Nasycenie koloru czerwonego w LE32M71B

tomaszgoogle

New member
Witam Wszystkich,
To moj pierwszy post na tej grupie, wiec prosze o wyrozumialosc.

Od dwoch dni mam w domciu Samsunga LE32M71B.
Przegladajac to forum udalo mi sie juz ostroznie wylaczyc ta dziwnie dzialajaca funkcje "dynamic dimming", ale nie bardzo moge sobie poradzic z "plonacym" kolorem czerwonym. Moze mamy z zonka troche wrazliwe oczy na kolory, ale nie da sie go zredukowac. Probowalem juz wszystkich kombinacji ustawien (tryby, nasycenie, tony kolorow, kontrasty i jasnosci) i nic nie pomagalo.
Testowalem na sygnalach: osiedlowa kablowka, DVD i przegladanie zdjec z podlaczonego laptopa i probki HD sciagniete z netu i tylko na tych ostatnich kolory czerwone były dla nas naturalne. Nie mowie już o ogladaniu zdjec w Wiselinku prosto z karty pamieci SD – bo tutaj czerwony, pomaranczowy i rozowy były nie do zniesienia.
Czy ktos wie moze czy to jest mozliwe i jak to zrobic – moze zmieniajac jakies parametry w trybie serwisowym – , zeby odrobine wygasic ta czerwien.
Sporo czasu się naszukalismy odpowiedniego TV dla nas i nigdzie w zadnym sklepie podlaczajac rozne sygnaly ten czerwony w tym modelu nie był az tak razacy – czy to możliwe ze nasz egzemplarz jest wadliwy pod tym wzgledem, czy jednak w sklepach cos wystawcy umieli poprzestawiac?

Z gory dziekuje za podpowiedzi.
 
LE32M71B a może coś innego???

Witaj
Jestem przeddzień zakupu LE32M71B. Proszę podziel się większą ilością uwag użytkowanika tego telewizora...
Jak rozumiem z funkcją "dynamic dimming", poradzłeś sobie natomist pojawił się problem z "plonacym" kolorem czerwonym.
Pozdrawiam serdecznie Porucznik Jaszczuk
 

tomaszgoogle

New member
Porucznik Jaszczuk napisał:
Witaj
Jestem przeddzień zakupu LE32M71B. Proszę podziel się większą ilością uwag użytkowanika tego telewizora...
Jak rozumiem z funkcją "dynamic dimming", poradzłeś sobie natomist...
Generalnie to na razie tylko dwa razy go wlaczylem po ok 2 godz., wiec nie moge za duzo powiedziec. Do zakupu sklonily nas opinie ludzi z tego i nie tylko forum i dwa tygodnie spedzone na kursowaniu po sklepach, gdzie mozesz sobie cokolwiek (nie za duzo, ale zawsze cos) poogladac.
Jezeli chodzi o podlaczenie komputera, to obraz jest rewelacyjny, a jak wlaczylem probki HD, ktore mozna sciagnac z postu
http://www.highdefforum.com/showthread.php?t=6537
to nie moglismy oderwac wzroku.
Jezeli chodzi o wlaczony pierwszy lepszy (dosyc stara plyta i juz kilkanascie razy przegladana - ale nie wydaje mi sie, zeby to mialo jakis duzy wplyw na pogorszenie obrazu) film na DVD (tez z komputera nie z odtwarzacza DVD), to juz kolor czerwony zaczal sie wybijac na pierwszy plan.
Pozniej podlaczylem pokaz slajdow kilku zdjec zrobionych aparatem o matrycy 5 Mpix i kolor czerwony dalo sie w miare zredukowac.
Niestety ciezko jest z nim sobie poradzic na sygnale z osiedlowej kablowki, przy czym sa programy fatalne i sa troche lepsze, gdzie nie jest to tak widoczne.
Do tej pory zawsze wydawalo mi sie, ze nie ma czegos takiego jak problem z kolorami w TV - "bo nasycenie da sie zredukowac" (cytuje moje wlasne slowa). Niestety tutaj widze ze jest problem, przynajmniej z menu uzytkownika - wlasnie dlatego pytam o parametry ustawiane w menu serwisowym, bo bylo ich sporo, ale wiedzac, ze wiecej mozna popsuc niz poprawic nic nie ruszalem oprocz "ON"->"OFF" w funkcji dynamic dimming.
Nie jestem specjalista, ale wydaje mi sie, ze to nie jest kwestia hardware tylko zlych parametrow jakiejs funkcji i wlasnie jej nastawy chcialbym zmienic.
Ma ktos jakis pomysl?
 

tomaszgoogle

New member
Mala notatka - w celu zamkniecie postu:


Witam,
Widze, ze jestesmy z zona chyba jednak zbyt wrazliwi na kolory, bo nikt nic nie komentuje, ludzie, ktorzy obok nas ogladaja w salonach telewizory (bo w kwiestii mozliwych regulacji udalismy sie jeszcze po porade do kilku sklepow w Lodzi) jak w obrazek wpatrzeni w prezentacje HD odwracaja wzrok od telewizji z kablowki i mysla ze to ich nie dotyczy, natomiast sprzedawcy tylko w MM w Galerii Lodzkiej (ale tylko 2 na chyba 6-7 tam pracujacych) przyznali nam racje.
Generalnie wyglada na to, ze na tych samych martycach Samsung elektronika bardziej przesyca kolory niz np Sony co zaowocowalo nasza decyzja o oddaniu naszego LE 32 M 71 B spowrotem do sklepu.
Teraz od nowa kursujemy i szukamy naturalnych kolorow.

P.S. Zeby nie bylo, ze nie probowalem wszystkiego - w menu serwisowym mozna zbic kolory zmieniajac nasycenie bieli, ale redukujac czerwien mamy zielone twrze chodzacych umarlakow - zbijajac zielen mamy wszystko niebieskie itd itd - nie da sie ustawic kolorow o naturalnej barwie.

Pozdrawiam
Tomasz
 

eugens

New member
No i mam problem,rozważałem m.in. ten model i teraz się mocno zastanawiam co kupić,Tomasz a czy Ty już wybrałeś inny lcd?
 
Witam.
Proszę "tomaszgoogle" przekaż informację o Twoim nowym wyborze telewizora LCD...interesuje mnie ten temat ponieważ coraz bardziej zastanawiam się nad wyborem modelu N, a jeszcze przed świętami byłem zdecydowany na model M.
Pozdrawiam z Wrocławia
Porucznik Jaszczuk
 

yapi

New member
Połączenie TV z laptopem

Cześć!

Niestety nie mogę Ci pomóc z problemem nasycenia czerwonego koloru w twoim byłym już Samsungu.
Ale mam do Ciebie prośbę, czy mógłbyś napisać jak połączyłeś swój laptop z tym telewizorem przy oglądaniu próbek obrazu w HD, chodzi mi o rodzaj kabla. Czy mógłbyś też napisać coś więcej o wyposażeniu twojego lapka tzn. jaka karta graficzna, procesor, pamięć RAM.
Jestem właśnie przed zakupem laptopa i TV LCD i te informacje byłyby mi bardzo przydatne.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jacek.
 

k0liber

New member
tomaszgoogle napisał:
Mala notatka - w celu zamkniecie postu:
P.S. Zeby nie bylo, ze nie probowalem wszystkiego - w menu serwisowym mozna zbic kolory zmieniajac nasycenie bieli, ale redukujac czerwien mamy zielone twrze chodzacych umarlakow - zbijajac zielen mamy wszystko niebieskie itd itd - nie da sie ustawic kolorow o naturalnej barwie.

Witaj,

tu jest wyjaśnienie zjawiska, które zaobserwowałeś - trochę techniczne i po angielsku, ale wnikliwa lektura dużo daje. Krótko mówiąc, regulowałeś nie ten parametr (proszę mnie nie pytać, co masz regulować, nie czuję się na siłach odpowiedzieć).

Przesycony czerwony w Twoim telewizorze to tzw. efekt "red push" polegający na podbiciu barwy czerwonej względem innych kolorów, głównie w celu zneutralizowania zbyt "zimnego" balansu bieli.

Pozdrawiam,

k0liber
 

tomaszgoogle

New member
Porucznik Jaszczuk napisał:
Witam.
Proszę "tomaszgoogle" przekaż informację o Twoim nowym wyborze telewizora LCD...interesuje mnie ten temat ponieważ coraz bardziej zastanawiam się nad wyborem modelu N, a jeszcze przed świętami byłem zdecydowany na model M...
Na razie dalismy sobie z zonka troche spokoju - po pierwsze procedura oddawania kasy w okresie swiatecznym zawsze chwile trwa, a poza tym stwierdzilismy, ze bardziej bedzie nam pasowal mniejszy TV (26") a tych wogole nie ogladalismy.
Ostatnio spodobal nam sie JVC LT 26 X 70. Co sie okazalo matryce JVC bierze od Sharpa - ktory ma byc niby najwiekszym konkurentem Samsunga na tym polu (cytuje po trzech niezaleznych zrodlach, wiec cos chyba w tym jest) a wlasnie obraz Sharpow tez nam sie pozniej bardziej podobal pod katem kolorow. Poza tym ten model ma dwa wejscia HDMI, a jest to parametr, ktory tez biore pod uwage pod katem przyszlosciowym.
Po podjeciu jakiejs decyzji postaram sie dac znac.

Pozdrawiam
Tomasz
 

tomaszgoogle

New member
yapi napisał:
Cześć!

Ale mam do Ciebie prośbę, czy mógłbyś napisać jak połączyłeś swój laptop z tym telewizorem przy oglądaniu próbek obrazu w HD, chodzi mi o rodzaj kabla. Czy mógłbyś też napisać coś więcej o wyposażeniu twojego lapka tzn. jaka karta graficzna, procesor, pamięć RAM.
Jestem właśnie przed zakupem laptopa i TV LCD i te informacje byłyby mi bardzo przydatne.

Witam,
Na czas tych testow przytargalem notebooka z pracy - niestety w tym temacie nie wiele Ci pomoge.
Generalnie notebook byl firmy Dell (procek 1,7; RAM 512) karta graficzna Mobile Intel(R) 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family, a podlaczylem go do TV zwyklym kablem, ktorym poladacza sie komputery stacjonarne do monitorow CRT.
Pozdr.
Tomasz
 

testis

New member
kolor czerwony w samsungu 32M71

Drogi kolego po zakupie tego TV a także innych proponuję nie kombinować z żadnym menu serwisowym bo ono nie jest dka użytkownika ale dla serwisu.Jak masz wyraźny problem z kolorami to poprostu zwróć się do serwisu Samunga - jeżeli to jest usterka to wymień - nie kombinuj. Kolory to niestety rzecz subiektywna. Ja mam 40 M71 kolory są super i możliwość ich regulacji także.Można dyskutowąć o czerni jak to we wszystkich lcd ale pozostałe kolory to rzecz subiektywna.
 

ghost

New member
tomaszgoogle napisał:
Mala notatka - w celu zamkniecie postu:


Witam,
Widze, ze jestesmy z zona chyba jednak zbyt wrazliwi na kolory, bo nikt nic nie komentuje, ludzie, ktorzy obok nas ogladaja w salonach telewizory (bo w kwiestii mozliwych regulacji udalismy sie jeszcze po porade do kilku sklepow w Lodzi) jak w obrazek wpatrzeni w prezentacje HD odwracaja wzrok od telewizji z kablowki i mysla ze to ich nie dotyczy, natomiast sprzedawcy tylko w MM w Galerii Lodzkiej (ale tylko 2 na chyba 6-7 tam pracujacych) przyznali nam racje.
Generalnie wyglada na to, ze na tych samych martycach Samsung elektronika bardziej przesyca kolory niz np Sony co zaowocowalo nasza decyzja o oddaniu naszego LE 32 M 71 B spowrotem do sklepu.
Teraz od nowa kursujemy i szukamy naturalnych kolorow.

P.S. Zeby nie bylo, ze nie probowalem wszystkiego - w menu serwisowym mozna zbic kolory zmieniajac nasycenie bieli, ale redukujac czerwien mamy zielone twrze chodzacych umarlakow - zbijajac zielen mamy wszystko niebieskie itd itd - nie da sie ustawic kolorow o naturalnej barwie.

Pozdrawiam
Tomasz

ciekawi mnie jak udaje wam się zwrócić telewizor? tak po prostu? jako wadliwy? i nie ma dyskusji o naprawie tylko zwrot i już? które skelpy dają takie warunki?
 

tomaszgoogle

New member
ghost napisał:
ciekawi mnie jak udaje wam się zwrócić telewizor? tak po prostu? jako wadliwy? i nie ma dyskusji o naprawie tylko zwrot i już? które skelpy dają takie warunki?
Generalnie to sa zasady zakupow na odleglosc, ktore przewiduja zwrot zakupionego towaru, ktorego "nie mogles sobie obejrzec na wlasne oczy w sklepie". Jezeli regulamin sklepu nie mowi inaczej to na oddanie towaru bez podania powodu jest chyba 10 dni. Pozniej chyba tez sie jakos da, ale trzeba sprzedajacemu udowodnic, ze towar nie dziala tak jak sprzedajacy go opisywal - czy jakos tak, ale w tych tematach nie jestem specjalista. Moj sklep dawal regulaminowe 10 dni na oddanie - oczywiscie towar nie moze nosic sladow uzywania i o tym lepiej pamietac nawet otwierajac pudlo, bo w nim trzeba go pozniej odeslac na wlasny koszt.

Do "Piotr_the":
Jak pisalem wczesniej probowalem wszystkich ustawien: zimne 1 i 2, cieple 1 i 2, kontrasty, jasnosci itd. Do zakupu tego TV wydawalo mi sie, ze kolory to tylko kwestia ustawionego poziomu nasycenia " z pilota " - co w tym przypadku jakos nie dzialalo.

Do "testis":
Rzeczywiscie tak jak piszesz kolory to kwestia gustu - i tak jak pisalem ze dwa tygodnie temu, chyba jestesmy z zonka pod tym wzgledem zbyt wrazliwi, bo nie czytalem jeszcze, ani nie widzialem wsrod ogladajacych ten LCD przy nas ludziach w sklepach, zeby kogos az tak razil czerwony jak nas.
Co do "kombinowania" w menu serwisowym, to masz racje i ja tez uwazam, ze nie powinno sie tego robic.

Pozdr. Tomasz
 

ghost

New member
tomaszgoogle napisał:
Generalnie to sa zasady zakupow na odleglosc, ktore przewiduja zwrot zakupionego towaru, ktorego "nie mogles sobie obejrzec na wlasne oczy w sklepie". Jezeli regulamin sklepu nie mowi inaczej to na oddanie towaru bez podania powodu jest chyba 10 dni. Pozniej chyba tez sie jakos da, ale trzeba sprzedajacemu udowodnic, ze towar nie dziala tak jak sprzedajacy go opisywal - czy jakos tak, ale w tych tematach nie jestem specjalista. Moj sklep dawal regulaminowe 10 dni na oddanie - oczywiscie towar nie moze nosic sladow uzywania i o tym lepiej pamietac nawet otwierajac pudlo, bo w nim trzeba go pozniej odeslac na wlasny koszt.

Do "Piotr_the":
Jak pisalem wczesniej probowalem wszystkich ustawien: zimne 1 i 2, cieple 1 i 2, kontrasty, jasnosci itd. Do zakupu tego TV wydawalo mi sie, ze kolory to tylko kwestia ustawionego poziomu nasycenia " z pilota " - co w tym przypadku jakos nie dzialalo.

Do "testis":
Rzeczywiscie tak jak piszesz kolory to kwestia gustu - i tak jak pisalem ze dwa tygodnie temu, chyba jestesmy z zonka pod tym wzgledem zbyt wrazliwi, bo nie czytalem jeszcze, ani nie widzialem wsrod ogladajacych ten LCD przy nas ludziach w sklepach, zeby kogos az tak razil czerwony jak nas.
Co do "kombinowania" w menu serwisowym, to masz racje i ja tez uwazam, ze nie powinno sie tego robic.

Pozdr. Tomasz
dzięki za odp Tomasz... kupowałem w RTV i o "wypożyczeniu" do domu nie mogło być mowy. Udało się jednak po obserwacjach w sklepach trafić na dobry LCD:cool: ...ale o tym w wątkach dot. Philipsa 7411:)
 
Coś musi być na rzeczy skoro cena tych TV zjechała nagle do ok.3500 zł.Swoją drogą zastanawia mnie marża sprzedawców, którzy w ciągu kilku dni tak potrafią zjechać z ceny.:confused:
 

Je2ry

New member
Mi to az tak nie przeszkadza ale mozna by zmienic nasycenie czerwieni tylko jak???
prosze o pomoc bo nie wiem za bardzo gdzie jest suwak odpowiedzialny za czerwien
 

eugens

New member
daniel26-78 napisał:
Coś musi być na rzeczy skoro cena tych TV zjechała nagle do ok.3500 zł.Swoją drogą zastanawia mnie marża sprzedawców, którzy w ciągu kilku dni tak potrafią zjechać z ceny.:confused:
Gdzie te tv można za taką kasę kupić?
 
Do góry