Root serii F krok po kroku

berthold61

New member
Dzięki za pomoc. Mam mały problem. Czy muszę wgrać katalog oscam za pomocą winscp. Niestety nie mogę się połączyć przez ten program. Mogę za to wgrać przez Total Commander. Nadałem uprawnienia przez putty ale nie otwiera mi się nic w przeglądarce. I nie wiem czy to wina ze nie wgrałem przez program winscp

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
to nie powinno mieć znaczenia czy wrzucasz oscama totalcomenderem czy winscp , byle znalazły sie w tych katalogach co masz podane , ważne są komendy uprawniające w putty czy puttytel
w winscp musisz podać dokładne ip twego telewizora , muszą się zgadzać oraz port 21
jak to zrobisz to otwierasz przeglądarkę w laptopie i wpisujesz ip twego tv i port odczytany z tv , menu/sieć/stan sieci/ np 191.167.0.100:8888 powinno otworzyć się oscam
 

blask333

New member
Ok dzięki. Wczoraj robiłem do północy i nie chciał się odpaliic k przed chwila sprawdzam z telefonu i działa. Dzięki bardzo za pomoc.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

boleczek32

New member
Cześć witam, dziś zrobiłem pierwszą część ( tzn wgrałem SamyGO) i poszło wszystko pięknie.
Utknąłem natomiast przy drugiej części tzn wgrywaniu oscam. A więc - punkt
" 2. Przy pomocy winscp protokół scp user:root hasło:SamyGO (wgraj do katalogu mnt/opt/privateer/usr/bin/oscam/ zawartość z rozpakowanego katalogu oscam + biblioteka) "
nie znalazłem katalogu oscam?
Próbowałem nawet wkleić katalog oscam i powiedzmy , że ok ale znowu następny problem - punkt
" 3. Skrypt startowy 05_05_Oscam.init przegrywasz do /mnt/etc/init.d/ "
brak katalogu init.d ?
Dodam jeszcze, że robię to pierwszy raz i jest to tv serii E.
proszę o jakąś poradę co dalej. Dzięki i pozdrawiam Bolesław.
 

berthold61

New member
Cześć witam, dziś zrobiłem pierwszą część ( tzn wgrałem SamyGO) i poszło wszystko pięknie.
Utknąłem natomiast przy drugiej części tzn wgrywaniu oscam. A więc - punkt
" 2. Przy pomocy winscp protokół scp user:root hasło:SamyGO (wgraj do katalogu mnt/opt/privateer/usr/bin/oscam/ zawartość z rozpakowanego katalogu oscam + biblioteka) "
nie znalazłem katalogu oscam?
Próbowałem nawet wkleić katalog oscam i powiedzmy , że ok ale znowu następny problem - punkt
" 3. Skrypt startowy 05_05_Oscam.init przegrywasz do /mnt/etc/init.d/ "
brak katalogu init.d ?
Dodam jeszcze, że robię to pierwszy raz i jest to tv serii E.
proszę o jakąś poradę co dalej. Dzięki i pozdrawiam Bolesław.
Seria E ma katalogi inaczej poustawiane z tego co wiem , spróbuj to inaczej cały katalog rar wrzuć do folderu TMP wg tego poradnika . nie mam seri E i nie wiem czy tak to się robi
No dobra

Krótka instrukcja instalacji oscam’a na Samsungu serii F

Zciągnij komplet z:
http://www.digital-eliteboard.com/re...68-r1062.1662/
Otrzymasz plik:
libOSCAM_10663_r1422_komplett.tar
Skopiuj go do katalogu /tmp
Z putty wpisz polecenie:
tar -xvf libOSCAM_10663_r1422_komplett.tar -C
Oscam powinien się zainstalować.
Odszukaj pliki konfiguracyjne w katalogu ./mtd_rwcommon/oscam/
Zmień pod siebie ustawienia oraz z putty nadaj plikom uprawnienia:
chmod +x /mtd_rwcommon/oscam/*
Możesz także inaczej.
Po rozpakowaniu pliku *.tar otrzymasz:
plik przynależny do katalogu /mnt/etc/init.d/
02_05_libOSCAM.init.dis
oraz pliki przynależne do katalogu ./mtd_rwcommon/oscam/
libOSCAM.so
ntpclient
samyGOoscam
samyGOso
oraz pliki konfiguracyjne:
oscam.server.sample
oscam.user.sample
oscam.conf.sample
oscam.dvbapi.sample
oraz binarki:
oscam-samygo
oscam-samygo-r1422-modern-webif-libusb_st
oscam-samygo-emu-svn10663-standard-webif-SoftCam-libusb_st
oscam-samygo-emu-r1422-modern-webif-SoftCam-libusb_st
Zmień ustawienia plików konfiguracyjnych pod siebie (np. programem ConTEXT)
Programem WinSCP skopiuj plik 02_05_libOSCAM.init.dis do katalogu: /mnt/etc/init.d/
Skopiuj pliki:
libOSCAM.so
ntpclient
samyGOoscam
samyGOso
oscam.server
oscam.user
oscam.conf
oscam-samygo lub inna binarka z powyższych
do katalogu: /mtd_rwcommon/oscam/
Programem Putty nadaj uprawnienia wszystkim skopiowanym plikom.
Wyłącz i załącz odbiornik TV.
Uruchom oscam’a z programu Putty poleceniem:
/mnt/etc/init.d/02_05_libOSCAM.init.dis
Oscam zacznie pracować po ok 25 sek.
Żeby uruchamiać oscam’a automatycznie należy usunąć przyrostek .dis w pliku: /mnt/etc/init.d/02_05_libOSCAM.init.dis
Po usunięciu otrzymasz:
/mnt/etc/init.d/02_05_libOSCAM.init
Wówczas oscam będzie startował automatycznie po 25 sek. od włączenia odbiornika TV
 

kakudr

New member
Witam proszę o link skad moge pobrac pliki SamyGO-F-SM-AutoStart-USBSamyGO_data szukam na sammygo i nigdzie na to nie wpadlem, z gory dziekuje i pozdrawiam.
Jakub
 

INTseed

New member
Zrobiłem root ale mam niektóre wyniki na `no`
Coś jest źle?
ade72c74b3cd08daa1c9da706dfea07d.jpg
 

INTseed

New member
nie bardzo rozumiem o co ci chodzi , ale każde oprogramowanie nawet najnowsze seri F można rootować bez problemu ja sam mam 2026 i nic to nie szkodzi , można wrzucić tak zwaną zerówkę potem np 1112,2 ale nie polecam bo kiepsko chodzą aplikacje typu youutube więc siła rzeczy musiałbyś wrzucić nowsze oprogramowanie , ja mam zerówkę 0000 i 1112,2 na kompie ale jest też do pobrania na samygo
najlepiej przed rootem zrób -dopuść najnowsze oprogramowanie potem zrób OTN na off i dopiero root ,
Mam zainstalowane samygo. W nim jest aplikacja smart iptv. Czy idzie jakoś nagrywać programy w niej? Jeśli nie to czy jest jakaś inna apka do samygo i iptv do nagrywania?
 

JaG84

New member
Witam,

zdecydowałem się napisać i odświeżyć trochę temat bo już zgłupiałem i nie wiem co robić, ale do rzeczy

TV to samsung UE32F6270SS
zrobiłem roota i wgrałem oscam po początkowym problemach udało mi się dopasować jakaś bibiloteke libOSCAM.so która nie powoduje zwisu i restartu tv, dostep do oscam przez webif mam i mogę konfigurować restartować itp

dodałem reader (mam dekoder na enigmie z opłaconą kartą) który komunikuje się z serwerem i z poziomu serwera widzę że są połączone

w statusie oscama TV mam connected przy proxie
w users przy local(dvbapi) status connected

no i niby wszystko ok, tylko że na tv wyświetla mi się sygnał zakodowany, nie widzę też w oscam by próbował pytać o klucze

czy ktoś może miał taki problem i może mnie naprowadzić na rozwiązanie ? będę bardzo wdzięczny
 

berthold61

New member
Seria E ma katalogi inaczej poustawiane z tego co wiem , spróbuj to inaczej cały katalog rar wrzuć do folderu TMP wg tego poradnika . nie mam seri E i nie wiem czy tak to się robi
No dobra

Krótka instrukcja instalacji oscam’a na Samsungu serii F

Zciągnij komplet z:
http://www.digital-eliteboard.com/re...68-r1062.1662/
Otrzymasz plik:
libOSCAM_10663_r1422_komplett.tar
Skopiuj go do katalogu /tmp
Z putty wpisz polecenie:
tar -xvf libOSCAM_10663_r1422_komplett.tar -C
Oscam powinien się zainstalować.
Odszukaj pliki konfiguracyjne w katalogu ./mtd_rwcommon/oscam/
Zmień pod siebie ustawienia oraz z putty nadaj plikom uprawnienia:
chmod +x /mtd_rwcommon/oscam/*
Możesz także inaczej.
Po rozpakowaniu pliku *.tar otrzymasz:
plik przynależny do katalogu /mnt/etc/init.d/
02_05_libOSCAM.init.dis
oraz pliki przynależne do katalogu ./mtd_rwcommon/oscam/
libOSCAM.so
ntpclient
samyGOoscam
samyGOso
oraz pliki konfiguracyjne:
oscam.server.sample
oscam.user.sample
oscam.conf.sample
oscam.dvbapi.sample
oraz binarki:
oscam-samygo
oscam-samygo-r1422-modern-webif-libusb_st
oscam-samygo-emu-svn10663-standard-webif-SoftCam-libusb_st
oscam-samygo-emu-r1422-modern-webif-SoftCam-libusb_st
Zmień ustawienia plików konfiguracyjnych pod siebie (np. programem ConTEXT)
Programem WinSCP skopiuj plik 02_05_libOSCAM.init.dis do katalogu: /mnt/etc/init.d/
Skopiuj pliki:
libOSCAM.so
ntpclient
samyGOoscam
samyGOso
oscam.server
oscam.user
oscam.conf
oscam-samygo lub inna binarka z powyższych
do katalogu: /mtd_rwcommon/oscam/
Programem Putty nadaj uprawnienia wszystkim skopiowanym plikom.
Wyłącz i załącz odbiornik TV.
Uruchom oscam’a z programu Putty poleceniem:
/mnt/etc/init.d/02_05_libOSCAM.init.dis
Oscam zacznie pracować po ok 25 sek.
Żeby uruchamiać oscam’a automatycznie należy usunąć przyrostek .dis w pliku: /mnt/etc/init.d/02_05_libOSCAM.init.dis
Po usunięciu otrzymasz:
/mnt/etc/init.d/02_05_libOSCAM.init
Wówczas oscam będzie startował automatycznie po 25 sek. od włączenia odbiornika TV


to powyżej jest kiepskie , nowa instrukcja z tym że ta ruska strona może nie działać ale na elitabord są te same plikitu instalacja oscam bo ten poraDNIK Z NETA ROBI RESTARTY TV
instalacja oscam działająca TV samsung F-MST , pobieramy
https://cloud.mail***/public/HQp1/zRfcaAMtv

1. Rozpakuj ściągnięte
2. Przy pomocy winscp protokół scp user:root hasło:SamyGO (wgraj do katalogu mnt/opt/privateer/usr/bin/oscam/ zawartość z rozpakowanego katalogu oscam + biblioteka)
czyli w katalogu /mnt/opt/privateer/usr/bin/oscam powinieneś mieć następujące pliki
oscam-svn10666-samsungtv-webif
oscam.conf
oscam.dvbapi
+ biblioteka TYLKO JEDNA od wersji F (w Twoim przypadku)i tu zależy jaki masz soft na TV libOscamF_build128.so lub libOscamF_NON-MST_build5.so tylko JEDNĄ
3. Skrypt startowy 05_05_Oscam.init przegrywasz do /mnt/etc/init.d/
4. Nadajesz prawa
chmod 755 /mnt/opt/privateer/usr/bin/oscam/oscam-svn10666-samsungtv-webif
chmod 755 /mnt/etc/init.d/05_05_Oscam.init
5. Restartujesz TV
6. do oscama dostajesz się po ip na porcie 8888 otwierasz przeglądarkę w pc i wpisujesz ip tv np 195,168.0.102:8888. wyskoczy ci ramka oscam
reszta to już pikuś
lista do NC+ oraz polsat cyfrowy ,nowość http://satedu.2ap.pl/viewtopic.php?t...377cdb8890ca94

A INSTALACJA SAMYGO TO PROSTA SPRAWA WCHODZISZ NA TĄ STRONĘ https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=63&t=7982
POBIERASZ SamyGO_data.zip WYPAKUJ NA PENDRIVA
POBIERZ SamyGO-F-SM-MST-Fix WYPAKUJ NA PENDRIVA
POBIERZ samyext4.img.F.zip WYPAKUJ NA PULPIT I DOPIERO ZAWARTOŚĆ SKOPIUJ I WKLEJ DO FOLDERU SAMYGO_DATA.ZIP
powinny być tylko dwa foldery na penie
1 samygo_data.zip
2 SamyGO-F-SM-MST-Fix-USB
pendriv jakiś mniejszy wystarczy i on zostaje na stałe nigdy go nie wyciągaj
wchodzisz do smart hub aplikacje/inne/ naciskasz na ikonke samygo czekasz chwilkę i jak wszystko zaświeci na ok to odczekaj kilka minut wył tv i gotowe
 

INTseed

New member
Czy idzie zrobić po zrotowaniu tak aby szło kasować pliki z hdd na usb?
I czy można jakoś zrobić aby można było nagrywać jakiś kanał tv też przez usb na hdd?
 
Do góry