podłączenie laptopa do lcd kablem VGA

waldusthecyc

New member
witam,

mam kabel VGA dobrak klasy. podłączyłem nim laptopa (mam tylko vga wyjście) do tv - samsunga 40f71b. wszystko działa super, oprócz filmów...


odpalam dowolny film w dowolnym formacie - jest on widzoczny na matrycy laptopa, ale już na tv jest ciemny obraz i nie ma nic. śmiesznie to trochę wygląda bo na laptopie idzie film, a na lcd tylko WMP bez widoznego filmu.

jedynym wyjątkiem jest format *.mov (apple) który idzie idealnie.

znając uczestników forum rozwiązaniem jest proste lecz poza moim zasięgiem wiedzowym...

z góry dziękuję za pomoc i info
pozdro

waldus
 

mwilk

New member
Miałem podobny problem. Nie pamiętam jak go rozwiązałem, ale chyba musisz ustawić w latopie aby obraz był tylko na zewnętrznym monitorze.
Ustaw jako źródło obrazu tylko ekran zewnętrzny.

Pozdrawiam :)
 

waldusthecyc

New member
nic z tego...

może to wina kabla ? wszystko idzie pieknie - word, internet, zdjęcia, programy itp. tylko po włączeniu filmów widać windows media player i pusty prostokąt w środku.... (a na laptopie idzie film). shit !
 

mwilk

New member
Nie , ja łączyłem komputer z normalnym TV przes s-video.
To jest problem może wydajności komputera, a raczej jego karty graficzynej. Wejdź w ustawienia karty graficznej na laptopie i ustaw pracę tylko na monitorze zewnetrznym.
Wyłącz ekran na laptopie. U mnie zadziałało.

Pozdrawiam:)
 

deenbe

New member
jaka masz karte graficzna w laptopie?

rozszerz pulpit na lcd, uruchom subedit albo allplayera, zaznacz opcje full screen na monitor 2 i zalacz full screen:cool:
 

waldusthecyc

New member
karta graficzna to GeForce FX Go5700.
jeżeli chodzi o kompa to mam 3ghz, 1 giga ramu, acer aspire 1710...

może w takim razie spróbuję s-video? narazie pogrzebię jszcze w ustawieniach bo na kably vga idzie wszytko bardzo ładnie.

a jak uzyskać obraz hd ? po vga pójdzie ?
 

studnia22

New member
brak obrazu video

POprostu odłoncz monitor i zostaw sam tv i wtedy bedziesz miał video miałem ten sam problem podłonczyłem do karty monitor i tv Lcd i dopuki nieodłonczyłem monitora to na tv nie było video
 

yasiorr

New member
To i ja sie dołącze mam laptopa fujitsu siemens i lcd samsunga le32a656 i problem jest taki ze podłaczyłem telewizorek z laptokiem lecz na ekranie lcd widze tylko tepete bez zadnych ikonek pulpitu i bez niczego poprostu tapeta jaka mam na kompie co mam robic bo rece juz opadaja?
 

waldusthecyc

New member
prosta sprawa - problem tkwi w laptopie. Wejdź w ustawienia swojej karty graficznej (prawdopodobnie tak: kliknij prawym na pulpicie, kliknij ustawienia, ostatnia zakładka --> zaawansowane - ale ta metoda różni się w zależności od systemu czy laptopa). Ważne abyś dorawał się do ustawień ekranu w preferencjach swojej karty graficznej.

W ustawieniach znajdź część poświęconą wyświetlaniu obrazu na projektorze lub dodatkowym monitorze (jedno i to samo, ale może być różnie nazwane). tam zaznać, że interesuje Cię opcja klonowania obrazu, a nie poszerzania pulpitu.

W tym momencie masz ustawione standardowo poszerzanie - z resztą sprawdź sam, otwórz jakieś okno i spróbuj przeciągnąć je poza ekran w laptopie - pojawi się ono na lcd tv (teraz działa on w trybie poszerzone pulpitu - może sobie tam przeciągać niepotrzebne okna i pracować jak na dwóch różnych monitorach jednocześnie)

ty chcesz mieć klonowanie - ten sam obraz na laptopie i na lcd tv. kabel masz dobry, lcd też - pogrzeb w preferencjach karty graficznej
 

yasiorr

New member
Heh i tu jest właśnie problem maly bo mam takia karte graficzna Via chrome9 HC IGP i nie widze tam możliwości zeby zmieniac cos wrrrr. Jakby miał ktoś podobną kartę graficzna i też takie problemy to niech odezwie sie czy udało mu sie zrobić cos z tym? Albo jest inne wyjście ze jestem juz za stary na takie żeczy i nie łapie sie juz w tym wszystkim.
 

