Samsung JS8500 65" uszkodzona matryca

Piotrek W

New member
Cześć!
Wczoraj zauważyłem, że dzieje mi się coś z matrycą- od lewej strony pojawiły się jakieś różowe plamki i od tej samej strony na fragmencie tuż przy krawędzi jakby wylał ekran. Te czarne piksele widać dopiero jak podejdę do TV- rozmiar tego czarnego to ok 2-3 mm szerokości i 4-5 cm długości (wczoraj bylo mniej- dziś się już trochę powiększyło. Dodatkowo jakby podzielić ekran na 4 części to lewa górna jest jakby trochę ciemniejsza- na jednolitym kolorze na ekranie to widać.. Matryca była po zakupie dodatkowo kalibrowana.
TV jest oczywiście po gwarancji (ma 3,5 roku) i teraz pytanie: ile może kosztować nowa matryca, bo pewnie bez wymiany nic się z tym nie da zrobić... Jutro zadzwonię na serwis i będę umawiał kuriera/ serwisanta (jeżeli będzie to w jakikolwiek sposób uzasadnione ekonomicznie).
Swoją drogą to naprawdę masakra- TV za 10 tys zł i matryca wytrzymująca 3 lata...!! Chyba opiszę to na jakimś forum bo się wk....wiłem.
Jest jakakolwiek szansa na jakiś "rabat" i dobrą wolę od Samsunga czy od razu zakłądać, że będą mnie mieli w d...?
Zrobiłem zdjęcia jak to wygląda, ale nie wiem jak je tu dodać:(
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Panelu do twojego tv - nie wiem czy gdzieś dostaniesz ? Napisz do samsunga i zobacz co ci odpiszą i zapytaj się ewentualnie jaki koszt wymiany panelu ale raczej nie będzie tani bo matryca to SVA , i nie wiem czy będzie dostępny

Wyślij mi fotki na emaila : eurokarol@onet.pl

W modelach Curved - matryca jest cały czas naprężona , nie jak w modelach zwykłych , w życiu bym nie kupił takiego modelu
 

Piotrek W

New member
Nie byłem fanem zakrzywionego jak kupowałem, ale chciałem model z najwyższej serii, a w Polsce JS 8500 były tylko zakrzywione dostępne:(
Co dziwne, odpaliłem teraz TV po jakichś 2h przerwy i nie ma tego czarnego, niby "wylanego" fragmentu ekranu. Są tylko te "fioletowawe" refleksy przy lewej krawędzi ekranu.
Do tego Samsunga to gdzie pisać? Jakiś mail techniczny czy na FB do nich napisać?
 

heniumon

New member
Samsung JS8500

Może to być sprawa podświetlenia ,a nie matrycy .Wrzuc z You Tube testy RGB i inne i będziesz na planszach widział
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Fotki doszły !!! Wada podświetlenia na bank , co do matrycy - może być iż laminat jest przebarwiony , Tylko rozebrać i matrycę wybrać , po łożyć na prostym podświetleniu i podłączyć matrycę i uruchomić tv i wtedy będzie widać czy matryca jest ok czy ma wadę , ja bynajmniej tak sprawdzam
Nie kupuj CURVED więcej
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
Fotki doszły !!! Wada podświetlenia na bank , co do matrycy - może być iż laminat jest przebarwiony , Tylko rozebrać i matrycę wybrać , po łożyć na prostym podświetleniu i podłączyć matrycę i uruchomić tv i wtedy będzie widać czy matryca jest ok czy ma wadę , ja bynajmniej tak sprawdzam
Nie kupuj CURVED więcej

Przepraszam, ale chyba nie skumałem co mam zrobić:)
Po kilkunastu minutach oglądania znowu pojawił sie fragment czarnego ekranu przy lewej krawędzi, choć póki co niewielki. trochętak jakby po nagrzaniu się to robiło.

Jeżeli to byłoby podświetlenie to wymienia się to jakoś? U mnie jest krawędziowe- tyle wiem:)
 

Piotrek W

New member
Może to być sprawa podświetlenia ,a nie matrycy .Wrzuc z You Tube testy RGB i inne i będziesz na planszach widział

odpaliłem test na You Tube- ewidentnie jest ciemniejszy fragment ekranu. Tak jak pisałem- lewa górna część z tym, że od samej góry kawałek jest ok. Łącznie jest to jakieś 15% powierzchni ekranu, gdzie jest ciemniejsza "plama". Podczas normalnego oglądania mało to widać.
Czy te refleksy/ plamki i ten czarny fragment mogą być od usterki tego podświetlenia? Występują one na tej samej wysokości co ten ciemniejszy obraz...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
odpaliłem test na You Tube- ewidentnie jest ciemniejszy fragment ekranu. Tak jak pisałem- lewa górna część z tym, że od samej góry kawałek jest ok. Łącznie jest to jakieś 15% powierzchni ekranu, gdzie jest ciemniejsza "plama". Podczas normalnego oglądania mało to widać.
Czy te refleksy/ plamki i ten czarny fragment mogą być od usterki tego podświetlenia? Występują one na tej samej wysokości co ten ciemniejszy obraz...


