le32m61b

bobik007

New member
Bez reklam
witam, mam mały problem z moim lcd le32m61b, na niektórych kanalach przy szybszej akcji, jest lekkie smużenie, chciałem zapytać czy to normalna przypadłość kanałów nadających w sd??mam tuner humax 2000, na kanalach hd obraz rewelacja (szczególnie premiere hd albo dicovery hd), ale co ze zwykłymi sd, można to jakoś poprawić??czy wogóle tego nie powinno być??
 

LordKszyh

New member
bobik007 napisał:
witam, mam mały problem z moim lcd le32m61b, na niektórych kanalach przy szybszej akcji, jest lekkie smużenie, chciałem zapytać czy to normalna przypadłość kanałów nadających w sd??mam tuner humax 2000, na kanalach hd obraz rewelacja (szczególnie premiere hd albo dicovery hd), ale co ze zwykłymi sd, można to jakoś poprawić??czy wogóle tego nie powinno być??
Zwróć uwagę, czy ten efekt nie ustępuje po kilkunastu minutach od włączenia telewizora. U mnie na przykład mam taki objaw zaraz po włączeniu, ale już po kilkunastu minutach żadnego smużenia. Wiele razy prosiłem się na forum o odpowiedź, czy to normalny objaw, ale widać nikomu nic nie smuży :twisted:
 

bobik007

New member
Bez reklam
le32

to jak nikomu nie smuży to nie moze być normalny objaw :roll:, i jeszcze jedno czy u was też słychać jak lcd pracuje??konkretnie chodzi mi o matrycę, takie lekkie cykanie...z góry dzięki za odpowiedzi
 

gatar

Active member
Bez reklam
bobik007 napisał:
witam, mam mały problem z moim lcd le32m61b, na niektórych kanalach przy szybszej akcji, jest lekkie smużenie, chciałem zapytać czy to normalna przypadłość kanałów nadających w sd??mam tuner humax 2000, na kanalach hd obraz rewelacja (szczególnie premiere hd albo dicovery hd), ale co ze zwykłymi sd, można to jakoś poprawić??czy wogóle tego nie powinno być??
Witaj.
Mam inny TV i nie mam satelity, ale moim zdaniem przy SD to normalne.
Jedne kanały mają lepszy inne gorszy sygnał. Z DVD wszystko pięknie.
 

bobik007

New member
Bez reklam
le32

no dokladnie, np. na zwyklych kanalach z paczki premiere obraz bdb...hd oczywiście igła, na cyfrze już róznie bywa...to co pozostaje to zaakceptować chyba??
 

gatar

Active member
Bez reklam
bobik007 napisał:
no dokladnie, np. na zwyklych kanalach z paczki premiere obraz bdb...hd oczywiście igła, na cyfrze już róznie bywa...to co pozostaje to zaakceptować chyba??
TAK... i czekać na HD na każdym kanale.
 

bobik007

New member
Bez reklam
lcd

taa...chyba nie doczekanie moje :grin:...a wracając do smużenia występuje to raczej w filmach...i to w sytuacji gdy jest ciemniejsze tło, podczas meczu, lub np skoków nie zaobserwowałem tego...można to ewentualnie w jakiś sposób wyregulować na tv??nie mówię oczywiście o całkowitym wyeliminowaniu tego bo to raczej niemożliwe...
 

LordKszyh

New member
bobik007 napisał:
to jak nikomu nie smuży to nie moze być normalny objaw :roll:, i jeszcze jedno czy u was też słychać jak lcd pracuje??konkretnie chodzi mi o matrycę, takie lekkie cykanie...z góry dzięki za odpowiedzi
Jeżeli to norma w lcd to ja spokojnie odkładam rente i czekam na SED Full HD :mrgreen: A co do odgłosów matrycy to u mnie cisza absolutna :eek:k:
 
Do góry