Problemy z kontrastem ???

Witam , jestem szczęśliwym (to się jeszcze okaże) posiadaczem od kilku dni modelu LE32R72 . Intryguje mnie nie najlepsza jakość obrazu (kablówka ale będzie chyba N ) .Obraz jest raczej rozmyty niż ostry a 1 ,2 z odbiciami
Ważniejszą sprawą są gwałtowne rozjaśnienia zwłaszcza jeśli obraz jest ciemny tak jakby telewizor próbował dopasować najlepszy odbiór .
Niestety jest to denerwujące w odbiorze . Czy jest to wada tv czy trzeba coś zmienić w ustawieniach .
Kolejne pytanie to jaka minimalna odległość powinna zostać zachowana do tv żeby miało sens jego oglądanie . Ja oglądam z około 3 m.
Pozdrawiam :(
 

dawram

New member
Sławomir Kulesza napisał:
Witam , jestem szczęśliwym (to się jeszcze okaże) posiadaczem od kilku dni modelu LE32R72 . Intryguje mnie nie najlepsza jakość obrazu (kablówka ale będzie chyba N ) .Obraz jest raczej rozmyty niż ostry a 1 ,2 z odbiciami
Ważniejszą sprawą są gwałtowne rozjaśnienia zwłaszcza jeśli obraz jest ciemny tak jakby telewizor próbował dopasować najlepszy odbiór .
Niestety jest to denerwujące w odbiorze . Czy jest to wada tv czy trzeba coś zmienić w ustawieniach .
Kolejne pytanie to jaka minimalna odległość powinna zostać zachowana do tv żeby miało sens jego oglądanie . Ja oglądam z około 3 m.
Pozdrawiam :(
Pragnę wyjaśnić,że twoje obawy co do kontrastu są w zupełności bezzasadne,gdyż jak to napisałeś-"Gwałtowne rozjaśnienia" to nic innego jak ulepszacze czytaj poprawiające jakość obrazu,żywotność panelu w tym modelu technologia DNIe,tak więc widzisz objaw normalny typowy dla nowych technologi,jezeli chodzi o odleglosc w sumie 2-2,5 metra jest ok,wydaje mi sie,ze i 3 m jest również dopuszczalne-generalnie wiecej szczegółów-mniejsza odległość-czy aby zawsze!?:eek:k:
 

slawekj

New member
Sławomir Kulesza napisał:
Witam , jestem szczęśliwym (to się jeszcze okaże) posiadaczem od kilku dni modelu LE32R72 . Intryguje mnie nie najlepsza jakość obrazu (kablówka ale będzie chyba N ) .Obraz jest raczej rozmyty niż ostry a 1 ,2 z odbiciami
Przed zakupem Kolega nie zapoznał się z zasadami działania TV LCD.
Szkoda....
Nigdy nie było i nie będzie ostrego obrazu przy sygnale innym niż natywnym.
Opisywany model to rozdzielczość 1366x768.
Takiego sygnału nigdzie nie ma i nie będzie.
Dlatego telewizja N nic nie pomoże. Sygnał dalej będzie skalowany... lepszy od SD ale dalej nieostry.

:)
 

gatar

Active member
Bez reklam
slawekj napisał:
Takiego sygnału nigdzie nie ma i nie będzie.
Dlatego telewizja N nic nie pomoże. Sygnał dalej będzie skalowany... lepszy od SD ale dalej nieostry.

:)

Należy rozumieć, że wszystkie TV LCD o natywnej rozdzielczoci 1366x768 dają obraz nieostry ze wszystkich źródeł o innej rozdzielcziści ?
Bzdura. W takim razie po co są takie TV ? Twoim zdaniem ściema marketingowa ? Ja mam i mam ostry obraz. Oczywiście słabiej jest z analoga, ale z dvd jest b. dobrze.
 

slawekj

New member
gatar napisał:
Należy rozumieć, że wszystkie TV LCD o natywnej rozdzielczoci 1366x768 dają obraz nieostry ze wszystkich źródeł o innej rozdzielcziści ?
Bzdura. W takim razie po co są takie TV ? Twoim zdaniem ściema marketingowa ? Ja mam i mam ostry obraz. Oczywiście słabiej jest z analoga, ale z dvd jest b. dobrze.

Kolega nie ma ostrego obrazu i nie będzie.

Na LCD tylko w jednym przypadku jest ostry obraz.
Przy sygnale natywnym.

Bzdurą jest pisanie o ostrym obrazie. Nikt nie ma i nie będzie miał.