Lord Rayden

New member
yasiorr napisał:
To i ja sie dołącze mam laptopa fujitsu siemens i lcd samsunga le32a656 i problem jest taki ze podłaczyłem telewizorek z laptokiem lecz na ekranie lcd widze tylko tepete bez zadnych ikonek pulpitu i bez niczego poprostu tapeta jaka mam na kompie co mam robic bo rece juz opadaja?

Przeciagnij Media Player Classic otwarty na pulpit widoczny na TV LCD. Po prostu mychą. tam zapuść film, otwórz player na Full Screen i oglądaj.
Przeciąganie - złap myszką player i ciągnij do krawędzi ekranu lapka. Powinien wyjść na TV.
 

yasiorr

New member
No działa działa tylko lcd jest traktowany jako przedłózenie monitora a chce zeby było oddzielnie a tu lipa jest z moja karta graficzna chyba!:(
 

bojabango

New member
dobra

to ja napisze, wątek stary ale będzie dla potomności ;)

chcesz oglądać film na telewizorze a ekran laptopa Ci nie jest potrzebny? albo chcesz mieć telewizor jako monitor?

podłączasz laptopa do telewizora. nic nie zmieniasz na laptopie, żadne ustawienia, nic.

przyglądasz sie klawiaturze swojego komputera. odnajdujesz przycisk 'fn', zaznwyczaj innego koloru, w sonym jest fioletowy, w hp zielony. naciskasz. szukasz symbolu monitora na innych klawiszach funkcyjnych, zazwyczaj na f1,f2,f3-f10 któyś z nich za to odpowiada. jak znalazłeś wtedy:

odpalasz laptopa. w momencie kiedy chcesz przejść na obraz z TV - naciskasz jednocześnie 'fn' i 'klawisz z monitorkiem'

ekran laptopa gaśnie i sygnał kierowany jest na telewizor.

w ustawieniach ekranu na komputerze możesz sobie ustawić oczywiście rozdzielczość etc. żeby była 1920x1080 etc.
 

yasiorr

New member
no wiec nie działa tak jak opisałeś to przynajmniej u mnie z tego co probowalem podłanczac to ekran gasł i zapalał sie znowu a na ekranie lcd nic nie było tak jak opisałem wcześniej
 

bojabango

New member
czyli laptop puszcza sygnał na TV, skoro gaśnie ekran w laptopie, ale musi TV go odebrać ;) to trwa kilka sekund.

musisz mieć TV dobrze ustawiony, patrzyłeś na tryb PC ?
 

yasiorr

New member
No wiec sprawawygląda tak ze jak podłanczam i przełanczam w lcd na pc a w laptoku przełanczam na lcd to monitor laptopa gasnie ale na lcd nic nie pokazuje sie oproócz informacji pt " podgląd niedostępny" i co robic?
 

Sugar_beet

New member
Panowie podłącze siez pytaniem. Otóż musze kupić kabel D-SUB VGA aby podlaczyć mojego laptopa pod LCD. Nie wiem jaki kabel wybrać bo one są one w różnych cenach. Czy może mi ktoś coś polecić?
 

agrestowy

Member
yasiorr napisał:
No wiec sprawawygląda tak ze jak podłanczam i przełanczam w lcd na pc a w laptoku przełanczam na lcd to monitor laptopa gasnie ale na lcd nic nie pokazuje sie oproócz informacji pt " podgląd niedostępny" i co robic?

Na początku sprawdź w instrukcji od TV jaką rozdzielczość obsługuje po złączu DSUB. A potem zmień rozdzielczość na monitorze laptopa na taką jaką obsługuje Twój TV (może być mniejsza) i naciskaj klawisz funkcyjny póki obraz nie bedzie pokaże się na TV.

pzdr
 
Do góry