Samsung KS7000 odtwarzanie filmów 4K HDR

Marcin1987

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie, jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość;) Posiadam telewizor samsung ks 7000 (55cali). Problem dotyczy odtwarzania filmów 4K HDR przez port USB. Od jakiegoś czasu pojawiło się bardzo dużo filmów 4K obsługujących HDR. Niektóre filmy takie jak (Strażnicy galaktyki 2, Przełęcz ocalonych) telewizor odtwarza bez problemu, natomiast inne filmy (Life, Arrival, Obcy przymierze) ścinają , obraz się wiesza , pojawiają się przeskoki. Nie wiem dlaczego tak się dzieję. Czy ktoś posiada podobny problem? Czy w takiej sytuacji pomoże zakup odtwarzacza blue ray 4K?Bardzo dziękuję za pomoc.
 

adawro

New member
Powinienem napisać - "Reklamuj filmy u dostawcy" :p
Ale od siebie dodam - po prostu sprawdź wspólny mianownik problemu.
Dziadowski pendrajw - i filmy powyżej jakiegoś bitrate się tną.
Może zacinają się filmy od tego samego dostawcy przygotowującego plik.
Może rodzaj kompresji VC-1 vs AVC vs HEVC ma znaczenie.
Ktoś źle zrekompresował.
Spróbuj wydania "REMUX" - teoretycznie powinny chodzić bezbłędnie (strumień audio/video bez rekompresji - zrzucone tak jak były na płycie)
Może źródło ma znaczenie Web-DL, BluRay, itp.
 

Marcin1987

New member
Filmy odtwarzanie są z dysku zewnętrznego Toshiba 2TB, Wszystkie filmy to wersję REMUX w formacie HEVC. Dlatego tutaj moje zaskoczenie, że niektóre filmy działają ok, niektóre ścinają. Może to wina odtwarzacza, znajomy posiada tv sony 4k i te firmy odtwarza bez problemu, czy zakup odtwarzacza blue ray 4K pomoże ?
 

adawro

New member
Zakup odtwarzacza bluray może pomóc ale też i czasem zaszkodzić - hasło Cinavia.
Jak pisał RAF1977 raczej chodzi o odtwarzacz PLIKÓW.
Albo może praktyczniej jakiś amplituner 4K z funkcją odtwarzania z USB.

Jeszcze jedna opcja - zbytnia fragmentacja plików na dysku, albo słaba wydajność dysku w niektórych obszarach.
 

mrokness

New member
Sprawdź czy te filmy które tną mają bitrate większy niż 65 MB/s bo to jak gdzieś piszą jest przybliżony maxymalny transfer USB 2.0, które niestety jest w serii KS. Z kompa lub innego playerka po Hdmi powinno iść. Może też tak być, tego nie wiem, ale niektóre remuxy mają chyba tylko jedną ścieżkę audio bezstratną DTS HDMA lub Dolby TRUE HD. Czy telewizory z serii KS dekodują dźwięk bezstratny?
 

Marcin1987

New member
Filmu, ktore tna maja bit rate mniejszy niz 66mb/s, co do formatow dzwieku to kiepsko sie na tym znam ale wszystkie filmy, zarowno te ktora tna i te ktora chodza normalnie maja format audio DTS ktory to tv obsluguje. Dlatego moje zaskocznie dlaczego niektore filmy dzialaja ok a inne scinaja.
 
Do góry