Samsung LE40N71B - potrzebna konkretna porada

drjoshua

New member
Witam wszystkich!

Już miałem kupować Samsunga LE40N71B na agito.pl, kiedy zniknął (ten poniedziałek) z oferty. Wchodzę więc na to forum i czytam o wadzie migotania przy ciemnych scenach. Nie powiem, trochę się spociłem, bo po wydaniu prawie 7tyś otrzymać TV z takim dodatkiem nie byłoby miło. Więc do rzeczy:

Proszę bardzo o rzeczową i konkretną poradę popartą faktami:

Jaki TV 40 calowy w cenie do 7 tyś PLN - chodzi mi o jak najwyższą jakość i jaką wg Was mam alternatywę w stosunku do LE40N71B ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję na rozwiązanie mojego problemu i zakup TV przed świętami :)

Freshforumuser

PS: Dodam, że głównie do DVD, poza tym do Telewizji "n" i DivX
 

tomkaz

New member
Jakoś jestem z LE40N71B zadowolony i żadnego migotania w moim modelu nie ma.
W tym modelu jednak istnieje zanikanie dźwięku po przez złącze HDMI przy współpracy z "n". Czy jest to wina tv czy nbox'a to muszę sprawdzić (bo niekoniecznie musi być to wina nboxa, jak to wiele na forach można poczytać)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Po dość długim obcowaniu z tym modelem, stwierdzam iż jest to jak dla mnie duża wada przeszkadzająca w oglądaniu np filmów. W trakcie ciemnych scen ekran co chwila próbuje "dostosować" jasność ekranu, po dłuższym przebywaniu z danym modelem, nawet mało doświadczeni obserwatorzy, zauważyli dany fakt.
 

MrAs

New member
No to ja narazie nie przyuważyłem tego zjawiska w swoim LE 40N71. W stosunku do S71, który mialem testowo ok 2 tygodnie to zupełnie inna bajka. Narazie oglądałem kilka godzin i chyba all is good i liczę że tak zostanie :D . Może jednak nie wszytkie modele mają problem z dimmerem. Jak coś przyuważę - napiszę. S71 miała naprawdę wszystkie typowe obiawy opisywane na forum (buczenie, problemy z głośnikami, zawężanie..):blagam:
 

MrAs

New member
A-ha. Jeszcze jedno. W sąsiednim temacie tomkaz napisał

"Wszyscy piszecie, że się nie da wyłączyć Dynamic Dimmer, bo jest wyszarzony. Nie posiadam tego modelu tv (mam LE40N71B), ale jednak wydaje mi się, że się da :)

To, że tej opcji nie da się wybrać, to tylko dlatego, iż nie przełączyliście menu serwisowego w tryb debug. Włączcie debug na ON, potem wróćcie do głównego menu serwisowego, gdzie na czerwono powinno być napisane większą czcionką, ze pracujecie w tym trybie a następnie ponownie trzeba pójść w miejsce, gdzie wybór Dynamic Dimmer stanie się aktywny i będzie możliwy jego przełączenie na OFF."

Tak wiec chyba ten mankament też można usunąć. A do 7 k (teraz nawet mniej) LE 40 N 71 to naprawdę niezły strzał. (Oczywiście to moje subiektywne zdanie).
 

tomkaz

New member
ar2 napisał:
Po dość długim obcowaniu z tym modelem, stwierdzam iż jest to jak dla mnie duża wada przeszkadzająca w oglądaniu np filmów. W trakcie ciemnych scen ekran co chwila próbuje "dostosować" jasność ekranu, po dłuższym przebywaniu z danym modelem, nawet mało doświadczeni obserwatorzy, zauważyli dany fakt.
To prawda, też mnie to denerwowało - jednak jest na to rozwiązanie, pogrzebiesz w menu serwisowym i bardziej polubisz ten model :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zmiany w menu serwisowym = utrata gwarancji. Nie wiem czy to taki dobry pomysł.

Pozdrawiam
 

drjoshua

New member
Dziękuję bardzo za informacje, szkoda tylko, że wydając tak duże pieniądze człowiek nie otrzymuje działającego w pełni produktu. Zrozumiałbym to, kiedy by technologia LCD była jeszcze w powijakach, a ja decydowałbym się na prototyp...
Mam nadzieję, że jeszcze parę informacji doprowadzi mnie do właściwego wyboru, bo na kompromis nie pójdę :)

Pozdrawiam wszystkich

dr Joshua
 

tadolboss

Member
Cześć,
poczytaj o JVC 40S70 zbiera same bardzo dobre opinie-prawdopodobnie też go kupię jednak dopiero w styczniu.Ostatnie cena tego modelu znacznie spadła z ok.7 000 PLN na 6 207 PLN (Skąpiec).Piszę prawdopodobnie bo jeszcze chodzi mi po głowie Sharp fullHD ale jescze do końca nie wiem czy warto dopłacać za dodatkowe piksele...
pozdrawiam
 
Do góry