Samsung NU8002 - problem z DTS

rank1

New member
Witam Pany! Próbowałem znaleźć info na temat jak przeskoczyć problem obsługi DTS w tym modelu ale info brak. Rozumiem że po podłączeniu pendrive z filmem z dzwiękiem w DTS będzie cisza tak? TV nie potrafi przekonwertować go do zwykłego 5.1 lub stereo? Co jeśli podłączę amplituner przewodem optycznym do TV? Jeśli ampli ma obsługę DTS to czy to będzie działać? Czy jest możliwość przeskoczenia tego problemu czy zwracać TV?
 

spee_d

New member
Jeżeli chcesz ominąć ten problem musisz kupić np. xiaomi box jako źródło odtwarzania filmów i wtedy puścić obraz na tv. Tv we wbudowanym odtwarzaczu poprostu tego nie obsługuje więc musisz to zastąpić innym odtwarzaczem zewnętrznym. Że względu na jakość obrazu tego tv ja bym nie oddawał.
 

adawro

New member
Nie wiem jak dokładnie jest w NU8000 ale w MU8000 to chyba nie jest taki goły passtrough. (Zresztą nie ma w menu do wyboru opcji passtrough) Jak ustawię wyjście DD5.1 a film mam w pliku mp4, a w nim wizja w AVC i dźwięk w AAC5.1 to telewizor na amplituner przesyła mi DD5.1 czyli jakby robi konwersję w locie z AAC do AC3. natomiast jak zapodam plik z DTS 5.1. Możliwe, że tv jakoś także analizuje strumień DTS, a jak nowe modele nie wspierają dts to nawet nie przejdzie
 

demografik

New member
Zawiodełm się na tym sromotnie bo faktycznie tegoroczne Samsungi nie mają dekoderów DTS i nie wysyłają gołego sygnału po HDMI. To oznacza, że nawet po podpięciu ampli czy soundbara NIE BĘDZIESZ MIAŁ w ogóle głosu w takich materiałach video! Do tego TV nie potrafi też odtworzyć zwykłych Divixów 720p! To jest jakaś porażka bo poprzedni mój Samsung (seria 7 z 2012r.) potrafił obsłużyć DD, DTS, Xvidy a po podpięciu boxa z 2014r nawet HEVC! Samsung zawsze słynął z tego, że odtworzy wszystko co się rusza...
Zawiodłem się sromotnie bo dlatego też nie chciałem Sony z Androidem a wychodzi na to, że zrobiłem błąd (pomijam, że liczba ciekawych aplikacji na Tizenie jest żenująca... a sposób działania niektórych - np. przewijanie w Playerze czy Eleven11 - jest koszmarna).
Tym samym zostaję dalej z AppleTV gdzie odtwarzam wszystkie materiały z zewnętrznych źródeł.
Bardzo się zawiodłem na Samsungu 2018, bardzo...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zawiodełm się na tym sromotnie bo faktycznie tegoroczne Samsungi nie mają dekoderów DTS i nie wysyłają gołego sygnału po HDMI. To oznacza, że nawet po podpięciu ampli czy soundbara NIE BĘDZIESZ MIAŁ w ogóle głosu w takich materiałach video! Do tego TV nie potrafi też odtworzyć zwykłych Divixów 720p! To jest jakaś porażka bo poprzedni mój Samsung (seria 7 z 2012r.) potrafił obsłużyć DD, DTS, Xvidy a po podpięciu boxa z 2014r nawet HEVC! Samsung zawsze słynął z tego, że odtworzy wszystko co się rusza...
Zawiodłem się sromotnie bo dlatego też nie chciałem Sony z Androidem a wychodzi na to, że zrobiłem błąd (pomijam, że liczba ciekawych aplikacji na Tizenie jest żenująca... a sposób działania niektórych - np. przewijanie w Playerze czy Eleven11 - jest koszmarna).
Tym samym zostaję dalej z AppleTV gdzie odtwarzam wszystkie materiały z zewnętrznych źródeł.
Bardzo się zawiodłem na Samsungu 2018, bardzo...
To fakt, bo straszne Samsungi rzeczywiście odtwarzały praktycznie wszystko. Pewnie jakieś sprawy licencyjne. W każdym razie kupiłem okazyjnie NVidia Shield, więc dla mnie ta wada jest całkowicie nieistotna.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
System to android. Jest to (chyba nadal?) najmocniejszy odtwarzacz mediów na rynku. Odtwarza praktycznie wszystko, łącznie z ciężkimi plikami po kilkaset Mb/s bitrate.
Mam jeszcze Xiaomi Mi Box, ale Shield TV jest pod każdym względem lepszy. Działa o wiele szybciej, ma port LAN 1Gb/s, odtwarza 4K z HDR itd.
 

