Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

ernet

Active member
Bez reklam
Zakłądam ten wątek aby skupić w nim porozrzucane po Forum informacje,wiadomości i wypowiedzi n temat tych modeli. Wpisujcie tylo tu, aby zainteresowani nie musieli szukać.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ks 8000

I pierwsza wypowiedź :)
Bardzo jestem rozczarowany efektem skalowania do 4K. Albo już zapomniałem, albo obraz jest niewiele lepszy niż w moim 3 letnim Samsungu D7000 (o ile pamietam ). Fakt: z ustawieniami obrazu walczę już kolejny dzień ( jak zawsze w przeszłości z nowymi telewizorami ), ale efekt jest daleki do moich oczekiwań. A gdy ustawiłem obraz według zaleceń - szanowanego za swój profesjonalizm- avforums.com,
https://www.youtube.com/watch?v=Z8EZUF0eNFU
to myślałem,że dosłownie popłaczę się :-x z efektów. Totalna porażka. Nawet nie wiem,jak to opisać. No nic, walczę dalej. Nie podpowiadajcie kalibracji, bo jeszcze sam się postaram :)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Skoro o HDR tu mowa, to przekleję swój wpis bez odpowiedzi, ale na temat !
Takie pytanie KS8000/9000.
Czy trzeba podłaczyć kabel HDMI do HDMI 1 w Connect box aby działał upscaler ( z dekodera sat ) ?
Czy też dowolne gniazdo HDMI ?
I czy w przypadku odbioru materiału HDR 4K z Youtube powinien ukazac się jakiś krótki ( o tym ) komunikat/informacja na ekranie ? Teoretycznie powinny się od razu zmienić ustawienia obrazu z podświetleniem matrycy na maxa. U mnie tak się nie dzieje .
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kalibracja pomoże, ale kilku rzeczy nie uratuje, jak dosyć kiepskich katów bocznych, czy widocznych stref podświetlenia, patrząc nawet lekko z boku.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
bo ten tv ne jest aby siedzieć z boku tylko na wprost , to tak jak napisac że kalibracja na matrycy ips nie uratuje czerni ale beda fajne kąty coś za coś
 

bluray

Banned
Gdzie i kiedy kupiłeś TV SAMSUNG KS 8000 ?
Chyba tego modelu nie ma jeszcze w sprzedaży.


Treści HDR pobierasz z YT ? Nie ma dziś takiej możliwości. Zapomnij.


Masz SAM Seria "D-7000".
To rok 2009.
6 lat temu, to epoka (100 lat) w TV.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Gdzie i kiedy kupiłeś TV SAMSUNG KS 8000 ?
Chyba tego modelu nie ma jeszcze w sprzedaży.


Treści HDR pobierasz z YT ? Nie ma dziś takiej możliwości. Zapomnij.


Masz SAM Seria "D-7000".
To rok 2009.
6 lat temu, to epoka (100 lat) w TV.

Kupiłem w RTV Euro Agd.
2) hehhehe, tak, to epoka kamienia łupanego :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mam plazmę V20 z 2010r i gdyby nie mała przekątna ekranu, nie zamieniłbym jej na żadną z tegorocznych nowości, oprócz może XD94 lub OLED - ale za jaką cenę! To pokazuje, jak kulawą technologią po 6 latach jest LCD.
 

barburian

New member
Bez reklam
Swiete Słowa ...

Mam plazmę V20 z 2010r i gdyby nie mała przekątna ekranu, nie zamieniłbym jej na żadną z tegorocznych nowości, oprócz może XD94 lub OLED - ale za jaką cenę! To pokazuje, jak kulawą technologią po 6 latach jest LCD.

Płacić 40 tyś za 65 cali OLED ....troche szalone....
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy ktoś może oglądał w jakimś sklepie KS7000??
Przede wszystkim chodzi mi o to, jak ten model radzi sobie z płynnością ruchu. KS7000, w przeciwieństwie do KS8000, nie posiada funkcji Supreme Motion zapewniającej dodatkowy bajer (wg producenta) zwiększający płynność ruchu.
 

Zibowski

New member
Czy ktoś może oglądał w jakimś sklepie KS7000??
Przede wszystkim chodzi mi o to, jak ten model radzi sobie z płynnością ruchu. KS7000, w przeciwieństwie do KS8000, nie posiada funkcji Supreme Motion zapewniającej dodatkowy bajer (wg producenta) zwiększający płynność ruchu.

Mam go od 2 tygodni. Mecz Sewilla-Liverpool, nie zauważyłem żadnych smug i poświat. Obraz bajka i to bez włączenia opcji sport. A jadę na razie na naziemnej. Na EM 2016 wezmę chyba CP z modułem CI
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Mam go od 2 tygodni. Mecz Sewilla-Liverpool, nie zauważyłem żadnych smug i poświat. Obraz bajka i to bez włączenia opcji sport. A jadę na razie na naziemnej. Na EM 2016 wezmę chyba CP z modułem CI

Dzięki za cenne informacje :) W jakiej przekątnej kupiłeś KS7000 i jaką masz odległość do oglądania. U mnie jest max 260cm. Zastanawiam się czy wybrać 55" czy 60". Nie ukrywam, że 55" jest znacznie bardziej przyjazna cenowo :)
Jak w Twoim egzemplarzu z równomiernością podświetlenia??
Gdzie kupiłeś i w jakiej cenie??
 

WuMike

New member
Bez reklam
Stać cię, kup większy. To prosta sprawa. Niestety, przeskok o każde 5 cali od 55 wzwyż to znaczna podwyżka, fakt. Przy 260cm myślę, że 60 cali jest rozsądnym kompromisem.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dobrze się upewnij czyja jest 60" matryca żeby nie okazało się że to wynalazek.

No właśnie ta obawa mnie hamuje przed zakupem wersji 60". Żeby nie było tak jak z ubiegłorocznymi modelami Full HD Samsunga J6200. W wersji 55" dobra i chwalona matryca, a w wersji 60" tani wynalazek od Sharpa.
Jeśli ktoś będzie miał info czy w wersjach 55" i 60" są takie same matryce, to niech napisze.

Bez sprawdzenia lub uzyskania info jaka matryca siedzi w 60" nie wyłożę blisko 8000 zł kupując "kota w worku", bo matryca - obok elektroniki - to podstawa dobrej jakości obrazu.

Przypominam również historię z modelem UHD Samsunga z 2015 r. na nano kryszłałach (matryca 60Hz) w modelu JU6800 i tak:

wersja 50" - 50JU6800 jak pokazały testy miała matrycę VA (Innolux) ze współczynnikiem kontrastu powyżej 3000:1 i jasności czerni na poziomie 0,041.

wersja 55" - 55JU6800 miała wpakowane badziewnego chińskiego IPS-sa firmy BOE ze współczynnikiem kontrastu 602: 1 i jasności czerni na poziomie 0,189!!!

Inni producenci ponoć również stosują takie "myki".

Po pierwsze to jest chore, że w obrębie tego samego modelu, tylko o innej przekątnej, stosowane są zupełnie odmienne matryce (VA vs IPS). Natomiast rzeczą wręcz skandaliczną jest brak info na stronie producenta o rodzaju matrycy (VA czy IPS) szczególnie w sytuacji stosowania odmiennych matryc w ramach tego samego modelu.

No nic, trzeba poczekać na sprawdzone info lub sprawdzenie 60" w sklepie - na razie jego dostępność jest mizerna.

Coś czuję, że nowego TV na Euro nie zdążę kupić :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry