Samsung UE60J6240

bagis01

New member
Czy Warto ??;)

UE60J6240 jest teraz w neonet za 3999 zł i przyznam że o nim trochę myślę ;) to chyba najtańsze 60" jaki jest teraz w ofercie. Mój poprzedni TV to LG 47LM620s i pomyślałem że sobie zmienię na coś większego. Z LM620s jestem bardzo zadowolony, jeden kolega z forum podrzucił do niego kiedyś ustawienia i obraz na nim jest super... w sklepie oczywiście 60J6240 też obraz wygląda ładnie ale takie oglądanie w sklepie nie da się porównać do spokojnego przetestowania w domu... Jak myślicie czy warto zmienić 47LM620s na UE60J6240 ??? czy Obraz pomiędzy jednym i drugim jest w jakiś sposób do porównania ??? czy też obraz na Samsungu jest Gorszy i nie opłaca sobie nim głowy zawracać ??? Z góry dzięki za jakąś odpowiedź
 

galaxteck

New member
Czy ten model Samsunga tez ma problem z kurzem pod matryca? Jaka jest w nim dokladnie matryca? Bardzo malo o nim opinii, a szukam tv dla rodzicow i w tej cenie chyba nic lepszego nie ma przy takiej wielkosci..
 

galaxteck

New member
halny81, polecasz ten tv? Zauwazasz jakies wady, jak z cloudingiem w tym modelu? Obecnie mozna go dostac za 3599 zl i w tej cenie nie ma nic ciekawego w takiej wielkosci z matryca 100hz. Myslalem jeszcze o Sonym 55W755 w podobnej cenie, ale jednak to 5 cali mniej..
 
Ostatnia edycja:

halny81

New member
Jak za te pieniądze, telewizor jest przyzwoity. Ze względu na brak redukcji rozmycia w AutoMotionPlus, chyba lepiej wybrać jednak serię j6200, choć trudniej już kupić nówki sztuki. W moim modelu można włączyć opcję 3D.
 

barteks82

New member
halny81, polecasz ten tv? Zauwazasz jakies wady, jak z cloudingiem w tym modelu? Obecnie mozna go dostac za 3599 zl i w tej cenie nie ma nic ciekawego w takiej wielkosci z matryca 100hz. Myslalem jeszcze o Sonym 55W755 w podobnej cenie, ale jednak to 5 cali mniej..

60j6240 posiadam od tygodnia. Dokładnie tydzień temu udałem się do sklepu po 55W805C. Zależało mi przede wszystkim na obrazie, nie na żadnym smart tv, nie na 3D, nie na audio, nie na wyglądzie zewnętrznym, tylko na obrazie, który miał być przede wszystkim wyraźny i płynny w moim odczuciu.

Sony mnie zawiódł na maxa. Naczytałem się masę opinii i testów, że obraz w modelu 805C jest taki świetny, a ja stałem w sklepie przed tym modelem i myślałem "O co chodzi? Gdzie ten mega obraz?". Miałem swoje pliki na penie, mogłem się bawić ustawieniami z pilotem w łapie, ale nic to nie dało. Sony zawiódł, odpuściłem. Tym bardziej, że jeszcze tydzień wcześniej miałem to samo z 55W755C. Stałem przed nim w MM i również zero zachwytu.

Na szczęście moje, obsługa w sklepie okazała się pomocna i fachowa i zaproponowali mi 55J6200. Włączam za chwilę te same pliki, dostaję w łapę pilota i...to było to czego szukam! Świetny obraz, płynny, wyraźny, dynamiczny. Cool. Biorę.
Jednak obsługa sklepu posunęła się dalej, zaproponowała mi rozpakowanie 60J6240 i zapoznanie się w sklepie z tym TV. Tak też zrobiłem. Efekt znacie, TV wisi w salonie i jestem mega zadowolony.
W mojej opinii lepiej nie mogłem trafić. Chciałem duży TV Full HD z matrycą 100/120 Hz o świetnym obrazie i cel zrealizowany. Polecam.
 
Ostatnia edycja:

stefan12

New member
Pytanie tylko czy ten 6240 ma matrycę 100hZ?
Bo gdzieś wyczytałem, że jeżeli w Auto Motion Plus jest tylko jeden suwak (ja mam tylko jeden w 50J6240) to jest to matryca 60Hz.
 

barteks82

New member
Niestety na żadnym wiarygodnym serwisie tej informacji nie znalazłem. Tylko na forach tutaj i nie tylko, można było się dowiedzieć, że to 120Hz. W Neonet też tak uważali. I patrząc na ten obraz, nie chce mi się wierzyć, że jest inaczej.

