Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


RelacjeRelacje z targów, konferencji, spotkań... Największe imprezy, najlepsze relacje, fotorelacje.

Wróć HDforum > Początek > Relacje > Konferencja TCL (Thomson) - czyli prezentacja nowości Smart TV na 2013 rok.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 102,590
Cytuj  
#1
23-04-2013, 17:23
Domyślnie Konferencja TCL (Thomson) - czyli prezentacja nowości Smart TV na 2013 rok.

Konferencja TCL (Thomson) - czyli prezentacja nowości Smart TV na 2013 rok. Konferencja TCL (Thomson) - czyli prezentacja nowości Smart TV na 2013 rok.


Konferencja odbyła się w Hotelu Willa Port w Ostródzie


Konferencję rozpoczął Tony Tang Polish Branch Manager - czyli szef biura Polskiego Firmy TCL (Thomson)


Omówił sytuację firmy na świecie. Firma powstała w 1981 roku na terenie Chin.


Obecnie to największy chiński producent telewizorów. A trzeci co do wielkości produkcji telewizorów koncern na świecie. Firma zatrudnia obecnie prawie 69.000 osób na różnych kontynentach.


TCL Corporation to cztery oddziały :
Multimedia
Communication
Optoelectronics
Home Applances


Firma posiada 7 fabryk, 7 montowni i 3 Centra Technologiczne.


Największy producent paneli LCD w Chinach. Nakłady inwestycyjne 3,7 mld dolarów. W fabryce są produkowane panele 8,5 generacji .


Polska fabryka telewizorów mieści się w Żyrardowie. Produkuje telewizory od 19" do 65". Tu znajduje się również europejskie centrum dystrybucji. Fabryka posiada wszystkie wymagane europejskie certyfikaty organizacyjne i technologiczne.


Prezentacja udziału sprzedaży LCD na różnych kontynentach.


Tabela prezentuje udział w sprzedaży telewizorów Y2Y - największych firm na świecie.


A to już prezentowaliśmy. Firma zamierza zwiększyć udział w rynku o ponad 20% licząc rok do roku.


Czas na prezentację nowości które wkrótce zawitają na naszym rynku. O tej firmie nie jest nawet w ułamku tak głośno jak o najważniejszych do tej pory graczach, więc warto zapoznać się z portfolio nowego czarnego konia rynku.


Z przyjemnością więc wysłuchamy prezentacji programowej modeli na 2013 rok.


Prezentację poprowadził Marek Maciejewski - Product Development Director Europe, czyli najważniejszy człowiek w Europie d/s produktowych firmy TCL i Thomsona.


To bardzo profesjonalny wykład więc warto wczytać się w tę wypowiedzi.

Jakie trendy są przewidywane na ten rok ?
Na rynku dominować będą modele z najcieńszą możliwie ramką, możliwie cienkie telewizory, z podświetleniem Led, modele 4K w cenach skomercjalizowanych oraz być może telewizory Oled.
W tym roku najczęściej kupowanym modelem będzie nie model wielkości 32" ale 40".
Dlaczego ?
Ano dlatego, że model 40 bezramkowy zajmuje prawie tyle samo miejsca co starszy model 32".
Wkrótce będzie bardzo trudno kupić model 32" dobrze wyposażony. Jeszcze niektórzy producenci je mają ale nowe kierunki są na większe przekątne czyli ... 42 - 46"


Tu szczegółowe informacje w poprzednich latach.Widać, że CCFL został zamieniony przez modele z pełnym podświetleniem LED a te na modele z podświetleniem krawędziowym .


Z badań wynika, że w Europie najwyższym akceptowalnym modelem co do przekątnej jest
wielkość 55". Dlatego modele jeszcze większe nawet jeśli kosztują znacznie taniej sprzedają się znacznie gorzej. W Niemczech zostały przeprowadzone badania z których wynika, że telewizor 60" nawet w cenie 3999 zł nie sprzeda się w większych ilościach.

Do tej pory producenci zarabiali głównie na telewizorach, teraz będzie lepiej bo będą mogli zarabiać też na udostępnianiu usług za pomocą telewizora co może sprawić, że telewizory jeszcze stanieją.


Mamy przegląd całego rynku europejskiego na wykresie. Tu widać że najsłabszym kołem napędowym było i jest 3D.
Niektórzy określają wręcz, że 3D to porażka. Kontent nie powstaje, kanały są zamykane. Jedynie filmy na blurayu się jeszcze trzymają.

Dlaczego tak się dzieje?
Otóż ilość danych które trzeba przesłać do telewizora jest wręcz monstrualna aby uzyskać dobry efekt 3D. I jest to bardzo,bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego rynek zdominowały LED TV.
A wśród nich najważniejszym motorem rozwoju jest Smart TV. Średnio w Europie jest to ponad 50% sprzedaży takich modeli, a w krajach bardziej rozwiniętych jak Niemcy to już sięga ponad 70% ilości sprzedawanych telewizorów.


Prezentacja pokazuje jak wygląda cały rynek SmartTV na świecie. Generalnie liczą się cztery kategorie :
- Smartfony
- Tablety
- Notebooki
- SmartTV
Na całym świecie w ubiegłym roku zostało sprzedane 89 mln telewizorów Smart, z czego 26% w Europie. Największy spodziewany przyrost dotyczy oczywiście tabletów.


W Niemczech w ubiegłym roku sprzedano 26,5 mln telewizorów z czego 3,1 m to modele Smart TV. Z badań wynikło, że nie wszyscy kupujący korzystają z podłączenia do internetu telewizora.
Wiele osób korzysta z urządzeń platform cyfrowych czy telewizji kablowych które mają podobne funkcje w swoich urządzeniach. Liczba osób deklarująca korzystanie z Smart TV sięga u naszych zachodnich sąsiadów 4 mln .

Sprzedane w ostatnim roku telewizory Smart Tv licząc przekątne posiadają procentowy udział :
40/42" - 48%
46/50 - 75%
55" i więcej 90 %
Dlaczego ważne są dane z tego rynku ?
Dlatego, że z obserwacji wynika, iż to Niemcy przodują w tych statystykach a dopiero później inne rynki za tym trendem podążają.

Wśród tych 4 mln osób podłączonych do internetu prawie 60% głównie korzysta z usług video.
Są to filmy płatne i bezpłatne oraz dostęp do kontentu stacji telewizyjnych.
Pozostałe wykorzystanie to głównie newsy i muzyka.


Jakie kolejne kierunki czekają nas na rynku ?
UHD TV
Oled UHDTV
Transparent TV - czyli tafla szkła bez jakiejkolwiek ramki
I w dalszej kolejności Holografic TV
Za tymi trendami będzie podążać TCL (Thomson)


Najdziwniejsza jest taka tendencja, że telewizory 32" LCD LED w niedługiej przyszłości będą miały tylko cztery albo nawet dwie diody po rogach telewizora. I podobno zupełnie to wystarczy do dobrego podświetlenia całego ekranu.

Tymczasem proszę zwrócić uwagę na telewizory 4K. Zakłada się, że w przyszłym roku sprzeda się ich w Europie około 5% wolumenu wielkości 55" czyli około 50 tyś sztuk. Ale już teraz widać, że te dane są mocno niedoszacowane. Nie wiadomo jeszcze jaki dostępny będzie soft do tych telewizorów ale planowana transmisja MŚ w piłce nożnej z Brazylii w technologii 4K może zupełnie przewrócić do góry nogami te prognozy.
Telewizory 4K z uwagi na mniejszy piksel będą pobierać więcej energii.

Na koniec tegorocznych technologii zostały w zapowiedziach jeszcze telewizory Oled.
Dlaczego producenci się tak ociągają ?
Dlatego że dziś wszystkie matryce produkowane ledwo zaspokajają potrzeby producentów telefonów. Dzięki czemu zarabiają znacznie, znacznie więcej wycinając z matrycy dziesiątki małych ekraników niż jeden duży. Dodatkowo ilość fabryk telewizorów LCD jest tak duża, że nie szybko dokonają się zmiany pokoleniowe technologii sprzętu.
Technologia Oled LG może się przyjąć szybciej bo oparta jest na matrycy lcd z dodanym filtrem białym (RGBW) i jest znacznie tańszym technologicznie produktem niż OLED Samsunga


Teraz przechodzimy do produktów TCL/Thomson.
W ubiegłym roku wprowadzono do telewizorów Smart TV i HbbTV. W tym roku koncentrować się będziemy na systemach VOD, aplikacjach polskich, zmianie interfejsu, płatnych wypożyczalniach, nowym Hbb tv, nowej wersji Youtube również z kanałami płatnymi.
Poprawimy też nasz Smart tv, gdzie znajdzie się zupełnie nowa usługa - wyszukiwania frazy tylko w dostępnych aplikacja Vod. Czyli wpisując naszego ulubionego aktora - np. Chuck Norris otrzymamy tytuły filmów we wszystkich wypożyczalniach które będą w formie widgetów w naszym telewizorze. Oczywiście ograniczyć to może tylko geolokalizacja, czyli zasięg krajowy.

