Samsung LE32S71B Problem z dźwiękiem

mistrzu-wodzu

New member
Witam.
TV mam podłączony do kompa kablem DVI-HDMI, dźwięk do TV na chinch. Problem wygląda następująco:
Dźwięk w TV jest minimalnie opóźniony wzglądem dźwięku z pozostałych głośników podłączonych do kompa. Kabel jest wporządu. Karta dźwiękowa znintegrowana na płycie AC97 6chanels. W TV wyłączony SRS TruSourround.

Jakieś pomysły????
Z góry dzięki.
 

ghost

New member
powninieneś wyciszyć TV:), a tak poważnie jeżeli w opcjach dzwięku w kompie nie można zmienić opóźnienia to zostaje tylko mute na TV
 

slavio

New member
witam!
nie mute lecz w menu opcja wyłączenia dźwięku czy głośników.
Przy mute zawsze będzie widniał napis na ekranie w stylu"mute"lub"wyciszenie"
 

mistrzu-wodzu

New member
Tyle to zauważyłem.
Mi chodzi jednak o to aby używać tych głośników z TV. Jest to ewidentnie wina Telewizora że opóźnia ten dźwięk. Może jest na to jakiś sposób, ew jak wejść w menu serwisowe - może tam coś będzie???
 

ghost

New member
obraz po hdmi jest obrabiany szybciej niż dziwęk po chinch, jeśli w opcjach kompa nie możesz zmienić opóźnienia - moż dziwęk powinieneś podać innym złączem
 

mistrzu-wodzu

New member
ghost napisał:
obraz po hdmi jest obrabiany szybciej niż dziwęk po chinch, jeśli w opcjach kompa nie możesz zmienić opóźnienia - moż dziwęk powinieneś podać innym złączem

Próbowałem, ale jak mam na TV źródło HDMI to on ciągnie dźwięk tylko z cinchów do hdmi, nie da się wybrać aby ciągną dźwięk np. z komponenta.

W opcjach karty dźwiękowej musiałbym przyśpieszyć dźwięk który jeszcze nie został wytworzony - totalny absurd!. bo dźwięk który wydobywa się z pozostałych głośników podłączonych do kompa jest idealnie zsynchronizowany z obrazem na tv, nawet jak podepne pod karte dźw. tylko TV to dźwięk na tv jest opóźniony względem obrazu - definitywnie wina LCD
 
Do góry