:)
 

scypior

New member
Hej,

Przestrasze Cie, jesli powiem ze nic nie emituje takiego sygnalu. Ale nie jest tak zle:)

Generalnie jest tak:
- PC poprzez VGA - mozesz ustawic 1360x768 i bedzie OK. Pomimo ze nie jest to natywna rozdzielczosc LCDka to nie bedzie zadnego skalowania, tylko po prostu 3 rzedy piskli po lewej i po prawej beda niewykorzystywane. Mozna takze ustawic 1368x768 (ale to rzadziej). Tym razem rzad piksli z lewej i z prawej bedzie "wystawal".
- dekodery/dvd poprzez SCART. Nie bedzie sygnalu w natywnej rozdzielczosci, po prostu zwykla tv to nie HD...
- dekodery/dvd przez HDMI. Tutaj bedzie prawdopodobnie (nie znam sie az tak bardzo) rozdzielczosc 1280x720 (mozna ustawic tez 1920x1080), czyli tez nie natywna, ale tak to juz niestety jest, ze te panele maja takie rozdzielczosci, ktore sie maja nijak do rozdzielczosci HD;) Trzeba by sie producentow o to zapytac. Oczywiscie jakosc obrazu bedzie bardzo dobra, pomimo ze jakies skalowanie bedzie mialo miejsce
Oczywiscie zalezy to od zrodla. DVD przeskaluje samo obraz do 720/1080 linii, tak samo zrobi dekoder z sygnalem SD.

Tak wiec, widzisz skalowanie to cholerna rzecz:/ Ale rozmyty obraz to nie problem skalowania tylko i wylacznie, ale jakosci zrodla. Materialy "nie HD" maja duzo mniejsza rozdzielczosc od natywnej, i dlatego obraz jest rozmyty...

Pozdrawiam,

PS. Mam nadzieje ze nie zamotalem. Sa lepsi specjalisci na tym forum ode mnie, ale ze jakos nikt nic nie pisal, to napisalem ja;)
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
@slawekj proszę nie wprowadzać innych w błąd. Zgodnie z Twoją teorią nikt na świecie oglądając telewizję nie miałby ostrego obrazu nawet przy HDTV.

dawram napisał:
tak więc widzisz objaw normalny typowy dla nowych technologi

Także muszę sprostować Twoją wypowiedź, ponieważ jest to objaw kilku modeli firmy Samsung a nie nowych technologii.




Wszystkie płaskie ekrany mają to do siebie iż wymagają minimum dobrego sygnału ten sam telewizor potrafi przy jednej kablówce grać mizernie, a przy innej bardzo dobrze. Podłącz tego Samsunga do DVD i sprawdź czy podoba Ci się jego jakość, jeżeli nie to go oddaj i wybierz jakiś inny TV.

Pamiętaj, że zmieniając parametry w menu serwisowym stracisz gwarancję.
 

ortax360

New member
Do kolegi slawekj:

Obraz z lcd jest bardzo dobry i OSTRY .

np : fotki zrobione tek k800 ( jakosc taka saobie) z tunera pols. C . kabel rgb .
 

Attachments

  • DSC00054.JPG
    DSC00054.JPG
    27 KB · Wyś: 169
  • DSC00058.JPG
    DSC00058.JPG
    34,2 KB · Wyś: 155
  • DSC00060.JPG
    DSC00060.JPG
    38 KB · Wyś: 149
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
slawekj napisał:
Kolega nie ma ostrego obrazu i nie będzie.
Na LCD tylko w jednym przypadku jest ostry obraz.
Przy sygnale natywnym.
Bzdurą jest pisanie o ostrym obrazie. Nikt nie ma i nie będzie miał.
:)
Widze ten usmieszek, ale .. jaki TV ma kolega i czy ma ostry obraz ?
Może z lupą oglądasz to ... może nie być ostry. :)
I pozwól mi zdecydować czy JA mam ostry obraz.
I jaka jest definicja ostrego obrazu.
 

pyra1980

New member
Tez mnie zdziwiła opinia Pana sławekj o braku ostrości przy rozdziałce innej niż natywna.Oczywiscie że niebędzie takiej ostrosci jak przy natywnej rozdziałce ale napewno niemożna powiedziec że jej niema np.przy 1280x720 no chyba że sie siedzi z nosem 20 cm od telewizora.Przykładowo x360 puszczony komponentem 720p ostrość tv ustawiona na 65% w samsungu r71 poprostu zabija na 1080i jeszcze lepiej a przecież w obydwu przypadkach niema rozdzielczości natywnej.Poza tym wydaje mi się że dzisiejsze tv maja lepszej jakosci skalowanie niz monitory lcd.
PS.ortax360 elegancko ci śmiga ta cyfra widziałem u kumpla na co prawda nie tej klasy tv też cyfre i powiem ze dno w porównaniu z tym co tu widze.
 
Ostatnia edycja:

slawekj

New member
Jestem zaniepokojony tym co Koledzy piszą.

Działanie i sposób wyświetlania paneli LCD jest znany i nie potrzeba tłumaczyć.
Skoro tak to nie musimy się wzajemnie przekonywać kiedy obraz ma max jakość.
Zgoda, że jeden od drugiego będzie lepszy ale to nie znaczy, że wyświetlany obraz jest o max jakości.

Wyłącznie przy natywnej rozdzielczości. Im większy stopień skalowania tym gorszy obraz.

Przy sygnale 720p obraz przy 1024x720 będzie wyrażny i ostry a przy 1366x768 już nie mimo większej rozdzielczości.

Wyświetlany na panelu fullhd jeszcze gorzej.

Dlatego najlepsza jakość obrazu jest na panelach 1...x720 lub 1...x1080.

W pozostałych przypadkach obraz będzie rozmazany.
Dokładnie to widać na stop klatce.

:)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Slawkuj --- >
Oczywiście teoretycznie masz racje.
Jednak odpowiedz mi na zadane wcześniej pytanie:
jaka jest definicja ostrości ?
Co to jest obraz rozmazany ?
Przeciez oko ludzkie jest ułomne i z np. z odległości 3 m nie zauważysz na 32" LCD czy jest 1366x768 czy 1024x720.
Oglądanie obrazu na stopklatkach.... nigdy tak filmu nie oglądałem. :)
I jeszcze jedno. Na jakim TV, z jakiej odległości i przy jaki sygnale widzisz obraz rozmazany ? Tylko proszę nie pisz o stopkatce.
Może wizyta u lekarza "od oczu" jest Ci zalecana ? ;)
 

thorontar

New member
slawekj napisał:
Opisywany model to rozdzielczość 1366x768.
Takiego sygnału nigdzie nie ma i nie będzie.
Dlatego telewizja N nic nie pomoże. Sygnał dalej będzie skalowany... lepszy od SD ale dalej nieostry.

:)
Cóż pozostaje tylko szyderczo zaśmiać się z kolegi który nie wie, że i jest (i to jest tego dość dużo), oć choćby w Dish czy Direct TV, ale i nawet będzie w polskiej platformie 720p idealne dla tego TV (sorry, ale nie zamierzam dyskutować o niewykorzystaniu czarnych pasków po bokach). A opinie kategoryczne o tym czego to nie będzie to już wygłaszał kandydat na prezydenta Białegostoku niedawno, więc zapewne wypada sobie z nim uścisnąć rękę :lol:
 
Ostatnia edycja:

slawekj

New member
Nie testujemy jakości obrazu w zależności od odległości.... czym dalej tym mniej widocznych błędów tylko jak najbliżej ekranu cal po calu.
Smużenie jedynie w ruchu. Pozostałe parametry na stop klatce.

Wzrok sokoli... może dlatego więcej widzę niż inni.

Zadziwiające jest to, że to dokładnie widać przed zakupem.
Po zakupie nagle jest bardzo dobrze wręcz wyśmienicie.

Mało kto potrafi napisać prawdę.

To wada każdego LCD, że nie może wyświetlać max jakości bez natywnego sygnału.
I nic tego nie zmieni. Wiedzą o tym producenci i kupujący.... po zakupie.

A przed jest tak duże ciśnienie .... pozostaje tylko zakup.

:)
 
Ostatnia edycja:

marcintgr

New member
Zainwestuj w N i bedziesz mile zaskoczony jakościa obrazu po HDMI. Dobry TV jest produkowany z myśla o HDMI a nie o jakimś analogu. od analogu już pora uciekać a nie do niego wracać!
 

jarmk

New member
Witam. Też się wtrące, bo pare dni temu pytałem o kabelki HD i componenty....a to dlatego, że właśnie na "n"-ce mam gorszy obraz niż na zwykłej kablówce. Nie mówiąc o kanałach po HDMI -te są suuuuper. Ale wracając-na kablówce mam rzeczywiście wyrażniejszy obraz , żywsze są kolory i ostrość. A na n-ce obraz jak to niektórzy nazywają "miękki".
Dlatego teraz czekam na kupiony na allegro kabelek component, bo niektórzy twierdzą, że po tym kablu mają lepszy obraz niż po HD.
Mam LCD Samsunga 37".
 

gatar

Active member
Bez reklam
Slawkuj--> Ty cały czas swoje.
Nie odpowiadasz na moje pytanie.
Jak jest definicja ostrości ?
Jak nie wiesz to nie zabieraj głosu w temacie ostrości.
Cały czas ładnie "teoryzujesz".
Ja, i pewnie zdecydowana wiekszość oglada TV z pewnej odległości
i ma OSTRY obraz. Ty go analizujesz "cal po calu" jak najbliżej ekranu.
Powodzenia w dyskusjach akademickich.
Wesołych Świąt
 

marcintgr

New member
slawek.u napisał:
Witam. Też się wtrące, bo pare dni temu pytałem o kabelki HD i componenty....a to dlatego, że właśnie na "n"-ce mam gorszy obraz niż na zwykłej kablówce. Nie mówiąc o kanałach po HDMI -te są suuuuper. Ale wracając-na kablówce mam rzeczywiście wyrażniejszy obraz , żywsze są kolory i ostrość. A na n-ce obraz jak to niektórzy nazywają "miękki".
Dlatego teraz czekam na kupiony na allegro kabelek component, bo niektórzy twierdzą, że po tym kablu mają lepszy obraz niż po HD.
Mam LCD Samsunga 37".

A nie wiesz do czego służy regulacja w TV kontrast kolor jasnoć? obraz z kablówki czy z anteny naziemnej jest przekontrastowany itd. dlatego po hdmi trzeba ustawic parametry w TV na nowo!!!
 
Do góry