Buczenie Matrycy LE27S71B

Tiburon

New member
Witam
Przeczytałem chyba wszystkie posty i nie znalazłem rozwiązania tego tematu, chociaż kilka wzmianek było. Problem jest następujący: Przy ciemnych obrazach jest wyraźne buczenie matrycy. W cichym pomieszczeniu i przy małym natężeniu dźwięku jest to dosyć dokuczliwe. Na pewno nie są to głośniki, ponieważ bez dźwięku problem także występuje, w charakterze "pojawiam się i znikam" Jest to także niezależne od rodzaju wejścia, czy też samego tunera.
Szanowni Forumowicze napiszcie czy ktoś poradził sobie z tym problemem, czy sprzęt do wymiany?
 

szaula

Member
buczenie

mam le32s71b i tez u mnie buczy,ale przy całkowitej ciszy i całkowitym sciszeniu przy zmianach obrazu ciemny-jasny.z tego co sie pytałem i orientowalem to tak jest
 

gatar

Active member
Bez reklam
To chyba buczy elektronika jakaś, a sama matryca.
Nie ma to znaczenia i raczej tak być nie powinno.
 

Lukassta

New member
TV lcd Samsung LE26R72B

Mam identyczny "problem" z moim lcd Samsung LE26R72B (zakupiony w połowie grudnia 2006r.). Chodzi o 'buczennie" i szczerze mówiąc nie wiem co z tym robić. Bardzo mnie to denerwuje podczas oglądania tv wieczorem, gdy jest cicho w pomieszczeniu i gdy poziom głośności jest mały.

Zastanawim się czy to można reklamować. Osłuchiwalem telewizor i wygląda, że jakiś układ elektroniczny przy ciemnych scenach na ekranie (dużo czerni, brązu, granatu) wydaje ten dźwięk. Na pewno nie jest to dźwięk z głośnikow. Napisałem maila w tej sprawie do serwisu w Krakowie. To mi odpisali "Proszę spróbować zwiększyć kontrast, jasność obrazu. Czy wtedy buczenie zanika? Nie ma to wpływu na pracę odbiornika TV. Nie ma też powodów do niepokoju, okres gwarancji to 24 miesiace." No dobrze, może nie ma to wpływu na telewizor, ale na mnie TAK. Czy mam rezygnować z ostrego obrazu na rzecz mlecznego za cenę "nie-buczenia"?
Rzeczywiście, gdy kontrast i jasność da się na + (obraz staje się mleczny) to problem znika. Ale chyba nie o to chodzi. Coś mi się wydaje, że Samsung ma niedopracowane te telewizorki i czuję, że w serwisie będą zlewać i bagatelizować tę sprawę. Na drugiego maila ten sam serwis z Krakowa już mi nie odpisał!!! Dla nich problemu nie ma - tak przynajmniej to odbieram. Czy Klienci, którzy nabyli te tv zostali nabici w butelkę?
 

grzes

New member
Buczenie

To buczenie ma tylko pośrednio związek z matrycą. Chodzi o zmianę prądu płynącego przez zasilacz w zależności od rozświetlenia matrycy. To powoduje zmianę warunków pracy przetwornicy impulsowej, ale w tolerowanych przez nią granicach. Układy elektroniczne generują wtedy taki dźwięk. Podobnie jest w Panasonicach. Nie jest to buczenie uciążliwe dla użytkownika, aczkolwiek zgadzam się, że w nocy, przy minimalnym nastawie siły dźwięku wprawne ucho jest w stanie ten dźwięk usłyszeć nawet z kilku metrów. Panasy mają to ciszej - słychać tylko z tyłu telewizora i z przodu, ale żeby to usłyszeć, to trzeba do odbiornika podejść. W Samsungu jest to słyszalne bardziej. O ile TV pracuje poprawnie, nie stanowi to problemu.
 

motobartcompany

New member
Testowałem 4 TV LCD, samsung 32R32B, R72B 26 calowy i w 3 sztukach było to buczenie. Poprostu te TV tak mają. ciemne sceny i TV wydaje ciche buczenie.
 

PROGRESYWNY

New member
xbox360 a LE40F7B

TAKZE ZASTANAWIAM SIE NAD KUPNEM JAKIEGOS SAMSUNGA patrzac na to zeby jak najlepiej wspolgral z moimi konsolami pod hdtv - mam xboxa i kupuje ps3. czy jesli gry na xboxa360 wyswietlaja obraz 720p to czy kiedy kupie SAMSUNGA LE40F7B (full hd) to czy obraz nie bedzie wygladal gorzej niz na pozadnym SAMSUNGU za ta sama cene ale bez 1080p???

..z kolei gry na ps3 w przyszlosci beda obslugiwac 1080 ale moze w 720p ,ktore oczywiscie mozna ustawic bedzie nie gorzej wygladac???

jest jeszcze model SAMSUNG LE40M9 - moze bylby lepszym wyborem??
 

Sztucjan

New member
Le37r41b

Ja mam dokładnie taki sam problem tyle że z modelem LE37R41B i czasami żałuję że zakupiłem samsunga. Oddałem nawet TV na gwarancji ale serwis z Krakowa nie był w stanie tego naprawić i wysłał TV do Wawy ale tam stwierdzili że "buczenie" mieści się w tzw. normach i znowu "kara"...
Jestem tak bardzo zdeterminowany, że wczoraj napisałem maila do federacji konsumentów i oczekuję na info co mogę jeszcze zrobić aby usterka zostałą usunięta. W końcu nie po to się kupuje TV za tyle szmalu żeby coś buczało. Mam także prośbę że jeśli ktoś w was zna spsób na walkę z serwisem proszę o info. Może komuś wymienili na inny model ;) ...
 

LordKszyh

New member
Witam. Posiadam LCD Grundig i w menu serwisowym mam coś takiego jak DIMMER. Domyślna wartość jest ustawiona na 0 i można ją zwiększać aż do 255, jednak już przy 60 matryca zaczyna buczeć i najlepszym ustawieniem jest właśnie 0. Może komuś się przyda ta wskazówka i poszpera w menu serwisowym. Może macie źle ustawioną domyślną wartość DIMMER.
Oczywiście ostrzegam że wszelkie ingerencje w trybie serwisowym grożą utratą gwarancji !!!!
 
Ostatnia edycja:

Rosa

New member
Panowie,ja wymienilem moj tv samsung le37r72 bo nialem inny problem z obrazem,dostalem dzisiaj nowy ten sam model .Problem ktory wtedy mialem w tym nowym nie istnieje jednak mam tak jak wy "buczenie".
Moge powiedziec ze poniekad poradzilem sobie z tym buczeniem tzn.
zauwazylem ze jak ustawie w menu kolory na ustawienia FILM buczenie znika ,we wszystkich innych tzn dynamicznym ,standard i ust.uzytkownika buczy na Film nie, poprzestawialem nasycenie kolorow i inne na te ktore mi odpowiadaja i narazie buczenia nie ma.
Sprubujcie i wy moze u was tez tak bedzie,zawsze to jakies rozwiazanie.
Czekam na potwierdzenia czy pomoglo.
 

KAZIK1001

New member
Samsung LE37R72B-buczenie

Tak , potwierdzam ten problem z buczeniem w moim Samsung LE37R72B również tak jest , a w trybie obrazu FILM buczenie ustaje lecz po włączeniu trybu oszczędzania energii co pozwala nocą lepiej oglądać , buczenie jest straszne , pisałem do Samsunga jutro ma przyjechać serwis i sprawdzić czy buczenie mieści się " w normie " , tylko czy tę normę wymyślił ( nikomu nie ubliżając) ktoś głuchy ???
Tak właśnie w naszym kraju traktuje się klijenta - kupisz to spadaj !!! Są normy i już ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to tłumaczenie na odczepnego.
Jedni mają bardziej wrażliwy słuch inni - mniej. Jeśli słuchasz też telewizora głosniej - to nie słychać żadnej pracy zasilaczy.
Problem występuje w porach "ciszy " . Dlatego przy / zwłaszcza przed/ zakupie trzeba koniecznie podawać swoje wyraźne zapotrzebowanie.

PROGRESYWNY - ten model / 40 F 71/ gra wspaniale z sygnału HD. Ale kiepsko w palu. Jeśli tylko będziesz grał - ok. Ale jesli w programie masz ogladanie telewizji to odpuść. Słaba kompresja obrazu w porównaniu do konkurencji.
pozdrawiam
 

Rosa

New member
Mam do was pytanko,czy ktos ma te buczenie rowniez przy ogladaniu TV w HD czy ten problem jest tylko podczas normalnej pracy Tv (filmy na DVD ,Telewizja).
 

Pardul

New member
u mnie nie ma zadnego buczenia , mam 40s71b
a budzi mnie przelot muchy

mialem jeden tv i wymienili na gwarancji - w pierwszym nic nie buczalo (testowalem na wasze potrzeby )

teraz dostalem drugi - tez nic nie buczy

sprawdzalem bez ustawiem oszcz. energi
 
Ostatnia edycja:

zerard

New member
siema wydaje mi sie że codo buczenia to samsungi tak mają ja miałem kineskopowy tv ibyło słyczać piszczenie tera mam lcd ale tym razem LG jest spokój nie słychać dziwnych dzwięków :D:lol::p
 

jiliew

New member
Panowie ja mam Sony KDL-40W4000 i też buczy, szczególnie słychać to wieczorem z wyciszonym dźwiękiem. W serwisie też mi powiedzieli że to normalne. Zauważyłem że jeżeli podświetlanie matrycy będzie do 4 to nie słychać, później przy max czyli 9 też nie. Natomiast uważam że Ci którym nie buczy to mają ustawione podświetlanie na którąś z wartości lub temat (Standardowy, film itp.) przy którym ten niemiły efekt nie występuje, oczywiście mogę się mylić choć wolałby nie bo wyjścia z tej sytuacji nie ma. Oszczędzanie energii też u mnie nic nie daje przy podświetlaniu od 5-8 choć rzeczywiście jest ciszej. Jedynym wyjściem w moim przypadku to danie podświetlania na 4 i regulacja jasnością lub kontrastem, druga możliwość to włączenie oszczędzania i na max podświetlanie oraz tak jak poprzednio. Niestety w obu przypadkach nie byłem z obrazu zadowolony i wróciłem do ustawień w których buczenie występuje. :( Z ciekawostek, Sony korzysta z matryc Samsunga.
 

ADAM12116

New member
samsung a856 46" też mam buczenie w zależności od jasności lamp i w zależnosci od ilości Hz obrazu podawanego na TV, przy 60Hz słychać buczenie, przy 50Hz prawie nie słychać , trzeba ucho zbliżyć do TV, teraz kwestia jasności lamp, aby nie było buczenia lampy musiał bym ustawić na max czyli 10, jeśli tylko schodzę niżej zaczyna buczeć, w zależności od liczby jasności buczenie ulega modulacji , jest inne-o innym tonie, dla mnie optymalna jasność lamp to 4 lub 5 ale niestety buczy a na 10 nie da się oglądać bo za bardzo po oczach daje i nie idzie tego skorygować dostatecznie dobrze innymi nastawami poza tym zużycie prądu przypuszczam że w jasności max jest masakryczne czyli w przypadku mojego coś koło 350W hehe lub trochę lepiej z tego co pamiętam:D.

zazwyczaj większość LCD buczy, jedne ciszej inne głośniej, jedni słyszą, inni nie słyszą, jedni zwaracją uwagę na to inni nie, inni z tych co by słyszeli maja program dynamiczny ustawiony gdzie jasność ma maxa i im to odpowiada, ale ogólnie wszystkie lcd bzyczą, buczą itp, w LCD jest taki gadzet zawny inwerterem, służy on do ściemniania lamp (to tak jak ściemniacz w lampie oświetleniowej jak ściemniamy zaczyna brzęczeć jedne ciszej inne głośniej) wywołuje to przepływ prądu niestety i to nie jest wada:p
 
Ostatnia edycja:
Do góry