Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

tdx

New member
Bez reklam
A na PS4 ustawiasz 24p? Bo wtedy naciskając info na pilocie od TV też powinieneś mieś info o źródle 1080p/24p
 

Koowall

New member
Jedyny sposób, że oglądać filmy z BR przez PS4 w 24p jest podłączenie kolumn nie przez ps4 :) Jeżeli zrobię się to przez ps4 po opticalu to wystąpi lip sync. Sprawa od samego początku znana Sony, ale nic z tym nie zrobili niestety. Stąd muszę mieć kolumny przez TV podpięty i oglądać 24p albo oglądać przez ps4 z wyłączony 24p czyli w 60 klatkach co dla mnie mija się z celem.
 
PIP obraz się ścina

Zauważyłem ostatnio w moim UE48H6640 używając ostatnio funkcji PIP, że obraz w podglądzie okropnie zacina się, nie zależnie czy podgląd jest z tego samego MUX czy innego - oglądam tylko DVB-T. Wcześniej korzystając miałem inny firmware niż ten co Samsung bez zezwolenia wgrał 2130 i nic się nie zacinało. Resetowałem TV do ustawień fabrycznych i też nie pomogło.

Czy ktoś też ten problem zauważył?

Korzystając również na PC ze SmartView 2.0 też mam podobny problem, z tą różnicą, że jeśli oglądany jest ten sam program na PC co na TV to obraz nie ścina się, natomiast, jeśli oglądam dwa różne programy to na PC ścina się.
 
witam
Czy udało się komuś 'podmountować' zasoby sieciowe do TV (samba/cifs/nfs)?
Wiem że jest DLNA ale wygodniej by było mieć dostęp do zasobu sieciowego z jakiegoś NAS (np qnap/synology)
 

ncplus

Member
Zauważyłem ostatnio w moim UE48H6640 używając ostatnio funkcji PIP, że obraz w podglądzie okropnie zacina się, nie zależnie czy podgląd jest z tego samego MUX czy innego - oglądam tylko DVB-T. Wcześniej korzystając miałem inny firmware niż ten co Samsung bez zezwolenia wgrał 2130 i nic się nie zacinało. Resetowałem TV do ustawień fabrycznych i też nie pomogło.

Czy ktoś też ten problem zauważył?

Korzystając również na PC ze SmartView 2.0 też mam podobny problem, z tą różnicą, że jeśli oglądany jest ten sam program na PC co na TV to obraz nie ścina się, natomiast, jeśli oglądam dwa różne programy to na PC ścina się.

zawsze tak miałem na 6640, nawet to kiedyś opisywałem. Czekam cierpliwie aż jakaś wersja softu to poprawi, bo taki PIP to mogą sobie wcisnąć w... korytarz.
 

1oskar1

New member
ue40h6400 not so Smart

Posiadam od kilku dni powyższy tv, po wielu za i przeciw zdecydowałem się na zakup tego modelu. Dobiły mnie dwa problemy, nie odtwarza niektórych plików w formacie mp4 i mkv. Nie jest to jakaś kosmiczna kompresja po prostu zwykłe pliki z którymi kilkuletni odtwarzacz bluray firmy LG radzi sobie bez problemu. Drugą rzeczą która mnie zirytowała to problem z napisami w filmach. W niektórych napisy włączają się wraz ze starem filmu, a w niektórych (próbowałem różne formaty napisów) nawet nie pojawia się opcja napisy.

Ktoś też ma takie problemy ?
 

mover2002

New member
odnośnie napisów:

posiadam ten telewizor około miesiąca i do tej pory nie miałem żadnego problemu z napisami do plików mkv. Wszystkie ściągam przez napiprojekt z rozszerzeniem SRT i zawsze działają. Możliwe że napisy które nie działają mają inny format kodowania i dlatego ich nie widzi mimo iż są w srt.
 

marian000

New member
mam problem, menu serwisowe

Witajcie,

posiadam od kilku dni TV UE48H6640 i po zaciągnięciu info na forum sam próbuje ustawić tv i oczywiście wlazłem tam gdzie nie trzeba i narobiłem bałaganu..a mianowicie menu serwisowe...ratunku ..możecie mnie szkalować :( wiem nie powinienem grzebac bo sie nie znam .ale jak wrócić do usatwień fabrycznych, mam obraz do góry nogami i smart tuch nie działa.. czy od razu zanieść do serwisu?
zakup w media m.

pomóżcie

Mario
 

ubek

New member
Marian000
W tym menu serwisowym masz reset ustawień spróbuj tego a jak nie to spróbuj nowe fw wgrać. Smart touch chodzi Ci o pilota? Pewno musisz go sparowac (return + guide) przytrzymać.
 

Rafal7

Banned
Marian000
W tym menu serwisowym masz reset ustawień spróbuj tego a jak nie to spróbuj nowe fw wgrać. Smart touch chodzi Ci o pilota? Pewno musisz go sparowac (return + guide) przytrzymać.
Menu serwisowego nie da się przywrócić do ustawień fabrycznych, sprawdź czy nie zmieniłeś typu panelu bo i ile dobrze pamiętam to odwrócenie obrazu następuje po zmianie właśnie tego.


Witajcie,

posiadam od kilku dni TV UE48H6640 i po zaciągnięciu info na forum sam próbuje ustawić tv i oczywiście wlazłem tam gdzie nie trzeba i narobiłem bałaganu..a mianowicie menu serwisowe...ratunku ..możecie mnie szkalować :( wiem nie powinienem grzebac bo sie nie znam .ale jak wrócić do usatwień fabrycznych, mam obraz do góry nogami i smart tuch nie działa.. czy od razu zanieść do serwisu?
zakup w media m.

pomóżcie

Mario


Tu masz rozwiązanie http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/114302-samsung-ue40f6400-obraz-obrocony-o-180-stopni-2.htmlhttp://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/114302-samsung-ue40f6400-obraz-obrocony-o-180-stopni-2.html
 
Ostatnia edycja:

wamnook

New member
Czy u was też (chyba po ostatniej aktualizacji) TV podczas sterowania głosem nie mówi już do was? Brak też ustawień w opcjach, które wcześniej były (głos męski lub kobiecy). Jak to u was teraz wygląda? Bo może ja coś w menu serwisowym też namieszałem :p Wersję oprogramowania mam 2602.
 

Zbylq

Member
Witam, od niedawna mam UE486700 (wcześniej 40ES5500) i zastanawia mnie sprawa PIP.
Korzystam z naziemnej cyfrowej i raz PIP jest dostępny w "Narzędzia" a raz nie. To samo w menu "Obraz" raz jest raz nie.
Dziś rano po chwilce testów przed pracą zauważyłem że po włączeniu i zaraz wyłączeniu 3D PIP jest dostępny i działa ale zaraz już znów niedostępne.
Druga sprawa to audio. Czy to z USB czy z kompa (WiFi) wybieranie ścieżki w menu "Dźwięk" to paranoja, znacie jakiś prostszy sposób? Chodzi o DD i DTS.
I jeszcze pytanie o Smart View 2. O ile na Galaxy S4 chodzi super to na kompie Win7 brak możliwości zmiany kanału i np pusta lista kanałów. Po zmianie kanału program się wywala. Jak to wygląda u Was?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Pip jest do banki jeśli nie ma takiego przycisku na pilocie.
TV poszedł do sypialni :), chyba że ktoś chce kupić. Przesiąść się czas na 4K
 

dj crazy

New member
Witam, zastanawiam się czy warto do tv satelitarnej brać moduł CAM, czy pozostać przy starym dekoderze? Głównie chodzi mi o szybkość przełączania między kanałami i działaniem epg.
 
Do góry