Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

darus75

Member
Od piątku użytkuje ue48h6640, na dzień dobry zaktualizowałem firmware do wersji 1108.1, moje pierwsze spostrzeżenie:
- zawieszenie na ścianie - posiadałem uchwyt po LE40C650 do 47 cali, rozstaw obecnego TV 800x800, otwory uchytu pasują lecz przez grubszy spód TV, musiałem lekko przerobić uchwyt, żeby nie wystawał ponad TV - sądzę że ciężko będzie dobrać uchwyt w najprostszej wersji,
- po włączeniu TV reakcja pilotów po ok. 15 sekundach - pytanie do użytkowników czy mają ten sam problem na tym firmwarze, czy na poprzednim też był ten problem?
- HbbTV czasami pojawia się informacja na programach gdzie jest, nie zawsze można włączyć - nie wiem czy to wina mojej kablówki czy firmwaru TV, aplikacji HbbTV - pytanie do posiadaczy?
- pilot żyroskopowy - wspaniałe rozwiązanie, szkoda że aplikację nie są do niego dostosowane - żyroskop działa tylko na menu TV, SmartTV (nieprzystosowane aplikacje np. Ipla), przeglądarce Web, YouTube (na razie tyle zauważyłem),
- podświetlenie równomierne, nie widać podświetleń w postaci plam,
- obraz niestety był lepszy w LE40C650 - może kwestia przyzwyczajenia,
- jako pamięć masowa do nagrywania użyłem pendrive'a Patriot 64GB Supersonic Rage XT USB 3.0 - pendrive przeszedł testy TV i umożliwia nagrywanie
- podwójny tuner - funkcja nagrywania jednego programu i oglądania drugiego funkcjonuje nawet pomiędzy dwoma różnymi MUXami, ale w obrębie jednego DVB, czyli można oglądać i nagrywać tylko w DVB-T lub DVB-C (nie miałem możliowości sprawdzenia nagrywania kodowanych programów w DVB-C, nie używam takiego pakietu w kablówce oraz w DVB-S2), szkoda żę w ramach podwójnego tunera nie można podzielić w PIP obrazu na dwie równe wielkości,
- czujnik ECO - w modelu LE40C650 działał rewelacyjnie, gdy na dworze było ciemno i zgasiłem światło, automatycznie się ściemniał, po zapaleniu światła automatycznie się rozjaśniał, w modelu UE48H6640 przy tej samej opcji (na tym samym miejscu wisi, to samo oświetlenie), po zapaleniu światła nie rozjaśnia się, działa jakby tylko na światło dzienne - probowałem regulować ustawieniem, ale coś mi nie działą tak jak w LE40C650.

Proszę o jakieś pytania, chętnie przetestuje TV.

A jak z odtrością? Twarze nie są rozmazane? Pytam ponieważ też mam LE40C650. Nie wk... Cię to że w H6640 matryca jest półmatowa? Przyzwyczaiłem się do C650 i ta czerń jest naprawdę inna iż w półmatowych matrycach.
 
Nie bawiłem się ustawieniami obrazu, używam na obydwóch modelach trybu naturalny. Moje wrażenie obrazu pomiędzy UE48H6640 a LE40C650 jest właśnie taka, że w h6640 biel bardzo bije po oczach w stosunku do innych kolorów, na kanałach SD są duże rozmycia, niewyrazistość. Niestety, albo stety ten problem zauważyłem już w UE40ES6800 i UE40F6500. Jak dla mnie obraz w LE40C650 mógłby być wzorcem dla obecnych modeli.
 

darus75

Member
Nie bawiłem się ustawieniami obrazu, używam na obydwóch modelach trybu naturalny. Moje wrażenie obrazu pomiędzy UE48H6640 a LE40C650 jest właśnie taka, że w h6640 biel bardzo bije po oczach w stosunku do innych kolorów, na kanałach SD są duże rozmycia, niewyrazistość. Niestety, albo stety ten problem zauważyłem już w UE40ES6800 i UE40F6500. Jak dla mnie obraz w LE40C650 mógłby być wzorcem dla obecnych modeli.

No właśnie, ja miałem przez 4 dni UE46F7000 i też biały mnie wręcz raził. Bawiłem się ustawieniami obrazu aż się w końcu poddałem. Twarze miałem jakieś rozmyte w kolorze różowym, bez ostrości - byłem zaskoczony na minus. Oddałem go do sklepu.
 
I co zakupiłes?
Według mnie najbardziej biel daje i niewyrazistość byla w UE40ES6800, w UE40F6500 i UE48H6640 jest porównywalna i do przyzwyczajenia.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Pro gramek z nieba mi spadles. Takiej opinii szukalem, bo rowniez chce zawiesic cos wiekszego od mojego 40C650. Umocniles mnie w przekonaniu, ze lepszym wyborem bedzie sony 50w829b ew. Panas 50gt60.
 

darus75

Member
Nic jeszcze nie zakupiłem.... Myślę teraz o UE46H7000 ale muszę teraz jednak dobrze do tego podejść, a mianowicie znaleźć punkt w którym będzie można podłączyć turbodekoder i pobawić się ustawieniami obrazu. Widzę że nie jestem osamotniony ze swoimi spostrzeżeniami...
 