rank1

New member
niestety materiał z audio w DTS nie odtwarza. Pokazuje się info "ten materiał audio nie jest obsługiwany" jest video ale bez audio. kabel hdmi i kabel optyczny podłączony do ampli nie obsłużą tego formatu. Szkoda...myślałem że da się to jakoś przeskoczyć :(
 

Brendi

New member
System to android. Jest to (chyba nadal?) najmocniejszy odtwarzacz mediów na rynku. Odtwarza praktycznie wszystko, łącznie z ciężkimi plikami po kilkaset Mb/s bitrate.
Mam jeszcze Xiaomi Mi Box, ale Shield TV jest pod każdym względem lepszy. Działa o wiele szybciej, ma port LAN 1Gb/s, odtwarza 4K z HDR itd.

Witam.
Mam pytanie odnośnie problemów Tv Samsunga z odtwarzaniem DTS.
Kupiłem tv Samsunga Qled Q7 który nie obsługuje DTS. Zastanawiam się teraz jak ten problem ominąć.
Piszesz że można w tym celu*** skorzystać z NVidia Shield lub Mi Boxa.
Zastanawiam się tylko jak to podłączyć.
***Czy jeśli podłącze któregoś z tych Tv Box do Tv a*** Tv podłącze do Amplitunera który obsługuje DTS to po podłączeniu USB (z plikiem załóżmy filmem z dźwiękiem DTS ) do Tv Boxa uzyskam dźwięk DTS na głośnikach ?
 

Brendi

New member
Dzięki za info.
Niestety mój amplituner (Yamaha RXV663) nie obsługuje 4k . Myślałem że jak kupie shielda to da się to jakoś podpiąć żebym mógł oglądać filmy 4k hdr z dźwiękiem DTS*** ale wygląda na to że*** nic z tego.
Gdyby nowe Samsungi obsługiwaly DTS nie było by problemu a tak to pozostaje mi chyba tylko zmienić amplituner na nowszy.
***Chyba że są jakieś inne opcje żeby to uzyskać ?
Jeszcze jedno pytanie.
Czy nowe Samsungi nie obsługują również Atmos?
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nowe Samsungi nie obsługują Atmosa.
Dźwięk Atmos to zadanie dla amplitunera z Dolby Atmos i głośników
Dolby Atmos.
 

adawro

New member
Dzięki za info.
Niestety mój amplituner (Yamaha RXV663) nie obsługuje 4k . Myślałem że jak kupie shielda to da się to jakoś podpiąć żebym mógł oglądać filmy 4k hdr z dźwiękiem DTS*** ale wygląda na to że*** nic z tego.
Gdyby nowe Samsungi obsługiwaly DTS nie było by problemu a tak to pozostaje mi chyba tylko zmienić amplituner na nowszy.
***Chyba że są jakieś inne opcje żeby to uzyskać ?
Jeszcze jedno pytanie.
Czy nowe Samsungi nie obsługują również Atmos?


To że poprzednia seria obsługiwała DTS to nie znaczy, że efekt byłby w pełni zadowalający.
Poprzednie serie przekazywały DTS ale tylko w podstawowej wersji - po ARC nie przechodziły HD lub bezstratne formaty (w tym ATMOS, no chyba, że to był atmos na bazie DD+ zamiast na TRUEHD)
 

Trox

New member
Podepnę się pod temat: czy jak podłączymy laptopa i włączymy film z DTS, to na TV bez natywnej obsługi DTS będzie dźwięk?
 

Trox

New member
Czyli najpierw trzeba przekonwertować plik wideo? Da się to zdekodować łatwo (i szybko) za pomocą bezpłatnych programów? Nie odczuję spadku jakości dźwięku?
 
Ostatnia edycja:
Do góry