Jedynie jak można sprawdzić czy wina podświetlenia tylko a nie matrycy ? to rozebrać - wyjąć matrycę i odpalić bez matrycy i wtedy będzie widać dokładnie , Innej opcji nie ma !

Ja to mam zrobione sobie podświetlenia ze starych tv dwie sztuki - jedno na mniejsze parametry matryc a drugie na większe , wyjmuję matrycę układam na podświetlenie matrycę i podłączam i sprawdzam czy matryca nie ma wad ?

Jak w/w jedynie to demontaż matrycy i wtedy odpalić bez matrycy
 

Piotrek W

New member
Dzięki Karol1976 za wszelkie sugestie i podpowiedzi!
Sam wyjmowania matrycy się chyba nie podejmę. Dziś spróbuję zadzwonić do Samsunga i umówić serwisanta- niech podjedzie i sprawdzi co się stało.
Mam tylko nadzieję, że naprawa będzie opłacalna i nie zawołają tyle, że w podobnych pieniądzach (bądź niewiele dokładając) będzie można kupić porównywalny jakościowo nowy TV...
 

Piotrek W

New member
zaśpiewają grubo ponad tysiaka tak czuje. Ja bym tego nie naprawiał

Nawet jakby zaśpiewali tysiaka czy dwa to byś nie naprawiał?
Mimo wszystko chyba lepiej naprawić niż TV który kosztował 10000 wyrzucić...
Wiadomo, że taki TV (o podobnych parametrach) mocno potaniał, ale nawet teraz nie kupisz takiego w 65" za 3 tys...
Jeżeli okazałoby się, że to tylko niedziałające ledy na jednym z pasków to chyba wartości telewizora naprawa nie przekroczy... (mam nadzieję)
 

Piotrek W

New member
No i niestety- dziś był serwisant (rozmawiał z żoną, bo jestem w pracy).
Trochę to dziwne, bo żonie powiedział, że uszkodzone jest podświetlenie, a jak pojechał i po godzinie dzwoniła do mnie Pani z obsługi serwisu z informacją to powiedziała, że do wymiany byłaby matryca- koszt 6000! z tym, że tych matryc w sumie nie ma i nawet jak bym chciał to nie wymienią..
Zapytałem czemu matryca skoro serwisant podczas wizyty mówił o podświetleniu.. Pogadała z nim jeszcze chwilę (był obok niej), sprawdziła podświetlenia i wracając do rozmowy oznajmiła mi, że podświetleń też nie ma i że nie są w stanie naprawić TV...
TV za 10 tys po 3,5 roku, ale Samsung już tego nie wspiera i nie ma dostępnych części...
Za to, żeby się dowiedzieć, że mi go nie naprawią zapłaciłem dodatkowo 225 zł. Odechciewa się wszystkiego...
Pan w trakcie rozmowy z żoną stwierdził jeszcze, że to w sumie normalna sprawa, że po 3 latach TV padł i już w trakcie wizyty w domu podejrzewał, że może być problem z częściami.

Miał ktoś podobną sytuację kiedykolwiek? Jest sens pisać do samsunga i biź się z nimi (w sumie nie wiem o co)? Gorąca prośba o radę... W domu 3 TV samsunga, pralka, lodówka, telefony i inne pierdoły, a paść musiał ten najdroższy...

PS przed chwilą dostałem maila z serwisu- na ekspertyzie napisane że uszkodzona matryca (0 informacji o podświetleniu), a w domu serwisant mówił co innego..

