Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

eko00

New member
byłem dzisiaj w saturnie i h6640 działa aż miło z nexusem 7 2. Poprosiłem Pana o pokazanie jak śmiga na zwykłych kanałach. Czy skalowanie normalnie tak wygląda? Tzn fatalnie wyglądają kanały SD? Może lepiej będą wyglądać na mniejszej przekątnej niż 48?
 

ncplus

Member
jakie było źródło tego sygnału SD ? po hdmi z jakiegoś boxa, czy dvbt ? i jaki był to kanał SD, bo niektóre wyglądają nawet OK, a niektóre tototalna pikseloza ;-/
 

eko00

New member
Zmieniał źródło na hdmi. Kanały różne bo sprawdzałem jak szybko zmienia kanały. Jednak mój stary tv z tzw. dupą szybciej zmieniał, ale podobno nowe tv tak mają...
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
Zmieniał źródło na hdmi. Kanały różne bo sprawdzałem jak szybko zmienia kanały. Jednak mój stary tv z tzw. dupą szybciej zmieniał, ale podobno nowe tv tak mają...

jeżeli zmieniał źródło na HDMI, to przełączał na urządzeniu zewn., a to oznacza, że to nie była prędkość zmieniania kanałów przez tv,a tego urządzenia zewnętrznego.
Co do jakości dvbt w salonach, to nie przywiązuj się do tego, to jest masakra. W W-wie byłem kiedyś na Ostrobramskiej w MM. Sygnał mieli wyłącznie dvbt, jakość tak tragiczna, że aż dziwiłem się ludziom, że dokonywali jakiegokolwiek wyboru, bo wszystko wyglądało gorzej niż źle.
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja próbowałem 3
2 Logitechów i Microsoftu
niestety w Logitechach nic sie nie działo
w Microsofcie wywalił komunikat o niekompatybilnym sprzęcie
 

sethcracow

New member
Witam!

Zanabyłem tego tivika hula pięknie ... oprócz kilku rzeczy i nie wiem czy to ja jestem ciemięga czy "to się nie da" a dokładniej mówiąc to:
1) Próbowałem ustawić pilota od telewizora jako pilota uniwersalnego również do dekodera NC+ oraz do odtwarzacza DVD Arriva - nie udało mi się. Niby w konfiguracji pilota jest producent PACE ale po wrzuceniu numerów seryjnych wyrzuca tylko z listy PACE 500 i nic więcej. A ten model, który mam jest troszkę starszy i trochę to dziwne, że go nie ma na liście
2) Facebook - TV nie może się zalogować na moje konto. Próbowałem połączyć konto FB z kontem Samsunga ale nie łączy. Sprawdzałem jeszcze raz hasło a nawet zmieniałem i nic.
3) Do TV chciałem podłączyć amplituner poprzez cinche - TV go nie widzi.
4) Odtwarzanie plików z komputera - TV i komp są podłączone go tego samego routera. TV widzi pliki z komputera. Problem jest taki, że odtwarza filmy z kompa ... ale bez napisów. Jak podpinam bezpośrednio do TV dysk twardy lub pendrive to te same filmy odtwarza już z napisami. Ki pieron ?

TV naprawdę ładnie gra ale chciałbym skorzystać z jego wszystkich funkcji a nie tylko prostego TV. Może ktoś pomoże ?
 

pagii

New member
Czym model H6640 różni się od H6700 ?

Czy posiadanie 2 tunerów przez ten TV pozwoli mi na nagrywanie jednego, a oglądanie czegoś innego? Czy jest to możliwe pomiedzy 2 rożnymi tunerami np. DVB-T i DVB-S ?
 

bodek

New member
Tak jak 'pagii' nurtuje mnie temat 2 tunerów. Mam 48H6700 od wczoraj i nie jestem w stanie skorzystać z tej funkcji. Ponadto proszę o link do strony z optymalnymi ustawieniami obrazu bo to co wyświetla dalekie jest od ideału.
 

pagii

New member
Tak jak 'pagii' nurtuje mnie temat 2 tunerów. Mam 48H6700 od wczoraj i nie jestem w stanie skorzystać z tej funkcji. Ponadto proszę o link do strony z optymalnymi ustawieniami obrazu bo to co wyświetla dalekie jest od ideału.

Spróbuj ustawić nagrywanie czegokolwiek i o tej samej godzinie oglądaj inny program. TV z jedym tunerem wyswietli komunikat, ze masz zaprogramowane nagranie i musi przełączyć... Twoj powinien po prostu nagrać inny program niż aktualnie oglądasz.

PIP też powinien wspierać dwa tunery.
 

bodek

New member
Dzięki - tak zrobię.
Najważniejsze jednak jest ustawienie obrazu. Na starym Samsungu 40M87 obraz jest żyleta a w nowym oglądam jak przez mgłę a kolor czarny jest szary. Ponawiam prośbę o link do optymalnych ustawień i plików testowych obrazu.
 
Pendrive niskiej prędkości

Czy udało się komuś spreparować pendrive niskiej prędkości do nagrywania audycji w TV serii H ?
Faq z serii F nie działa.
 

1siedem

New member
pytanie na szybko który model lepszy h6640 czy h6700?
Pytanie drugie: czy h6400 różni się tylko od 6640 obecnością drugiego tunera sat?
Muszę kupić w poniedziałek ...
 
Do góry