biala łuna w samsungu

snowkar

New member
sluchajcie czy to normalne ze widac biala poswiate w gornym lewym rogu jak jest "czarny" ekran, juz mi rece opadaja od LE37s71b,pewnie to lampa, prawda?
 

jaro01

New member
Mam ten sam problem w modelu LE32R71B z tą róznicą, że łuna widoczna jest na dole ekranu. Ktoś może wie czy to jakaś wada fabryczna czy coś normalnego w modelach tej firmy
 

LordKszyh

New member
U mnie takie coś też ma miejsce w górnych narożnikach, ale po kilkunastu minutach jest już dobrze i wogle już nie wiem o co chodzi :shock: Tak samo nie wiem czemu ekran smuży gdy się go włączy po nocy ( albo po długim nieużywaniu ). Efekt ten ustępuje także po kilkunastu minutach... Tylu tu fachowców, specjalistów i ekspertów a nikt nie potrafi tego racjonalnie wytłumaczyć. Poruszałem już ten temat na tym forum:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9681&highlight=smu%BFenie
 

jaro01

New member
Kontaktowałem się dzisiaj z serwisem Samsunga (serwis głowny i lokalny w Tychach). Odpowiedź była jednoznaczna - usterka telewizora a co za tym idzie wymiana matrycy z osprzętem:(
Porażka
 

snowkar

New member
jaro01 napisał:
Kontaktowałem się dzisiaj z serwisem Samsunga (serwis głowny i lokalny w Tychach). Odpowiedź była jednoznaczna - usterka telewizora a co za tym idzie wymiana matrycy z osprzętem:(
Porażka

to co jaro oddajesz do serwisu bo tez sie zastanawiam, jeszcze zaczynaja niepokoic mnie glosniki bo dziwnie bucza.
 

jaro01

New member
Przyglądałem się matrycy z różnych kątów i najbardziej nierówne podświetlenie matrycy widoczne jest patrząc z boku. Patrząc centralnie na wprost jest to praktycznie niezauważalne. Jeszcze ten fakt skonsultuje z serwisem i jeśli odpowiedź utwierdzi mnie w przekonaniu, że telewizorek ma wadę, wtedy zaraz na początku stycznia ląduje w serwisie.
A co do trzeszczących głosników to juz się spotkałem na forum z tym problemem. Poszukaj w innych postach i napewno coś na ten temat znajdziesz
 

kriso

New member
Witam.
Nim przeczytałem ten temat oodałem "S" do serwisu. Jak przedmówca napisał, najbardziej widoczne było to patrząc pod kątem. Aż jestem ciekaw opinii serwisu. Oczywiście podziele się nią na forum. ;)
 

Roy1

New member
SAMSUNG LE40N71B wędrujące białe łuny

Mam tv od trzech tygodni i nawalił ,na matrycy po bokach są jasne pasy o szerokości 20 cm, owe pasy zmieniają sie na szersze lub przybierają nierównomierne krztałty doninując prawie na całej matrycy.
W ciemnych scenach katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!
A w jasnych scenach tam gdzie akurat jest coś koloru białego lub błękitnego i nie tylko wszystko ma nalot koloru zielonkawego,a w scenach czarno białych
matryca jest cała pokryta nalotem zielonkawym.
A do tego dioda niebieska( BLUE EYE ) świeci cały czas podczas gdy tv jest właczony.Jeszcz nie pamięta moich ustawień obrazu i po wyłonczeniu powraca do ustawień fabrycznych a czsami podczas oglądania też.
CIEKAWE CO JESZCZE NAWALI ZANIM ODSTAWIE TV DO SERWISU MOŻE TO WINA OPROGRAMOWANIA?
 
Do góry