Samsung PS64F8500SL - test otwarty. Uzurpator czy cesarz jakości, a może wreszcie...

DEFFC0N

New member
Wybor padl na samsunga i jestem mile zaskoczony w koncu plazma o jaka mi chodzilo do salonu ktory jest duzo nasloneczniony.
Polecam gdyz panasonic slabo wypada w dzien a ta plazma idealnie sie nadaje.
 

Piotr1T

New member
Witam!
Kupiłem ten TV tydzien temu i mam jedno pytanie do testujacego. Mój TV po wymutowaniu dzwieku jest wyraznie słyszalne "bzyczenie". Czy tak powinna być? Czy w Państwa egzemplazu tez tak jest?
 

zibonek

New member
Witam!
Kupiłem ten TV tydzien temu i mam jedno pytanie do testujacego. Mój TV po wymutowaniu dzwieku jest wyraznie słyszalne "bzyczenie". Czy tak powinna być? Czy w Państwa egzemplazu tez tak jest?

Witam,

Kupiłem wczoraj, bzyczenie jest ale prawie niesłyszalne. Oglądam MIB3 z HBO i nie potrafię się przyzwyczaić do obrazu zbyt doskonałego, może to złe określenie, oczywiście skalibrowałem go amatorsko więc nie jest taki sztuczny jak na ustawieniach fabrycznych. Powiem tyle, że poprzednią plazmę 55" kupiłem 3 lata temu i jestem w szoku jak technologia się zmieniła.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na testowanym egzemplarzu była naprawdę Cisza. Co więcej specjalnie zestawiałem je z innymi modelami i chodziła ta plazma Ciszej niż inne.
 

surfer

New member
Koledzy, mam pytanie (co prawda dotyczy modelu 51 ale funkcjonalność jest identyczna). Chodzi mi o działanie twin tunera. TV współpracuje z NC+ )wyszukiwanie programów z menu - dedykowane w menu strojenia) i poprzez moduł CAM. Antena z podwójnym konwenterem, w opcjach TV zaznaczony podwójny. A PIP nie chce wyświetlać drugiego obrazu. Co prawda pokazuje nr kanału i można je zmieniać, ale obrazu/dźwięku brak. To samo dotyczy nagrywania (choć tutaj nie wiem czy problemem nie jest sam moduł CAM Cyfry). Gdy włącza się nagrywanie to blokuje się obraz, czyli TV przechodzi na kanał nagrywany ale wówczas nie ma obrazu oraz dźwięku (samo nagrywanie działa bo na dysku mam to co się nagrywało). Macie jakieś sugestie, doświadczenie, pomysły.
Oczywiście infolinia Samsunga ma standardowy tekst. Wgrać najnowszy firmware, jak nie działa, to serwis.
 

surfer

New member
Jak podłącze BR to mam obraz z satelity. Ale to było już w TV, które miały jeden tuner a ten ma dwa. No i nie rozwiązuje to sprawy nagrywania. Na info Samsunga nie mają zielonego pojęcia jak ma działać ta "dwutunerowość" tych modeli.
 

surfer

New member
Witajcie ponownie. Chyba wiem na czym polega sprawa. Moduł Cyfry+ (CI+) potrafi rozkodować tylko 1 kanał TV (HD) kodowany co powoduje, że na tej samej satelicie można oglądając kanał kodowany, w oknie PIP oglądać dowolny, ale tylko darmowy inny kanał. To samo dotyczy nagrywania. Jeśli oglądam kodowany kanał, to nagrywać mogę niekodowany. I wówczas działają oba tunery TV. Zastanawiam się więc, czy jeśli kupie jakiś wielostrumieniowy moduł CI+, który potrafi jednocześnie przesyłać wiele kanałów to czy nie da się wreszcie jednocześnie oglądać 2 kanałów HD (kodowanych) lub jednego oglądać a drugi nagrywać.
Np coś takiego Moduł AlphaCrypt Classic / Panaccess - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T
 

Marek1603

New member
Jakość

Zastanawiam się nad kupnem tej plazmy. Z testów wynika , że ta plazma w pomieszczeniach jasnych zachowuje się lepiej niż panasonic 65vt60- jest zdecydowanie jaśniejsza.Jak jednak wygląda jakość i niezawodnośćtego tv - czy dorównuje panasonikowi.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,niezawodność to stwierdzisz dopiero po np.kilku latach.To jest nowa plazma.Tak jest zdecydowania jaśniejsza i ostrzejsza jak dla mnie od Panasonica.Co do czerni na papierku Panasonic jest lepszy a na żywo już jest z tym różnie jeden widzi różnice inny nie itd.Postaraj się zobaczyć te plazmy na własne oczy nie słuchając przy tym za bardzo sprzedawców.Jest to spory wydatek i warto samemu się przekonać i wybrać,pozdrawiam
 

Marek1603

New member
Witam
Dziękuję ża odpowiedź. Chodziło mi jednak o opinię jakie dotychczas przeważają opinie odnośnie jakości i niezawodności wcześniejszych plazm od samsunga. Pozdrawiam.
 

Marek1603

New member
Dzięki Kiki za odpowiedź. Mój dylemat wynika z tego , że od 8 lat kupowałem jedynie plazmy Panasonica w sumie 4 telewizory i stąd moje wahania co do Samsunga. W grę wchodzi zatem samsung serii f 8500 64 cale lub panasonic serii VT 60 65 cali. Nie ukrywam , że zastanawiam się również nad serią ST - atrakcyjna cenowo i jak słyszałem panel jest jaśniejszy niż seria VT.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dzięki Kiki za odpowiedź. Mój dylemat wynika z tego , że od 8 lat kupowałem jedynie plazmy Panasonica w sumie 4 telewizory i stąd moje wahania co do Samsunga. W grę wchodzi zatem samsung serii f 8500 64 cale lub panasonic serii VT 60 65 cali. Nie ukrywam , że zastanawiam się również nad serią ST - atrakcyjna cenowo i jak słyszałem panel jest jaśniejszy niż seria VT.
Mam 65VT60 od 3 miesięcy i ten kinol to rewelacja, w przyciemnionym pokoju daje po kalibracji obraz nie do pobicia przez żadne tam f8500 , czerń smolista jak dawne CRT.Co z tego że st60 jest minimalnie jaśniejszy z racji mniej agresywnego filtra jeśli ma gorszą dokładność kolorów i większy szum "dithering".Wolniejszy w smart funkcjach.Samsung jest ostry ale ta ostrość jest raczej podbita elektroniką i wygląda to mało naturalnie, jaśniejszy jest to fakt ale przez to migotanie jest niemiłosierne:x a pobór prądu w 3D to dobre 600 Watt :DNawet na 65vt60 ustawiam kontrast na 60 bo na 70 już jest za jasny w przyciemnionym pokoju, więc po co mi taki f8500, w dzień nawet on nie będzie dobrze wyglądał bez zaciemniania.Tylko led podoła takim warunkom.Proponuje Sony KDL-65W905 teraz ukazał się własnie jako 65 cali za 13999 zł, http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1373877495 czerń ma prawie jak ten f8500.Niżej fotki z testów z flatpanels i widać różnice w ostrości między vt60 i f8500.
 
Ostatnia edycja:
Do góry