Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

dj crazy

New member
Mam tryb film reszta wydaje mi się beznadziejna jedynie do ps4 standardowy.
A to wszystko jasne.
Mam już ten tv kilka miesięcy, warto wydawać kasę na profesjonalną kalibracje?
 

slimak

New member
Bez reklam
Dlaczego przy filmie z dysku nie mogę zmienić optymalizacji czerni?

Bo sobie tak Samsung wymyślił, zwalanie tego na brak mocy obliczeniowej w TV z czterema rdzeniami nie uwierzę.

I czy są gdzieś dokładnie opisane te ulepszacze jak dokładnie działają?

Moje uaktualnione wnioski odnośnie optymalizacji czerni:


Optymalizacja czerni (micro dimming) działa na zasadzie ściemniania podświetlenia, różnice w czerni są zauważalne zwłaszcza nocą.

Optymalizacja czerni działa również na trybie Film.

Optymalizacja czerni ma działanie nadrzędne na czujnikiem światła, czyli potrafi ściemnić podświetlenie poniżej ustawionej wartości minimalnej.
Optymalizacja czerni współdziała z czujnikiem oświetlenia - czym jaśniej w pokoju tym optymalizacja czerni ma łagodniejsze działanie. W świetle dziennym ciemne sceny nie są już w ogóle przyciemniane.

[optymalizacja czerni - niska] - zmiesza podświetlenie o 1-2 kroki (np. z 8 do 6) na ciemnych scenach i o 3-4 kroki na czarnej planszy.
[optymalizacja czerni - wysoka] - zmiesza podświetlenie o 2-4 kroki na ciemnych scenach lub ustawia 1/0 na czarnej planszy.

Zmiana podświetlenia w tym trybie następuje przy wyraźnej zmianie jasności sceny i jest dzięki temu "niewidoczna" dla oka. Jej działanie można zauważyć, obserwując miernik zużycia energii ECO lub obserwując jednocześnie identyczny TV z wyłączoną [optymalizacja czerni].

Po kolejnych seansach z USB ipla itp. stwierdzam, że optymalizacja czerni jest nieodzowna do nocnych seansów i bez niej H6640 wróciłby do sklepu z powodu słabej czerni.

Na USB/DNLA nie działa opcja [optymalizacja czerni],
dlatego USB/DNLA, obecnie puszczam na TV z Blu-ray przez HDMI.

Podwójne tunery:

k - kodowane kanały.

PiP
DVB-C - DVB-C
DVB-Ck - DVB-C
DVB-C - analog
DVB-Ck - analog

Nagrywanie DVB-C, można oglądać DVB-C+DVB-Ck, (analog niedostępny)
Nagrywanie DVB-Ck, można oglądać tylko DVB-C + (kanał nagrywany), (analog niedostępny)

Z DVB-S nie korzystam.
 

wamnook

New member
Używa ktoś na tym TV UPC z modułem CI+? Chodzi mi o to, czy możecie zmienić numer kanału, według własnych upodobań posortować. W moim się nie da, tylko analogowe mogę.
 

tdx

New member
Bez reklam
najlepiej na PC skorzystać z ChanSort Channel List Editor
Downloads
zgrać liste na USB z TV pozmieniać ponazywać jak się chce i ponowne uploadować naszą nową listę w TV ;)
 

tadis

New member
Udało się komuś włączyć na kompie 100Hz lub 120, żeby w ogóle pojawił się obraz ? Próbowałem na różnych trybach, w opcjach panelu nVidia nie było opcji 100Hz, tylko w niestandardowych, ustawianych ręcznie. Jest w ogóle możliwe odpalenie tego ?
 

wamnook

New member
A jak niby można to zrobić? Wydaje mi się, że cieżko z tym będzie. Pewnie wiąże się to z wgraniem oprogramowania odpowiedniego, tylko jak.
Jeśli chodzi o serię, czyli z 5 na serię 6 raczej na pewno nie da się podnieść bo to już inne bebechy mają te TV.

PS: Dzięki tdx za program do edycji kanałów, bardzo dobre narzędzie. Poukładałem sobie kanały jak chciałem i TV łyknął zmianę numeracji w cyfrowych, dziwi mnie tylko to, że skoro po edycji programem numery są jak chcę to dlaczego w TV jest zablokowana możliwość tej zmiany...
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Raczej tylko softowe ograniczenia czyli sterowanie głosem/obsługa pilota smarttouch itp

Wystarczy podwyższyć model swojego TV w menu serwisowym i po resecie masz wyższy model... :)
 

Koowall

New member
Witam,
Czy któryś z modeli 6640/6650/6700 ma obrotową nóżkę?
Rozumiem, że 6640 to jest identyczny model co 6700 z identycznymi parametrami ale do innych sieciówek tak ?
 
Ostatnia edycja:

wamnook

New member
To jest ten sam model i żadna z podstaw jego nie jest obrotowa, różnice to tylko:

6640 - media markt (podstawa na cienkich srebrnych nóżkach, pilot smart czarny)
6650 - "włączone niskie ceny" (podstawa i pilot jak wyżej)
6700 - Euro rtv (podstawa płaska srebrna, pilot smart srebrno czarny)
 

Koowall

New member
No to stałem się posiadaczem 6640 :) Sprawdzony w sklepie, wziąłem go do domu :) Po przesiadce z 7-o letniego LG42LH4000 spodziewałem się jednak większego wow. Ot ten ma lepsze kolory, ma 3d i jest smart ale niestety nic poza tym niestety...
 

mover2002

New member
jesteś niezadowolony z zakupu ?? Również zamierzam kupić ten tv, byłem w sklepie ale sprzedawca za wszelka cenę próbował skompromitować h6640 i polecić Toschibe 55L7453DG - mówił iż pod każdym względem jest lepsza ( a później skończył iż chodzi mu tylko o obraz, bo z smart tv jest daleko w tyle )
 
Ostatnia edycja:

Koowall

New member
Nie, nie. Zadowolony jestem, ale spodziewałem się większego przeskoku jednak. Ten sprzedawca to nie przypadkiem w Saturnie we Wrocławiu?
BTW Jak u was z DSE i Bandingiem? U mnie lekki jest, ale nie wiem czy mi się chce jechać do sklepu i każdy sprawdzać po kolei...
 
Ostatnia edycja:

wamnook

New member
Sprzedawców nie słuchać, oni nie raz mają narzucone plany sprzedaży danego modelu/firmy i za to premię dostają... Ich rady to tak na dalekim marginesie stawiać i weryfikowac.
 

mover2002

New member
w Media Markt w Galerii Dominikańskiej i na Bielanach - chyba niezłą marzże maa na Toschibie, aż nie chce mi się wierzyć że przypadkiem ten model wszyscy polecają
 
Do góry