reklam
U mnie YouTube jest w HD. Włącz aktualizacje automatyczne aplikacji smart. Jakiego masz Neta?

Co do 3d to mam zupełnie odwrotne wrażenia. Może okulary założyłeś tył na przód ? :D

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

adamo_

New member
Bez reklam
U mnie YouTube jest w HD. Włącz aktualizacje automatyczne aplikacji smart. Jakiego masz Neta?

Co do 3d to mam zupełnie odwrotne wrażenia. Może okulary założyłeś tył na przód ? :D

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Dziś od rana bawie się ustawieniami obraz dopialem myślę ekstra.były juz jakieś aktualizacje? Z przeglądarki mam HD ale z aplikacji nie. Okulary dobrze zalozylem :) po prostu mam porównanie z pasywnym i pasywne wg mnie lepsze. Micro dimming robi fajna robotę. Podoba mi się telewizorem nawet z tym 3d. Pobiore jakiś film by sprawdzić raz jeszcze jaki polecasz?.
 

adamo_

New member
Bez reklam
ustawienia obrazu jakiego trybu modyfikowałeś?

Standardowy modyfikuję, nie dotykam Filmowego jak zalecają inni :) Ustawiam po prostu tak jak mi odpowiada

korzystałem trochę z tego ale tylko w zakresie balansu bieli:

Samsung UN55H6400 Picture Settings Calibrations (UN50H6400, UN48H6400, UN60H6400, UN65H6400)

Z uwagi na to ze lubię delikatny teatr , to sobie ustawiłem tak aby obraz był płynny na granicy

Możesz mi tą grawitację gdzieś na FTP wystawić? mam ale w HD bez 3D.
 

mp_nafta

New member
Wlasnie zarezerwowalem sobie ten tv w media markt.
Adamo możesz podać mi wymiary opakowania -kartonu ?
Zastanawiam sie czy wejdzie mi do samochodu?
 
Do góry