Pozdrawiam, Piotrek
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Miałem JS 9000 po 3 latach matryca była do wymiany tyle że miałem 4 letnia gwarancje
Zwrócili mi pieniądze bo matrycy nie było 🙁
Miałem więcej szczęścia ze dostałem 4 letnia gwarancje
 

Piotrek W

New member
Miałem JS 9000 po 3 latach matryca była do wymiany tyle że miałem 4 letnia gwarancje
Zwrócili mi pieniądze bo matrycy nie było 🙁
Miałem więcej szczęścia ze dostałem 4 letnia gwarancje

Hej!
ja niestety naiwnie zakładałem, że sprzęt za tyle kasy się po 3 latach nie zepsuje, a jak już się zepsuje to nie od razu matryca a części będą dostępne...:(

Podaję jeszcze linka do zdjęć pokazujących gdzie jest słabsze podświetlenie. Zaznaczam od razu, że w zdjęciach zrobionych telefonem ta ciemna plama jest dużo dużo bardziej ciemna niż w rzeczywistości. Patrząc gołym okiem na jakikolwiek program TV ciężko jest stwierdzić czy obraz w tym miejscu jest ciemniejszy. Dopiero po odpaleniu sugerowanych wcześniej testów RGB widać na poszczególnych kolorach trochę ciemniejszy obraz.

https://we.tl/t-y1rLpJY9jE

Na niektórych zdjęciach widać też te różowe "plamki przy lewej krawędzi ekranu.
Ten czarny pasek czasem jest, a czasem go nie ma.

Pozdrawiam
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Typowa wada tv curved , najlepiej dorwać nowy - uszkodzony tv taki model i przełożyć matrycę ewentualnie elektronikę i sprawa załatwiona , co do matrycy - ja jak wcześniej pisałem bym ją sprawdził oddzielnie na podświetlonym blacie
 

Piotrek W

New member
Typowa wada tv curved , najlepiej dorwać nowy - uszkodzony tv taki model i przełożyć matrycę ewentualnie elektronikę i sprawa załatwiona , co do matrycy - ja jak wcześniej pisałem bym ją sprawdził oddzielnie na podświetlonym blacie

Dzięki Karol. TV póki co działa i jak ktoś nie wie że ma wadę to cieżko mu to zauważyc. Boję się trochę go rozbierać, żeby mi matryca w rękach nie pękła, a i odłożyć gdzieś zakrzywioną byłby problem...

Ciężko o jakieś 65" uszkodzone jako dawca (ja bynajmniej nie widzę). Zastanawiam się czy jakby np kupić takiego 55" JS8500 uszkodzonego:

https://www.olx.pl/oferta/samsung-ue55js8590-4k-uhd-3d-55-cali-curved-CID99-IDA30Nf.html#405f354346

i dać go do jakiegoś fachowca- elektronika to czy nie dałoby się przelutować tego fragmentu uszkodzonych diód z tego 55 cali do mojego.
Tylko gdybam- nie wiem czy jest to fizycznie do wykonania, ale pewnie diody są takie same z tym, że w 65" jest ich wiecej.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Znawca nie jestem ale z tego co pamietam to u mnie podświetlanie było skopane tak na 3-5 cm ale na całej krawędzi Pan powiedział ze to jest usterka nienaprawialna
Wiem ze widziałem te białe pola zawsze (pewnie efekt został w głowie )
Nie jestem znawca jak @Karol 1976 i proszę abyś o tym pamiętał
Niemniej trzymam kciuki aby znalazł się TV do zamiany matrycy 😀👍
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Dzięki Karol. TV póki co działa i jak ktoś nie wie że ma wadę to cieżko mu to zauważyc. Boję się trochę go rozbierać, żeby mi matryca w rękach nie pękła, a i odłożyć gdzieś zakrzywioną byłby problem...

Ciężko o jakieś 65" uszkodzone jako dawca (ja bynajmniej nie widzę). Zastanawiam się czy jakby np kupić takiego 55" JS8500 uszkodzonego:

https://www.olx.pl/oferta/samsung-ue55js8590-4k-uhd-3d-55-cali-curved-CID99-IDA30Nf.html#405f354346

i dać go do jakiegoś fachowca- elektronika to czy nie dałoby się przelutować tego fragmentu uszkodzonych diód z tego 55 cali do mojego.
Tylko gdybam- nie wiem czy jest to fizycznie do wykonania, ale pewnie diody są takie same z tym, że w 65" jest ich wiecej.

Ale twój model to 65 cali a tutaj jest 55 cali , ledy listwy jak tutaj osoba pisze nie nadają się do naprawy , jedyne co to wymienia się całą listwę z kompletem wlutowanych diody , Nie miałem do czynienia z modelami typu curved także nie napiszę jak go się rozbiera itp na jakiej zasadzie to wszystko wygięte się trzyma ? Może kiedyś dorwę uszkodzonego za marne groszę i kupię i dowiem się wtedy jak i co , ale z dojściem do matrycy i jej zdemontowanie to tutaj trzeba być ostrożnym i cierpliwym bez nerwów
 
Do góry