Samsung LE27S71B + Hp Pavilion z Vistą

grzeCH2

New member
Witam.
Mam problem z podłączeniem TV do lapka. Podłączyłem go przez s-video, obraz był ale jakiś nie wyraźny jakby poszarpany i pokazywał tylko środkowy wycinek tapety, a ostatnio miałem brak sygnału.
Ma ktoś jakiś pomysł co można zrobić aby było dobrze, zmiana sterowników, ustawień lub coś w tym stylu.
A może lepiej podłączyć przez złącze HDMI?

Pozdrawiam
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Jesli tylko masz wyjscie HDMI a nie ktore HP maja to tylko ..

rownie dobrze moze byc DVI

piszac to mam na mysli wyjścia z laptopa HDMI,DVI
 

timbot

New member
Bez reklam
ten srodkowy wycinek tapety to dlatego ze po s-video nie przepchnie sie zbyt duzej rozdzielczosci i ci sie zrobil pulpit wiekszy od ekranu, jakbys myszka przesunal na krawedz to pewnie by ci jezdzil ekran... czyli zmnieszyc rozdzielczosc by wystarczylo
a to ze obraz nie ostry to pewnie nic sie nie poradzi, lepiej podalczaj dvi
 

grzeCH2

New member
Dzięki za sugesti.
Narazie podłączyłem przez DVI i jest OK, tylko muszę z rozdzielczością powalczyć bo mam obraz poza ekran rozciągniety.
A powiedzcie mi czy będzie jakaś różnica jeżeli podłącze przez HDMI, lepsza ostrość, kolory czy coś w tym stylu?

Pozdrawiam
 

grzeCH2

New member
Dobra, podłączyłem już przez HDMI ale...
Jak wcześniej pisałem mam problemy z rozdziałką.
Co prawda udało mi się już wpasować tapetę tak aby wypełniała cały
obraz ale chyba trochę za nie go wychodzi.
Jak maksymalizuje jakieś okno to przyciski funkcyjne mam poza ekranem a to mały problem. Mój TV ma rozdziałke 1360x768 (o ile się nie myle, ale napewno przybliżoną) natomiast na kompie mam do wyboru 1280x720,1280x800 lub 1400x1050 i chyba tu tkwi problem.
Może nie na tym forum powinienem prosić o poradę ale jeżeli któś wie jak z tym sobie poradzić to będę wdzieczny.

Pozdrawiam
 

grzeCH2

New member
Dzięki za radę.
Mam już ten programik, pogrzebałem w nim trochę ale nie znalazłem jak zmienić rozdzielczość dodatkowego monitora na 1366x768.
Jak dało by radę to może jakiś lekki opis gdzie to zrobić i jak bo przyznam że nie jestem najlepszy w te klocki, a zauważyłem że program ma możliwości zmiany pracy ram'u, procka itd. a nie chciał bym nic popsuć w kompie.

Pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
grzeCH2 napisał:
Dzięki za radę.
Mam już ten programik, pogrzebałem w nim trochę ale nie znalazłem jak zmienić rozdzielczość dodatkowego monitora na 1366x768.
Jak dało by radę to może jakiś lekki opis gdzie to zrobić i jak bo przyznam że nie jestem najlepszy w te klocki, a zauważyłem że program ma możliwości zmiany pracy ram'u, procka itd. a nie chciał bym nic popsuć w kompie.

Pozdrawiam

Skoro już zainstalowałeś Powerstripa:

1. wejdź w ustawienia twojej karty graficznej (nie wiem, jaki to Pavillion, czy z Intelem czy z nVidią, poniższe rady dotyczą Intela)

2. ustaw sobie TV LCD jako zewnetrzny monitor i jako jedyny wyświetlacz obrazu

3. wybierz dla niego (jeszcze na laptopie, na sterownikach) jakąś rozdzielczość którą on na pewno akceptuje, np 1024x768 (taką, którą zaakceptuje też wyświetlacz twojego lapka).

4. przejdź na ekran TV.

5. odpal PowerStripa

Wejdź w Opcje Wyświetlenia ---->Konfiguracja

6. pokażą ci się aktualne parametry z rozdzielczością 1024x768.

