Kabel HD czy component....

jarmk

New member
Witam. Jestem posiadaczem Samsunga 37LES71B. Od paru dni oprócz kablówki mam tv "n".Wzięłem ją ze względu na polepszenie jakości obrazu. I rzeczywiście tak jest, ale tylko na kanałach nadawanych w systemie HD. Jakość jest niesamowita, tylko jak narazie kanałów tych jest kilka na krzyż....ale co do reszty, to stwierdzam, że jakość obrazu przez HDMI jest gorsza niż ze zwykłej kablówki, obraz jest mniej wyrazisty i bardziej blady...
Czytałem gdzieś, że przez component obraz jest czasami lepszy niż przez kabelek HD.
Dlatego też chciałem spytać, czy ktoś mający "n-kę" ma tv podłączony przez w/w kable i mógłby mi odpowiedzieć, czy rzeczywiście warto dokupić kabel component ?
Z góry dzięki za odpowiedż.
 

zbigzbig20

New member
Witam. Zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą że u nich na componencie obraz jest żyleta a niektórzy że nie ma prawie różnicy. zapewne jak kupisz dobrego componenta to i jakość będzie lepsza. nara
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Najlepiej gdy sam na swoim :telewizorku:dokonasz porównania (pożycz kabelek na próbę),różne są parametry i ustawienia telewizorów.Ja mam kabel component Profigold i obraz jest mniej :eek:stry:choc kolory żywsze ,
po hdmi obraz ostrzejszy ,ale kolory mniej :soczyste:
pozdrawiam
 
Do góry