Root serii F krok po kroku

tdx

New member
Bez reklam
Root i instalacja widgetów (musisz mieć wcześniej zainstalowaną i uruchomioną choć raz na TV aplikacje skype) po rootowaniu TV nie będzie już chodzić!!!!!)

1. Potrzebujemy ściągnąć
SamyGO.zip
SammyWidgets
data.zip


1. konto w TV



logujemy się na konto o nazwie develop hasło zostawiamy puste



na komputerze uruchamiamy SammyWidgets do katalogu widgets kupujemy plik SamyGO.zip dajemy przycisk refresh



na dole mamy adres ip serwera w moim przypadku jest to 192.168.0.104

Przechodzimy do smarta >> inne aplikacje
W prawym górnym rogu wybieramy opcje ip settins i wpisujemy nasze ip serwera


później start app synch


i mamy


Przygotowujemy pena fat32 i rozpakowujemy w katalogu głównym plik data.zip. wkładamy pena do usb w TV

Odpalamy


i instalujemy

wciskamy exit i restartujemy TV
mamy zrootowany TV przez aplikacje SKYPE :)
teraz możemy np odpalić dowolne wigdety z sammygo np ten do PVRa
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Co to znaczy ,że Skype po rootowaniu tv nie będzie chodzić ?? I co za korzyści są dla np. F7000 po
takim spatchowaniu ??
 
Ostatnia edycja:

seedbox

New member
ok czyli tak
mam zainstalowany Skype odpalam go dziala wylaczam go i robie root ?
jesli tak to wlasnie tak robilem tylko nie odpalalem skypa wczesniej.
 

tdx

New member
Bez reklam
To znaczy że w roocie powstał dzięki dziurze w skype :)
cacumen nie mam pojęcia do czego Ci się może przydać możesz zainstalować wigdety samy go jest już ich kilka dla serii F

Ja instalował PVRa, dzięki któremu możesz normalnie prze konwertować nagrany wcześniej materiał do pliku TS ze ściągniętymi zabezpieczeniami...
Dzięki odblokowaniu FTP i telnetu można montować dyski nie przez DLNA ale jako USB :) :) :)
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam taki problem ,aby stworzyć konto Samsunga trzeba podać login , którym jest w moim tv : adres e-mail i jeszcze hasło . Inaczej nie da się zarejestrować konta :( Następnie po zalogowaniu i wejściu w Inne aplikacje nie ma w opcjach pozycji IP Setting oraz Start Apps Sync :( W czym jest problem ??
Mowa o F7000 na firmware 1103.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Podziałalo thx tdx :) Wrzuciłem cały pakiet widgetów ,ale niektóre są nieaktywne a inne sprawne częściowo .. Czy Sammy Go DRM Switch pozwala na nagrywanie materiału na USB z tunerów tv jako TS-a ?? Czy inaczej dokonujemy zmiany treści naszych nagrań z tv na format czytany powszechnie ?? Jak to zrobić najprościej ?? Czy jest w ogóle możliwe nagrywanie konkretnych programów bez zabezpieczenia Samsunga ?? Jakie konkretnie widgety działają na serii "F" ??
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
SamyGO PVRDecoder for E/F series
SamyGO ChannelInfo for D(arm)/E/F series
SamyGO STFU mod D(arm)/E/F
SamyGO SleepTimerMod for D(arm)/E/F
SamyGO RCremap for D(arm)/E/F

Ten pierwszy pozwala na ściągniecie DRMa i zapis do TS na PC. sprawdzałem działa
 

cacumen

Member
Bez reklam
SamyGO PVRDecoder for E/F series

Ten pierwszy pozwala na ściągniecie DRMa i zapis do TS na PC. sprawdzałem działa

Jak go używamy w praktyce ?? Automatycznie nagrywanie jest bez DRM-a ?? Jak to działa ,aby widział go PC ?? Można prosić o kilka słów w tej kwestii ??

I jak się on ma do tego już przeze mnie wspomnianego wcześniej ..będącego w tym wątku
na fotce w końcu listy w widgetami http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80035-instalacja-samygo-na-d55xx-57xx-36.html ??
 

SATAn_

New member
Bez reklam
SamyGO PVRDecoder for E/F series
SamyGO ChannelInfo for D(arm)/E/F series
SamyGO STFU mod D(arm)/E/F
SamyGO SleepTimerMod for D(arm)/E/F
SamyGO RCremap for D(arm)/E/F

Ten pierwszy pozwala na ściągniecie DRMa i zapis do TS na PC. sprawdzałem działa

widze na serie E, wiec mam pytanie, gdzie je mozna zassac ? Interesi Mnie szczegolnie ChannelInfo i PVRDecoder.

STFU do czego sluzy ? po nazwie nie wymysle:p
 

INTseed

New member
Czy ta instrukcja jest taka sama dla 46f6770 włącznie z plikami z linków? I czy można po tym usunąć reklamy w niektórych programach?

PuKnIĘte nA fAjCe f1 :)
 

Piwek80

Member
Mam jeszcze pytanie odnośnie instalowania modów na przykładzie:
SamyGO SleepTimerMod for D(arm)/E/F
U mnie po próbie wejścia do mtd_down przekierowuje mnie do mtd_rwcommon
nie ma tam folderu so, rozumiem, że mam go utworzyć i przekopiować tam pliki.
A jak wykonać te polecenia z nadawaniem uprawnień i uruchomieniem?
 

Piwek80

Member
Jeśli będę chciał przywrócić TV do stanu sprzed roota to czy odinstalowanie SammyGO spowoduje usunięcie tych modów, czy trzeba je usuwać ręcznie?
Czy usuwając poszczególne mody trzeba też wysyłać jakieś polecenia przez telnet, czy wystarczy usunięcie plików?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak stalujesz z poziomu wigdet instaler to wszystko się da odinstalować bezpośrednio ze smart huba
 
Do góry