7. kliknij "zapisz jako" i nadaj im jakąś nazwę

8. Następnie kliknij "Zaawansowane ustawienia częstotliwości"

9. potem we "Własne rozdzielczości"

10. z listy proponowanych rozdzielczości po lewej stronie wybierz sobie "1366x768p 60Hz (LCD/TV)"

11. kliknij "dodaj nową częstotliwość" (sprawdź wczesniej w tabelkach po stronie prawej, czy program nie wpisał ci jakichś głupot o odświeżaniu, powinieneś mieć poizome 48 i pionowe 60)

12. program zapyta Cię teraz czy ma przejść do nowej rozdzielczości, kliknij, że tak.

13. i jesteś w nowej rozdziałce. Jeśli obraz na TV jest trochę krzywy (przesunięty w górę, dół bądź na boki), wyreguluj go pilotem TV (powinny być jakieś ustawienia PC w menu)

14. zapisz sobie tę nową rozdzielczość w Powerstripie tak jka wcześniej tę pierwszą i ciesz się oglądaniem.

15. jeśli będziesz chciał wrócić do lapka, wczytaj sobie najpierw tę pierwszą zapisaną rozdzielczość (1024x768).


Powyższe czynności wykonałem na swoim laptopie, przy podłączaniu go do Panasonica LX70P. nie ręczę za skuteczność na Samsungu.
 

piotrwzk

New member
Holt_ napisał:
Skoro już zainstalowałeś Powerstripa:

1. wejdź w ustawienia twojej karty graficznej (nie wiem, jaki to Pavillion, czy z Intelem czy z nVidią, poniższe rady dotyczą Intela)

2. ustaw sobie TV LCD jako zewnetrzny monitor i jako jedyny wyświetlacz obrazu

3. wybierz dla niego (jeszcze na laptopie, na sterownikach) jakąś rozdzielczość którą on na pewno akceptuje, np 1024x768 (taką, którą zaakceptuje też wyświetlacz twojego lapka).

4. przejdź na ekran TV.

5. odpal PowerStripa

Wejdź w Opcje Wyświetlenia ---->Konfiguracja

6. pokażą ci się aktualne parametry z rozdzielczością 1024x768.

7. kliknij "zapisz jako" i nadaj im jakąś nazwę

8. Następnie kliknij "Zaawansowane ustawienia częstotliwości"

9. potem we "Własne rozdzielczości"

10. z listy proponowanych rozdzielczości po lewej stronie wybierz sobie "1366x768p 60Hz (LCD/TV)"

11. kliknij "dodaj nową częstotliwość" (sprawdź wczesniej w tabelkach po stronie prawej, czy program nie wpisał ci jakichś głupot o odświeżaniu, powinieneś mieć poizome 48 i pionowe 60)

12. program zapyta Cię teraz czy ma przejść do nowej rozdzielczości, kliknij, że tak.

13. i jesteś w nowej rozdziałce. Jeśli obraz na TV jest trochę krzywy (przesunięty w górę, dół bądź na boki), wyreguluj go pilotem TV (powinny być jakieś ustawienia PC w menu)

14. zapisz sobie tę nową rozdzielczość w Powerstripie tak jka wcześniej tę pierwszą i ciesz się oglądaniem.

15. jeśli będziesz chciał wrócić do lapka, wczytaj sobie najpierw tę pierwszą zapisaną rozdzielczość (1024x768).


Powyższe czynności wykonałem na swoim laptopie, przy podłączaniu go do Panasonica LX70P. nie ręczę za skuteczność na Samsungu.


a czy próbowałes ustawiac za pomoca powerstrip rozdzielczość dla wejścia HDMI? Jak podłączyłem to pulpit wychodził poza ekran. Nowe sterowniki grafiki pomogły ustawic że cały pulpit się już miesci, ale niestety nie ma trafiania pixeli 1:1 (lekko rozmyte). Spowodowane jest to tym ze na wejściu HDMI są 2 rozdzielczości 720 (1280x720) i 1080 (1920x1080) i żadna z nich nie daje 1:1 dla HD ready (1366x768) ale może z powerstrip da rade coś pokombinować zeby uzyskać na wejściu HDMI 1366x768 i wtedy było by git?
 

Piotr_the

New member
Co mam zrobić Sony 32U4000 lp HP z Intel grafik - Power Strip po odpaleniu nie rozpoznaje monitora opcje zawansowane są przyciemnione próbowałem z innym laptopem toshibą i tam opcie własne rozdzielczości jest przyciemnona i jak mam wymusiś zozdziałkę 1366x786? kabel vga!
 
Ostatnia edycja:
Do góry