TV z matrycami 50hz oraz 100hz

hetm4n

Member
Witam, jako iż troche TV ostatniego czasu przetestowałem w marketach oraz w domu (zamawiane przez internet i nastepnego dnia niestety zwrot). Aktualnie został samsung 40f6400.
Zauważyłem, iż w samsungach wszystkie matryce natywne 100hz są gorsze w płynności obrazu bez wspomagaczy Montion Plus. Na LCD z przed 4 lat (matryca natywna 50hz) obraz bardziej jest płynny niż na matrycach 100hz ,na których obraz bardziej skacze w każdym nawet wolnym ruchu. Po włączeniu wspomagaczy montion plus, im płynniej tym ruch lepszy ale sporo artefaktów, rozmyć, zniekształceń obrazu. Aby płyność obrazu była zbliżona do starego TV , montion mam ustawione 3 na 3, ale zdażają się zniekształcenia, powidoki. w TV sharp 39le350v z natywna matrycą 50hz płynność obrazu była identyczna jak w moim starym TV. W marketach zauważyłem to samo na innych modelach samsunga z matrycą 100hz, zaś model seri 5xxx (bez 3d) bez zastrzeżeń. Czy ktoś też to zauważył ??

PS: Ostatnia aktualizacja 1117 naprawiła chyba przycinanie na montion plus.
 

hetm4n

Member
wszystkie z 3d podobna moja natywną 100hz, i taki własnie mam aktualnie, tdx już to widziałem, różnicę widać tylko w zwolnionym tempie (50hz matryca w laptopie dlatego). niby lepiej, ale realnie dla mnie jest gorzej, dla mojego wzroku. Spróbuje nagrać kamerą w 60klatkach FHD, może coś będzie widać jak to wygląda.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie, jest albo lepiej albo gorzej....
Kamerą nic nie nagrasz gdyż za każdym razem obraz będzie bardziej płynny niż jest w rzeczywistości. Właśnie te filmiki pokazują że nawet na m+ off masz różnicę w odświeżaniu obrazu

przy włączonym motion plus masz dodatkowo interpolacje klatek.

algorytm tak naprawdę jest dość prosty natomiast powoduje że na ekranie zaczynają pojawiać się "artefakty" wynikających z błędów interpolacji ruchu...

Polecam do testów
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/105047-efekt-interpolacji-klatek-na-monitorach-i-tv-60hz.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry