sub-piksel na LCD

jarzyn20

New member
witam,
Jakieś 2 miesiące temu kupilem sobie monitor samsunga i wszystko by było ok gdyby nie to, że dzisiaj wyskoczył mi niebieski sub-piksel:( . Moje pytanie jest takie: Czy jest jakiś sposób, żeby jakoś usunąć tego zonka? Dodatkowo powiem, że raz jest a raz go niema. Tak sobie pojawia się i znika kiedy mu się podoba:confused: . Także piksel nie jest uszkodzony do końca czy jest jakaś szansa, żeby go odratować? Bo takie pojawianie się i znikanie jest bardzej denerwójące niż jak by świecił cały czas i jak to zwykle bywa pojawia się w najbardziej nieodpowiedniej sytuacji. Więc jeśli ktoś ma jakieś pomysły to piszcie.
 

yanky

New member
Mam bardzo prosty sposób. Kiedyś postukałem w taki punkt palcem i już więcej się nie pojawił. Wiem, że to głupie i nie musicie mi o tym pisać - ważne, że mi pomogło :D
 

jarzyn20

New member
Dzięki. Zarówno jeden jak i drugi sposób jest skuteczny tyle, że niestety tylko tymczasowo. Po jakimś czasie sub-piksel pojawia się ponownie. Chyba pozostanie mi stukać go palcem za każdym razem jak wyskoczy:???:.
Jak by miał ktoś jeszcze jakie pomysły to niech pisze może w okońcu się uda mi się pozbyć sie go na dobre.
 
Do góry