SAMSUNG seria H7000, ciekawa alternatywa ?!!

SLAV7

New member
Bez reklam
Zdecydowałem się założyć ten temat z uwagi na fakt, że wątek całej serii H na 2014 rok stał się tak naprawdę wątkiem na temat modeli H6200 i H6400, które pojawiły się w sprzedaży. Jest to oczywiście jak najbardziej zrozumiałe, gdyż wiele osób chce kupić modele z tej serii. Skutkuje to jednak tym, że wpis na temat każdego innego modelu jest trudno zauważalny.


Wracam jednak to tematu. Osobiście uważam, ze jest to jedne z ciekawszych modeli SMASUNG-a , wykorzystujący natywną matrycę 200 Hz i mający kosztować "rozsądne" pieniądze w porównaniu do nowości o zakrzywionych ekranach. Przyznam również, że choć oczywiście jest to kwestia gustu, telewizor prezentuje się bardzo elegancko. Poniżej zdjęcie i krótka charakterystyka.

1749




Full HD
 Micro Dimming Pro
 Smart TV
 Procesor Quad Core
 CMR 800
 Aktywne 3D
 Instant On
 Podwójny tuner
 Pilot Smart Touch
 WiFi

Posiada też m.in. ciekawą funkcję dzielonego ekranu. W Europie ma występować w rozmiarach 40, 46, 55, 65 i 75 cali. Pojawiły się co prawda informacje, że w Europie będzie wersja 48 a nie 46 cali, ale w sklepach internetowych jest zapowiedź tylko wersji 46 cali.

Jest to zapewne nieco ulepszona wersja modelu F7000 z 2013 roku ale z testu modelu 46H7150, jaki pojawił się na jednym z amerykańskich portali wynika, że jest to b.dobry TV.

Zachęcam do dzielenia się swoją wiedzą i wszelkimi informacjami ta temat tej serii - data wprowadzenie na rynek, rozmiary, ceny itd.

Pozdrawiam
 

_slawek_

Member
Swoją drogą to będzie bardzo ciekawy wybór pomiędzy modelem
55H7000 a modelem 4K 55HU6900, cena taka sama (1999E).
Jestem ciekaw jak będą prezentować się te telewizory i czy lepszym wyborem będzie seria 7 w FHD czy może lepszym wyborem okaże się model 4K.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Slawek - Moim zdaniem H7000 jest lepszym wyjściem niż HU6900. Jeśli 4K to od modelu HU7500 w górę.

Ogólnie 4K za dwa, trzy lata bedzei może miało sens. Obecnie nie wierzę, że TV 4K skaluje lepiej SD niż TV HD. Niestety w dalszym ciągu ilosc programów nadawanych w standardowej rozdzielczości jest duża i dlatego skalowaie jest ważne.

W teście konsumenckim TV o rozmiarze 55 cali z odległości 9 stóp czyli ok. 3 m , prawie nikt nie odróżnił sygnału FULL HD od 4K. TV stały obok siebie.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Mamy już pierwsze ceny na serię H7000. Pojawiły sie w ofercie EURO.

40H7000 - 4999 PLN
46H7000 - 6199 PLN
55H7000 - 8299 PLN
65H7000 - 11999 PLN

Ceny są trochę "odjechane" za ten model. 46H7159 w stanach można kupić za 1300 USD !!! i to jest jego faktyczna wartość.
 

prezy

New member
Bez reklam
Rzeczywiście wygląda na odgrzewanego kotleta :-(.
Ciekawe jaka matryca będzie w tym modelu.
Czy ja dobrze widzę - model nie ma wbudowanej kamery? :-(
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Teoretycznie matryce są bardzo dobre, takie same jak stosowane w ubiegłorocznych F7000 i F8000. Czyli natywne 200 Hz typu VERTICAL o powiększonych kątach widzenia. Psuje trochę wszystko te niezbyt dobra równomierność.

Kamery ten model nie posiada.

Pozdrawiam
 

prezy

New member
Bez reklam
Tak tylko ostatnio trafiały się AUO a nie samsunga.
Wygląda na to że H7000 nie będzie topowym modelem na 2014 i czy nie władują tutaj tylko AUO :-(
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z tego co wiem AUO nie produkuje matryc 200 HZ tylko maks. 100Hz. Więc w modelu H7000 powinny być tylko matryce SAMSUNG-a. W innych modelach mogą być matryce AUO czy CMO. I tutaj zasadnicza uwaga. Matryce SAMSUNG-a nie są najlepsze na świecie. To jakiś mit. Doskonałe matryce produkuje i AUO i CMO. Wystarczy przeczytać testy modelu SONY 50W805/829. Tam są matryce AUO. Mojem mamie kupiłem LG z matryca 39 cali CMO i uważam, zę obraz jest naprawdę ok.
 

prezy

New member
Bez reklam
Tak jest tdx ma rację.
Też się zdziwiłem. Niestety :-(

SLA7 jeżeli opierasz swoją wiedzę na testach to nie wiesz o czym mowa.
Tdx może potwierdzić, że większość topowych modeli np. Sony W9, Panas...
mają na pokładzie matryce sama, odmiana VA.
 
Do góry