Ale tak jak napisałem, na 100% nigdzie tej informacje nie znalazłem.
 

halny81

New member
Sprawdzisz w trybie serwisowym. 4 cyfra w option określa odświeżanie panelu. 1 - 100/120Hz, 6 - 50/60Hz. W moim modelu jest 50D1AF0V, czyli matryca CMO 100/120Hz. Samsung nie odpowiedział mi dlaczego jest tylko jeden suwak w Auto Motion Plus.
 

Rick1

New member
szkoda że z tymi suwakami ktoś fachowy nie zrobi wreszcie porządku ;-) .Jakiś czas temu wdałem się w dyskusję z ekspertami z sąsiedniego forum na temat telewizora Lg 55 "UF 850V. Jest to telewizor z tzw. wyższej półki ,w swoim teście panowie stwierdzili właśnie na podstawie jednego suwaka w automotion że jest to telewizor z matrycą 50 Hz odradzając zakup .Ja jednak nadal nie jestem do końca przekonany o tym zważywszy na to że w tym samym modelu tylko większym jest podobno matryca 100 Hz. Jakoś nie widzę w tym sensu po pierwsze dlatego że jest to ten sam model a po drugie uważam że firma nie pozwoliła by sobie chyba na jakiekolwiek ryzyko gorszego odbioru stosując matrycę 50 Hz w telewizorze tak drogim .Reasumując może ktoś wyjaśniłby jak to jest z tymi suwakami są wyznacznikiem częstotliwości odświeżania matrycy czy nie ?
 

stefan12

New member
Taką odpowiedź dostałem od Samsunga:
"Rozumiem Pana lecz producent nie podaje informacji na temat podzespołów oraz specyfikacji matryc.
W tej sytuacji proponuje kontakt ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia tej sytuacji dlaczego wprowadzają Pana w błąd, ponieważ przez nas nie były udostępniane informacje, że model J6240 posiada 120Hz matrycę."

Pytanie co znaczy, że sprzedawca wprowadził mnie w błąd? Czy miał nie mówić, bo nie wie czy tv ma jednak 60Hz.
Na temat jednego suwaka w Auto Motion Plus milczą.
 

stefan12

New member
Pytanie o co chodzi z tymi hertzami?
Wszyscy mówią kupuj 120Hz, bo dużo lepszy niż 50Hz, szczególnie do sportu.
Natomiast żaden producent nie chwali się tym parametrem, nawet jeżeli miałby czym.
Jaki jest powód, że ten parametr nie jest oficjalnie podawany i trzeba szukać informacji gdzie indziej?
A wracając do Samsunga J6240 to dostałem kolejną odpowiedź od Samsunga:
"Informacje o fizycznym odświeżaniu matrycy nie są podawane również sprzedawcą.:bober:
Niemniej jednak z informacji jakie posiadam model JU6240 nie posiada matrycy 120Hz.
Funkcje TV mogą ulegać zmianie w porównaniu do starszych modeli TV, dlatego w podanym modelu TV nie ma dodatkowych opcji regulacji funkcji Motion Plus."
Wnioski: matryca raczej 60Hz, i stąd tylko jeden suwak w Motion Plus (a Pan konsultant ściemnia).
Co gorsza, przynajmniej u mnie, słaby obraz ma ten telewizor. Kanały HD jeszcze jako tako (zależy które, telewizji polskiej oraz Polsatu Sport chyba nie lubi:)), natomiast SD to porażka.
Będę próbował oddać, ale chyba nie przyjmą (kupno w sklepie stacjonarnym).
 

halny81

New member
Obecnie w dużych telewizorach FHD obraz SD wygląda nieszczególnie. Ja na szczęście SD juz prawie nie oglądam. Wracając do matryc, to w moim przypadku Samsung musiałby zmienić oznaczanie matryc, bo mam 50D1AF0V co jednoznacznie wskazuje na 100/120Hz, chyba że sfałszowane jest samo oznaczenie. Mnie Samsung odpowiedział, że tv nie posiada tej funkcji (samodzielnej redukcji rozmycia). Na niemieckim forum trwa podobna dyskusja. Tam wniosek, ze tv ma matrycę 100/120 Hz bez funkcji redukcji rozmycia. Niemcy interweniują u producenta, może coś wskórają.
 

stefan12

New member
Oznaczenie mam to samo: 50D1AF0V.

A jak masz ustawiony obraz?
Bo ja ciągle walczę z różnymi ustawieniami i nie mogę uzyskać zadowalającego efektu.
Jedynie co znalazłem to tryb eco, który mi ciągle przyciemniał obraz. Po wyłączeniu jest lepiej:)
 
Do góry