Seria F i screen view

greeno

New member
Seria F i smart view

Witam. Korzystam z aplikacji smart view ver. 1.0 na galaxy note2 dzięki której można streamować aktualny obraz z telewizora i działa to całkiem przyzwoicie. Chciałbym także zainstalować analogiczną aplikację na laptopie, jednakże póki co mam z tym problem. Według specyfikacji Samsunga wystarczy win8:

samsung.com_global_smartview_english

i nie musi być to marka samsunga.
Niestety mi podczas instalacji wywala błąd i przerywa proces, czy ktoś z forumowiczów próbował "rozkminić" przedmiotowy temat i doszedł do jakiś wniosków.

Ciekawy wątek poruszony jest na samygo:

forum.samygo.tv_viewtopic.php?f=67&t=7180

Jednakże nie pomogło mi to rozwiązać mojego problemu.
 
Ostatnia edycja:

greeno

New member
Tak, czytałem ten wątek, jednakże niestety na obydwu laptopach które są w domu nie mam wersji pro system. Może jest jakaś wersja modyfikowana softu który da się odpalić na innych wersjach systemu ? Z drugiej strony troche to dziwna polityka ze strony samsunga.
 

greeno

New member
Witam. Trochę poszperałem i jednak udało mi się zainstalować aplikację Samsung Smart View na Win7 Home Premium. Aplikacja działa, no może nie do końca ale wydaje mi się, że to nie wina systemu, ponieważ dokładnie taki saa symptom jest po instalacji na win8. Niestety aplikacja działa tylko w wersji SD ponieważ gdy tv jest w trybie źródła HDMI, aplikacja pisze, że nie obsługuje sygnału na tym źródle, a dokładnie:

"if you connect your device to a tv via hdmi smartview isn't supported. To use Smart View please connect yout device to another port"

Niestety nie wiem dlaczego ale przy analogowym źródle sygnału obraz się pojawia i zawiesza, a pozostaje tylko "streamowany" dźwięk.

Aby zainstalować aplikację na win7 w wer. poniżej Pro należy zmienić uprawnienia do grupy roboczej:

Należy uruchomić wiersz poleceń w trybie administratora, a następnie wpisać poniższe polecenia.

net LOCALGROUP "Authenticated Users" /add

net LOCALGROUP "Authenticated Users" <user> /add

# LOCALGROUP to nazwa naszej grupy roboczej w systemie
# user to nazwa użytkownika w systemie

Może ktoś coś wymyśli i zacznie aplikacja działać w pełnej okazałości.
 

Piwek80

Member
U mnie w końcu też się dało zainstalować dzięki temu sposobowi:)
Niestety Samsung musi jeszcze popracować na tą aplikacją.
Podgląd obrazu na komputerze można uzyskać z tunera i złącza euro...
Podgląd z wbudowanego tunera też jest ograniczony. Ja mam media moduł z UPC i mogę oglądać tylko te kanały, które są dostępne w tv naziemnej, na pozostałych jest informacja, że są kodowane. Dziwne bo na telefonie możliwy jest podgląd wszystkich kanałów.
 

greeno

New member
U mnie jest dokładnie to samo, wczoraj jeszcze trochę posiedziałem i udało mi się rozwiązać problem "zamrażającego się obrazu" w momencie włączenia podglądu. Aby znieść przedmiotowy problem należy zmienić uprawnienia lokalizacji: C:\Program Fil...\SmartView\logs lub innej w zależności od instalacji, ponieważ po instalacji aplikacja nie ma uprawnień do zapisu logów.

Nie liczył bym na jakiekolwiek wsparcie ze strony Samsunga, próbowałem w tej kwestii pisać na support samsunga i wydaje się jak by sami do końca nie wiedzieli o co chodzi albo mają taką politykę.

Myślę także, że można odpalić stream w HD na złączach HDMI, itd. Ale trzeba pokombinować z aplikacją.
 

matrixabc

Member
A u mnie zainstalowałem SmartView na Windows 8 (bez wersji pro) i nic nie zmieniałem i aplikacja ruszyła od pierwszego strzału. Dodatkowo TVP1 HD z naziemnej przesyła obraz do komputera. Czy to jest faktyczna jakość HD to nie do końca mi się chce wierzyć ponieważ jakość jak na HD to nie wygląda aczkolwiek obraz idzie. Szkoda ze nie pobiera obrazu z USB
 

Piwek80

Member
Jeśli komuś się chce bawić to można spróbować zainstalować androida na wirtualnej maszynie i tam próbować uruchamiać smart view.
Mi udało się odpalić androida na laptopie z pena. Zainstalowałem smart view i mogłem sterować tv. Nie było opcji podglądu, pewnie trzeba by zmienić bulid.prop aby komp był rozpoznawany jako telefon lub tablet samsunga. Kolejny minus to po uruchomieniu przekręca się obraz o 90 stopni...
http://www.android-x86.org/
 

matrixabc

Member
Właśnie tę aplikację o której pisze pro_gramek ja zainstalowałem na Win 8 i jak wcześniej pisałem działa bez problemu.
Fajny bajer jeżeli nie ma się 2 telewizorów a laptop nie posiada karty telewizyjnej to wówczas można posłużyć się w/w aplikacją i oglądać programy które mamy w telewizorze na ekranie monitora w laptopie np w innym pokoju aby nie przeszkadzać żonie w oglądaniu M Jak Miłość :)
 
Po problemach z instalacją udało mi się zainstalować program. Po instalacji mogę połączyć się z LE40C650, gdzie w opcjach jest tylko sterowanie (zrozumiałe jak na model z 2010 r.), natomiast z UE48H6640 nie mogę się połączyć, wywala błąd: Network Connection Failed , a następnie nie ma już TV do wybrania.

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem?
 
Znalazłem w ustawieniach tej aplikacji, że brak tam wpisu serii H i dlatego nie obsługuje serii H.
Czy ktoś natrafił na SmartView na PC dla wersji H?
Na Google Play dla androida jest odrębna wersja dla serii F i poniżej oraz dla serii H.
 

greeno

New member
"swiatus85" Mi udało się zainstalować na win8 wer. ultimate, takim sposobem jak wyjaśniłem w poście. Ogólnie jest bałagan i ciężko cokolwiek stwierdzić. Pod linkiem: SmartView
jest aplikacja pod win8, nic nie jest napisane jakie wersje obsługuje. Nie jest podana jakakolwiek historia wersji aplikacji: 1.0, 2.0, itd.
Kompletna ignorancja i nie profesjonalizm ze strony Samsunga.
Inaczej rzecz pisząc radź sobie sam, dopóki ktoś ze społeczności internetowej czegoś nie wymyśli.
 

swiatus85

New member
Ok, udało się zainstalować. Dodałem więcej użytkowników do uprawnień i poszło.
Obraz HD nie powala, ale lepsze to niż nic. Szkoda, że f6500 nie ma 2 tunerów.
 

greeno

New member
W tym rzecz właśnie, że aplikacja nie odbiera streamu w HD, a jedynie SD ze złącza coaxial (antenowy) lub scart, a nie obsługuje HDMI.
 

matrixabc

Member
U mnie na win 8 oraz na win8.1 w wersji podstawowej, żadne ultimate, pro, po zainstalowaniu program ruszył od pierwszego strzału. Nie musiałem nic dodawać ani zmieniać uprawnień. Program w HD (np.TVP1HD) jest przekazywany z telewizora do laptopa jednakże czy obraz jest w HD to już tak naprawdę nie wiem ponieważ ten sam program (TVP1HD) na telewizorze jest ładniejszy niż na laptopie (matrycę w laptopie mam HD).
 
Do góry