Root serii F krok po kroku

Piwek80

Member
Jeśli chciałeś instalować mody z tej strony:
SamyGO • View forum - [F] Software
to ten błąd był dlatego, że pliki z tych modów trzeba chyba wrzucać na tv przez ftp a później wykonać odpowiednie polecenia przez telnet. Napisałem chyba bo u mnie nie chciały te mody działać. Może ktoś kto je instalował napisze dokładnie jak to robił.
 

Piwek80

Member
Udało mi się to rozgryźć:)
Opis na przykładzie:
SamyGO • View topic - [APP] SamyGO SleepTimerMod for D(arm)/E/F
należy pobrać libSleepTimer_D_E_F.tgz
pliki trzeba przekopiować przez ftp do tv
należy utworzyć w tv lokalizację
Kod:
/mtd_down/so/samyGOso
w moim przypadku (F6400) po wejściu do mtd_down przekierowuje do mtd_rwcommon dlatego uwzględniłem to przy kopiowaniu plików i późniejszym wykonywaniu poleceń przez telnet
Jak już są pliki przekopiowane łączymy się przez telent i wykonujemy polecenia
Kod:
chmod 755 /mtd_rwcommon/so/samyGOso
cd /mtd_rwcommon/so
./samyGOso -p $(pidof exeAPP || pidof exeDSP) -l /mtd_rwcommon/so/libSleepTimer.so -r

Aby mod działał prawidłowo w tv musi być zainstalowane SamyGO Extensions:
SamyGO • View topic - SamyGO Extensions on F series
jeśli tv był już zrootowany przez SamyGO wystarczy tylko aktualizacja SamyGo
pobieramy SamyGO_test.zip, zmieniamy nazwę na SamyGO.zip i aktualizujemy przez
SmartHub Widget Manager.

Jak już SamyGO Extensions jest zainstalowane należy jeszcze aktywować odpowiedni skrypt który znajduje się w lokalizacji
Kod:
\mnt\etc\init.d
w tym przypadku należy usunąć rozszerzenie .dis z pliku
Kod:
99_99_SleepTimer.init.dis

Skrypt uruchamiamy lub zatrzymujemy z poziomu przeglądarki na komputerze:
Kod:
http://IP_TELEWIZORA:1080/cgi-bin/test.cgi
 

Ryszard48

Member
Fajna ta aplikacja SamyGO można dodawać witgety ,fajnie by było aby taka aplikacja powstała na inne TV mam sharpa i przydało by się kilka nowych aplikacji na ten TV
 

kris615

Member
Piwek80 świetna robota:) Ja od razu rootowałem przez SamyGO_test.zip zmieniając nazwę. Chociaż jak wcześniej pisałem próbowałem różne wersje. Udało mi się coś zainstalować poprzez SammyWidgets_v1.1 ale nie za bardzo to działało jednak mimo to widgety znajdowały się na liście w Smart Hub. Te pliki to były archiwa zip. Czy u ciebie SamyGo znika później z listy w Smart Hub?
Poza tym w necie można znaleźć jeszcze inne sposoby. Ten który Ty podajesz jest trochę skomplikowany. Czy jest apka do wirtualnego USB i do info kanałów na serię F?
 
Ostatnia edycja:

Piwek80

Member
Wydaje mi się, że mylisz pojęcia. Ja nie opisywałem sposobu instalacji widgetów tylko modów, które powodują zmiany w firmware np. zmiana czasów wyłączania tv, mapowanie przycisków pilota itp.
Wszystkie te mody znajdziesz tu:
SamyGO • View forum - [F] Software
Nie widać ich na liście aplikacji w smarthubie.
Co do widgetów to instalując je przez konto develop, przy każdej instalacji kasują się widgety, które zostały zainstalowane wcześniej przez konto develop. Rozwiązanie jest takie, że albo instalujesz wszystkie widgety razem lub jeśli masz roota wrzucasz bezpośrednio na tv przez ftp.
W przypadku F6400 widgety są w tej lokalizacji:
Kod:
mtd_rwcommon\widgets\user
Należy wypakować widget i skopiować wypakowany widget do katalogu powyżej.
nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o aplikacjach do wirtualnego usb i info kanałów...
 

kris615

Member
Ok dzięki za podpowiedź. Widzę, że channelinfo to mod. Natomiast o wirtualnym USB wyczytałem gdzieś w necie. Według mnie jest to najlepsza funkcja tych telewizorów. Widzi np. Twój komputer bez DLNA tylko jakbyś miał podpięty pod USB.
Nie wiesz gdzie te widgety można znaleźć?
Pozdrawiam.
 

Piwek80

Member
Skoro masz zainstalowane
SamyGO Extensions on F series
to już masz taką możliwość:

samba shares mount. For example, if you shared on your windows pc directory, named movies and music.
Create file smb_userdata and fill it with next data:

Code: Select all
USER="guest" #or your login name
PASSWD="guest" #password
SERVER="192.168.1.200" #IP of your samba server
SHARES="movies music" #your network shares, divided with space
 

zapisz

New member
Mam 3 pytania:
1.Czy robiąc root traci się gwarancję? W razie awarii można to cofnąć?
2.Czy robiąc root i wgrywając SamyGO PVRDecoder mogę wydostać nagrania z przed zrobienia roota?
3.W domu mam tylko apple, nie mogę znaleźć w googlo żadnej alternatywy na maca, czy bez windowsa się nie obejdzie?
 

tdx

New member
Bez reklam
1.Nie tracisz gwarancji i mozna
2.tak
3. Raczej tylko winda choc mie interesowalem sie tym wiec moze warto sprawdzic


wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

matrixabc

Member
Załóżmy że mamy root.
Wiadomo że po root skype nie działa.
Pytanie:
1) jak chciałbym znowu skorzystać ze skype to co trzeba (odinstalować skype i na nowo zainstalować)
2) coś jeszcze przestaje działać po root
3) jeżeli powrócę do zainstalowanej ponownie aplikacji skype to tracę automatycznie root'a i chcąc z niego znowu korzystać muszę na nowo rootować telewizor.
 

matrixabc

Member
A jeszcze mam pytanie czy jak zrobie root i zaistaluje np wiget PVR a potem z powrotem odinstaluje skypa i na nowo zaintaluje skype czyli pozbędę się roota to wiget który zainstalowałem PVR zniknie czy może sie nie uruchomi ze wzlędy na brak roota?
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Widzę że każdy pisze coś innego odnośnie tego skypa. A czy ty TDX próbowałeś powrócić do skype. I co z moim poprzednim pytaniem?
 
Do góry