Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

adamo_

New member
Bez reklam
28.7GB na FTP?

o_O

Pobralem 9 GB ogladam w 3d grawitacje. Nie jest tak źle jak opisalem to wczesniej. Widocznie aktywne sa bardziej czule na jakosc i rozmiar pliku. Podtrzymuje to co pisalemo okularów.przepuszczają zbyt dużo światła z boków bo SA malutkie

Nie moge w trybie usb film rozciągnąć ekranu by zlikwidować górny i dolny pas?

,
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
@adamo

miałeś okazje zobaczyć jak się mecze w HD prezentują?

Tak na Cantal + mecze ok płynne nie smuzy nic. Tryb piłka nożna wg mnie zbyt jaskrawy nie uzywam , wole na moich ustawieniach z końcem kwietnia mi się kończy umowa z NC+ wiec zostanę z naziemna a tam malo HD.....
 

Koqs77

New member
Tak na Cantal + mecze ok płynne nie smuzy nic. Tryb piłka nożna wg mnie zbyt jaskrawy nie uzywam , wole na moich ustawieniach z końcem kwietnia mi się kończy umowa z NC+ wiec zostanę z naziemna a tam malo HD.....

Mam nadzieję , że na moim egzemplarzu też będzie ok. W piątek jadę po H6640/6700 55".
Aktualnie posiadam Sharp LC-40LE814E i naprawdę meczyki w HD wyglądają super. Szwagier ma Samsunga model z 2010 ( taj jak Sharp , kupowany w tym samym czasie za podobne pieniądze , podobne parametry , nie znam niestety modelu) i nie wiem jak by kalibrować wygląda to zdecydowanie gorzej , smuży a kontrast i kolory też nie nejlepiej w stosunku do Sharp.

Tyle , że minęło 4 lata i mam nadzieję , że tv Samsung z serii H nie będzie gorszy od Sharpa z 2010 ;)
 

adamo_

New member
Bez reklam
Panowie jak w tym modelu z "ciemnymi rogami".
Czy ktoś może coś konkretnego na ten temat powiedzieć.

Zwrocilem uwagę na ciemne rogi i ja ich nie mam. Przy ustawieniu balansu bieli tak jak opisalem wyżej jest na prawdę super czerń biel i ta płynność bez zniekształceń jest znakomita. Najsłabiej wypada 3d ale pliki muszę lepsze zdobyć aby to jeszcze potestowac.aktywne jest widać bardziej wymagające.

Fajnie ze działa flash i weeb.TV z przeglądarki.

Z innych zaobserwowanych spraw to czasem pojawia się migotanie paskow na kraciastej koszuli w studyjnych rozmowach, ale nie zawsze.

Reklamy telewizyjne mi się zaczęły podobać. Jakość HD jest znakomita. Właśnie leci śnieżka satynowa i separacja kolorów jest powalająca.
 
Ostatnia edycja:

dj crazy

New member
Dzis cena w media znów podskoczyla do 3999 za 48, a nigdzie nie ma tego modelu, byłem już zdecydowany na zakup a tu taki pech cena w górę tak poszła eh.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

bogdan jan

New member
Standardowy modyfikuję, nie dotykam Filmowego jak zalecają inni :) Ustawiam po prostu tak jak mi odpowiada

korzystałem trochę z tego ale tylko w zakresie balansu bieli:

Samsung UN55H6400 Picture Settings Calibrations (UN50H6..........

Z uwagi na to ze lubię delikatny teatr , to sobie ustawiłem tak aby obraz był płynny na granicy

A możesz powiedzieć jak ustawiałeś balans bieli w trybie standardowym? W tym trybie nie ma przecież dostępu do 10-punktowych ustawień.
 

tdx

New member
Bez reklam
dlatego to 1 co zapytałem Ciebie to w jakim trybie ustawiałeś swój TV...

Wejdź w tryb Film i wszystkie zaawansowane opcje TV będziesz miał odblokowane...
Dlatego też "wszyscy" działają (ustawiają i kalibrują tv) na tym profilu
 

qbek78

New member
Bez reklam
@tdx
Ale wtedy bez micro dimming wtedy o ile dobrze zrozumiałem wcześniejsze posty na forum?
A przy okazji pytanie do wiedzących - do hdmi arc potrzeba jakiegoś specjalnej wersji kabla czy nie ma takich wymogów?
I do tdx'a - kiedyś podawałeś nazwę jakiegoś pluginu co do płynności filmów z kompa na tv. Za cholerę nie mogę teraz znaleźć tego postu, był chyba w temacie o f6500. Mógłbyś jeszcze raz go podać?
 

qbek78

New member
Bez reklam
Dziękuję. O co chodzi z Twoim pytaniem, mógłbyś rozwinąć? Bo nie wiem jak je odczytywać jako sens micro dimming w edge led czy moich doświadczeń z md bo takowych nie posiadam.
 

adamo_

New member
Bez reklam
dlatego to 1 co zapytałem Ciebie to w jakim trybie ustawiałeś swój TV...

Wejdź w tryb Film i wszystkie zaawansowane opcje TV będziesz miał odblokowane...
Dlatego też "wszyscy" działają (ustawiają i kalibrują tv) na tym profilu

W trybie standardowym, tego nie wiedziałem o czym piszesz, dziś w takim razie jeszcze to sprawdzę w trybie film. Ustawiłem w trybie standardowym obraz taki jak lubię. Czy można jakoś zwiększyć tryb 3D ? nie mam efektów wychodzenia z obrazu jak to się działo w pasywnym na philipsie 6008. W samsungu efekt jest słaby, a opcja głebia 3D jest zablokowana (tryb standardowy z moimi ustawieniami)
 
Ostatnia edycja:

qbek78

New member
Bez reklam
I tu uwaga nie tyczy się to serii H7 H8 i UH7 i 8

Tak zauważyłem jak pisałeś o tym, że nie warto do md/ld dopłacać. Tego artykułu wcześniej nie czytałem i po raz kolejny coś rzuciło nowe światło. Ale nasuwa mi się pytanie dlaczego nie dotyczy to np. serii H7, tam tez jest chyba edge?
 
Do góry