Pro gramek z nieba mi spadles. Takiej opinii szukalem, bo rowniez chce zawiesic cos wiekszego od mojego 40C650. Umocniles mnie w przekonaniu, ze lepszym wyborem bedzie sony 50w829b ew. Panas 50gt60.

Ja opisałem jaki miałem problem z powieszeniem, nie znaczy ze twoj wieszak tez bedzie mial problem. Na h6640 nie narzekam jak narazie, bo technologcznie to przepasc do c650. Moje problemy to suestia do drobnej poprawy.

Dlaczego nad powyzszymi modelai sie zastanawiasz?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Stawiam na jakosc obrazu. Pisales, ze obraz miales lepszy na c650...
Sony 50w829b zbiera bardzo dobre opinie jesli chodzi o 2d ( bardzo dobra czern, brak bandingu itp), ma bardzo niski input lag (19ms) co w polaczeniu z ps4 ma znaczenie... A Panas to plazma wiec wiadomo...
 

mp_nafta

New member
czy pendrive 16gb wpięty do tv H6640 na stałe sprawdzi się w roli nagrywania? Ile materiału się zmieści na 16gb
 

dj crazy

New member
No ale czy naprawdę mając już dany tv w domu widać znacznie ta różnice obrazu do np sony w829?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

mp_nafta

New member
Najpierw ten pendrive musi zaakceptowac TV.
Wczoraj testowo nagrałem material z TVP1HD (telegazeta, napisy, 3 ściezki dźwiękowe) i ok. 15 min wyszło ok. 260 MB

Czyli około 1gb na godzinę.
To na bieżące archiwum 16 gb powinno wystarczyć.
Jeszcze jedno pytanie, oglądając dany program da się wtedy przewijać w tył, pauzować ?
Jest taka możliwość?
 
Czyli około 1gb na godzinę.
To na bieżące archiwum 16 gb powinno wystarczyć.
Jeszcze jedno pytanie, oglądając dany program da się wtedy przewijać w tył, pauzować ?
Jest taka możliwość?

Jeśli nie nagrywamy już jakiegos programu to mozemy zatrzymac, nie sprawdzalem przewijania.
W przypadku nagrywania jakiegos programu ostrzega nas przed ze juz jest w trakcie nagrywania TV.
Czy twoj pendrive przeszedl test?
 

tdx

New member
Bez reklam
W faqu macie jak zrobic by kazdy pen przeszedl test predkosci

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

mafia35

New member
Bez reklam
No ale czy naprawdę mając już dany tv w domu widać znacznie ta różnice obrazu do np sony w829?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Ciezko odpowiedziec na to pytanie. Trzeba by bylo postawic h6700 i w829b obok siebie. Ja sie opieram na testach. Wg nich sony ma naturalniejsze barwy i bardzo dobry tryb motion. Cena jest tez kuszaca 3900 za 50 cali...
 

Koqs77

New member
Pro gramek z nieba mi spadles. Takiej opinii szukalem, bo rowniez chce zawiesic cos wiekszego od mojego 40C650. Umocniles mnie w przekonaniu, ze lepszym wyborem bedzie sony 50w829b ew. Panas 50gt60.

Jaką masz pewność , że subiektywnie rzecz ujmując w sony 50w829b będziesz miał lepszy obraz, nie wspominając o tym , że podstawa , która służy również jako wieszak , delikatnie mówiąc średnio się sprawdza. Dodatkowo dostępne na rynku uchwyty nie pasują do tv Sony.

@pro_gramek pisał , ze obraz miał lepszy w c650 , ale napisał też , że nic nie ustawiał tylko oglądał na trybie " naturalny".
Drugi powód dlaczego obraz subiektywnie mógł był lepszy , seria C z tego w zgledu , że technologicznie jest "gorsza" ukrywa mankamenty niedoskonałego obrazu ( np 2d lub kiepską jakość HD ) w serii H na 100% film BD będzie wyglądał zdecydowanie lepiej.
Co do jakości w SD , osobiście nie narzekam , wszystko zależy od kanału z jakiego odbieram sygnał i trybu ustawień tv.

Odnośnie bandingu - piszesz w Sony brak bandingu - sprawdzałeś czy twierdzisz tak na podstawie opinii . Proponuje udać się z pendrive do sklepu , włączyć klip do testu bandingu ...
 

dj crazy

New member
Ale czy te różnice w codziennym użytkowaniu aż tak wpływają na nasze zadowolenie z użytkowania?

Wiadomo nie ma rzeczy idealnej na świecie, co do TV to według mnie lepiej mieć wszystkie rzeczy potrzebne dobrze działające niż użytkownicy Innych tv mają obraz zyleta a potem podlaczy film na penie a to dźwięku nie ma, a to wiesza się im tv Smarta lepiej nie odpalać bo nerwy można stracić. No tak ale obraz zyleta reszta ozdoba) ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Metalowym pilotem i kwadratowa podstawa

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry