Ps51d6900

pikos1

New member
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem telewizora Samsung PS51D6900, ale nie mogę znaleźć opinii na jego temat. O Panasonic'u TX-50G30E jest mnóstwo, no ale ten TV nie ma wejścia DSub no i odpada... Wracając jednak do tematu. Jeżeli ktoś już ma wspomnianego przeze mnie Samsunga w domu to proszę o podzielenie się wrażeniami. Szczególnie chodzi mi o jakość obrazu, bo gdy oglądałem obraz na tym TV w jednym z marketów biały był różowy a czarny nie miał głębi... Obok stał PS51D550 i w moim odczuciu obraz na nim był lepszy mimo, że jest to model niższy. Sprzedawca jednak powiedział że to kwestia regulacji (oba TV pracowały w trybach Dynamiczny) oraz że przy oświetleniu sklepowym tak może być.

Dla nie wiedzących jakie są różnice między PS51D6900 a PS51D550 (na stornie Sama porównywarka nie przy tych modelach nie działa) poniżej cytuję maila od Samsunga:
Telewizor PS51D6900 jest modelem z wyższej serii posiadającym wyższe
parametry.
Model ten posiada dodatkowo:
-powłokę anty refleksyjną
-dostęp do usługi Smart TV
-nowe menu SMART
-możliwość nagrywania kanałów z telewizji cyfrowej naziemnej na dysk
twardy
-posiada wbudowany adapter Wi-Fi
-funkcja BD Wise

Kolejna sprawa to piszczenie/bzyczenie... Czy w waszych egzemplarzach jest to słyszalne? Nigdy nie miałem plazmy i nie słyszałem tego, a skoro słuch mam wrażliwy to obawiam się że mogę żałować wydanych pieniędzy....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale jak myślałeś o 50G 30 - to przecież starczy Ci na 51D 8000.
Ten nie bzyczy - sparwdzałem
 

suprnowa

New member
Witam
Może otworzymy temat o PS51D6900 myślę że ma go już pare osób.
Sam posiadam taki model i mam pytanie,bo u mnie nie działa otwarta przeglądarka.Czy da się to jakoś odblokować?
 

pikos1

New member
Witam
Może otworzymy temat o PS51D6900 myślę że ma go już pare osób.
Sam posiadam taki model i mam pytanie,bo u mnie nie działa otwarta przeglądarka.Czy da się to jakoś odblokować?
myślę że to bardzo dobry pomysł..
sam planuję zakupić ten model TV za jakieś 2 miesiące
 

bulitong

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Może otworzymy temat o PS51D6900 myślę że ma go już pare osób.
Sam posiadam taki model i mam pytanie,bo u mnie nie działa otwarta przeglądarka.Czy da się to jakoś odblokować?
ten model prawdopodobnie nie ma otwartej przeglądarki internetowej ,sprawdzałem na stronie samsunga
i nie ma tam żadnej informacji na ten temat
 

pikos1

New member
mała refleksja

Zaglądam na to forum od dłuższego czasu mając nadzieję, że znajdę tutaj wiele opinii oraz dyskusji na temat potencjalnych wątpliwości/problemów z PS51D6900, ale jak dotąd liczbę postów można policzyć na palcach dwóch dłoni. Stąd też nasuwają mi się dwa wnioski: albo ten telewizor jest tak idealny, że nic się z nim nie dzieje i sprawuje się wyśmienicie, albo też ludzie kupują inny alternatywny model...
Sam zdecydowany jestem za zakup tego TV, ale jeżeli jest jakiś inny TV sprawujący się lepiej i jest z tej samej półki cenowej to proszę o info.
 

pikos1

New member
super cena

dzisiaj w sferis.pl był ten telewizor w cenie 2769 zł... ciekawe skąd taka niska cena... czyżby spadły komuś z TIR'a ? :)) a tak poważnie może powystawowe?.... wie ktoś może coś na ten temat? :)
 

5hiva

New member
Szkoda że ten temat taki mały :(
Właśnie zastanawiam się między tym tv a panasonic'iem 46ST30.

Widziałem także w sklepie PS51D6900 i PS51D550 dokładnie obok siebie i 550 jest jak lustro a 6900 zachowuje się pod tym względem już bardzo przyzwoicie, dlatego tu problemu z wyborem nie mam.

Zależy mi głównie na informacji czy komuś ten tv buczy w nocy przy ściszonym dźwięku - chciałbym możliwie stresu związanego z tym uniknąć.
Domyślam się natomiast, że jeśli chodzi o jakość obrazu, odtwarzanie mkv po sieci z kompa to wszystko jest w porządku i nie ma się czym przejmować.

Każda opinia osoby która już ten tv posiada bardzo mi pomoże.
Pozdrawiam
 

suprnowa

New member
Mam ten telewizor od ponad miesiąca w domu,w pokoju w którym śpię i nie odczułem aby wydawał z siebie jakieś dziwne dźwięki.
Ogólnie jestem zadowolony w 100%
 

cactusek

New member
Bez reklam
D550 nie kupiłbym, widziałem ostatnio na żywo i to jest masakra co za lustro zrobili z tego ekranu. Ciekawe czemu nie zastosowali tego samego taniego filtra co w zeszłorocznym C550.
Co do buczenia to podobnie jak z Panasami, trzeba mieć szczęście żeby trafić na cichy egzemplarz a może lepiej napisać - nie mieć pecha żeby trafić na głośny.
 

atomer

New member
D550 nie kupiłbym, widziałem ostatnio na żywo i to jest masakra co za lustro zrobili z tego ekranu. Ciekawe czemu nie zastosowali tego samego taniego filtra co w zeszłorocznym C550.
Co do buczenia to podobnie jak z Panasami, trzeba mieć szczęście żeby trafić na cichy egzemplarz a może lepiej napisać - nie mieć pecha żeby trafić na głośny.

W Panasach dochodzi jeszcze problem szumiących wentylatorów - mam 50ST30 więc wiem. Mój ST30 do tej pory nie brzęczał, ale wczoraj wieczorem usłyszałem brzęczenia przy jasnych scenach. Jest to irytujące bo raz ono jest, raz nie ma i nie da się do tego przyzwyczaić tak jak do jednostajnego szumu wentylatorów. Jak wynika z doświadczeń innych użytkowników Panasa może być też tak, że na początku tv nie brzęczy a po jakimś czasie zaczyna. Winne mogą transformator lub kiepskiej jakości kondensatory.
Kondensator elektrolityczny
Przy okazji zmierzyłem zużycie prądu i u mnie na 50ST30 wyszło średnio jakieś 330 - 350 W. Mam ustawienia dynamiczne. Ciekawe jak to jest w D6900?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Bardzo obszerny test Samsunga D6500 (czyli europejskiego D6900):
Tour & Design - Samsung PN51D6500 3D Plasma HDTV Review

i wiele mowiący test czerni...
Samsung-PN51D6500-blacklevel.jpg

Jak widać LCDek kilka klas gorszy.
 
Ostatnia edycja:

5hiva

New member
Czyżby model na stany nie miał wifi wbudowanego? Tak wynika z tego testu a nasz 6900 ma.
Może jeszcze czymś różnią się te modele?

Ja jak na razie jestem bardzo zadowolony, napiszę chętnie więcej za jakiś czas bo przez te parę dni nie miałem wystarczająco dużo czasu by się pobawić choć już kilka rzeczy z ogromną przyjemnością na nim obejrzałem ;]
 

cactusek

New member
Bez reklam
D6500 tez ma wbudowane wifi, różnią sie pilotami ale to tez zależy od kraju. Do niektórych dają pilot qwerty. Poza tym to identyczne telewizory, pomijając kwestie techniczne bo w USA jest inny napięcie sieciowe i inny standard sygnału telewizji analogowej i cyfrowej.
5hiva napisz jak u ciebie z poziomem buczenia i jak sobie radzi z odbiciami w dzień.
 

bigxlx

New member
Jak wynika z doświadczeń innych użytkowników Panasa może być też tak, że na początku tv nie brzęczy a po jakimś czasie zaczyna.

Nie chce narzekac, ale wentylatory z czasem tez zaczynaja bardziej halasowac - analogicznie jak w PC w wyniku zuzycia i zanieczyszczen lozysk i lopatek.
 

5hiva

New member
Prawdę mówiąc nie wiem jak się tv zachowuje w słoneczny dzień, bo po pierwsze w dzień pracuję a po drugie tv w tym momencie stoi jeszcze w starym mieszkaniu - czeka na koniec remontu i stoi tak że okno jest za tv i nic na niego światło nie pada.

Jeśli chodzi o bzyczenie (nie mówię o wiatrakach bo ich nie słychać) to jest niewielkie, gdy się wszystko wyciszy kompletnie i podejdzie do tv to słychać, jednak po odejściu już na metr, nie mówiąc o włączeniu jakiegokolwiek dźwięku zupełnie nic nie słychać i tym bardziej nie przeszkadza. Też się strasznie tego obawiałem, i jeśli nic się z czasem nie zmieni to nie ma sobie wogóle czym głowy zawracać. Może być oczywiście tak, że każdy egzemplarz różnie bzyczy, a także gdy go powieszę na ścianie to zacznie głośniej (czytałem gdzieś już taki komentarz) ale jak dotąd jest to rzecz zupełnie, przy normalnym użytkowaniu tv bez znaczenia.

Dodając jeszcze na szybko, jestem pod ogromnym wrażeniem mutlimedialności samsunga. Wcześniej planowałem kupić jakiś odtwarzacz hd, ale teraz wydaje mi się bez sensu - cokolwiek bym nie wrzucił na dysk/pena to czyta, napisy - sprawdzałem choć nie używam - też bez najmniejszych problemów, można nawet wielkość zmieniać i wyglądają świetnie. Przewijanie, zmniejszanie i zwiększanie obrazu, przesuwanie itd wszystko działa jakbym odtwarzał to na kompie. Nie mówiąc już o wbudowanym wifi. Obraz jest perfect, żadnych niepożądanych artefaktów, fb itd, po prostu super. W sumie tak patrząc wstecz i wracając do problemu z którym borykałem się przez dobrych parę ostatnich miesięcy - czy kupić tego samsunga, czy 46st30 za tą samą cenę, w tym momencie nie mam wątpliwości, że podjąłem dobrą decyzję.

PS. Jakaś fota mi nawet wyszła:



Pozdrawiam
 
Do góry