Przewidujemy w 2014 roku wprowadzenie sterowania głosem i gestami.
Wszystkie nowe telewizory będą również obsługiwane z urządzeń przenośnych opartych na iOS i Androidzie.


Wg danych do końca tego roku w Europie będzie 50 mln telewizorów Smart TV.


Czyli kierunek najbliższy jest taki,że europejczyk przesiadać się będzie ze zwykłego telewizora na Smart TV.


Jak wcześniej było podane, na rynku europejskim przodują w Smart TV Niemcy, Benelux, Szwajcaria i Austria. Ten obszar nazywany jest "Wielkie Niemcy" z uwagi na fakt że w tych okręgach dominuje język niemiecki. Austria i Szwajcaria to mniej więcej 20% rynku wartości telewizorów sprzedawanych w Niemczech.


Przewiduje się, że do końca roku w tych krajach około 65% telewizorów podłączonych do internetu. W Polsce szacuje się około 45 - 50% telewizorów Smart będzie podłączonych do internetu w tym roku.
Telewizory tanieją , opłaty wypożyczalni tanieją, pojawia się coraz więcej aplikacji i dostępu do programów telewizyjnych w internecie. To powoduje znacznie zwiększenie zainteresowania tym segmentem rynku.


Ewolucja dostępu do usług.
Ludzie już jak zaczną korzystać z wypożyczalni VOD i widzą, że to działa to śmielej korzystają z tej funkcji. Średnio w miesiącu w Europie Zachodniej dochodzi do 5 transakcji wypożyczenia. Właśnie tu producenci telewizorów upatrywać będą swoich dodatkowych zysków finansowych.


My dzielimy ten Ecosystem na to co się dzieje:
- w domu, czyli używamy DLNA by podłączyć wymienione produkty
- Platforma, czyli to wszystko co jest poza telewizorem
W naszych nowych telewizorach prawie wszystkie aplikacje które dostępne będą w Philipsie czy LG. A to oparte jest na Smart Alliance ( Philips, LG, Toshiba , Sharp wkrótce Panasonic)
System będzie kompatybilny również z HbbTV.


W nowych telewizorach TCL/Thomson wyprodukowanych od czerwca 2013 będzie już nowy portal i zupełnie nowy rozbudowany interfejs.


Nowe SmartTV Thomsona (TCL) będą obsługiwane przez aplikacje smartfonów i tabletów,
przez klawiaturę i myszkę ( również bezprzewodową) oraz posiadać będą obsługę głosową.
Nowy smart będzie posiadał :
- wifi wbudowane,
- DLNA,
- obsługę z urządzeń przenośnych,
- PVR
- pilot z kursorem.

Jeśli chodzi o modele 2012 i starsze to część aplikacji będzie współpracowała z tymi telewizorami ale niektóre nowe oparte na nowym interfejsie będą "chodzić" tylko na nowej platformie .
Będą możliwe większe aktualizacje wcześniejszych modeli ale będzie to możliwe tylko przez serwis i zamianę w telewizorze chasis.


Firma skupiać się będzie głównie na VOD.
W każdym kraju będą wybierani najwięksi dostawcy.
Polskie aplikacje to oczywiście IPLA, TVN Player ,Onet Vod, TVP
Na świecie Natflix i Youtube. O ile ten ostatni jest i będzie w nowej formule w Polsce o tyle ten pierwszy przez najbliższe lata nie zamierza wejść na nasz rynek.


Będą oczywiście wykorzystywane też inne kontenty :
Muzyka
Gry
Photo
Service


A tak prezentować się będzie nowy Youtube.
U niektórych produktach innych firm, już jest w tej wersji.


Oczywiście w telewizorach TCL (Thomson) nie zabraknie aplikacji : TVP


TVN Player


Ipla


Onet Vod - tylko na telewizorach 2013


HBO Go - tylko na telewizorach 2013


WP.TV

Inaczej mówiąc te VOD które będą płatne, dostępne będą na telewizorach opartych na nowej platformie. Nowe ale bezpłatne będą aktualizowane do starszych serii telewizorów.

Już obecnie Thomson daje możliwość ściągnięcia na swoje telewizory aplikacji z innych krajów dzięki czemu wybór jest imponujący. Proszę zerknąć:
I są to zapewniam znaczące programy.

Zresztą wystarczy sprawdzić.

i jeszcze jedna strona.

Można je systematyzować wg różnych kategorii.

Oj, jest w czym wybierać.
Myślę że miłośników szerokiego spektrum serwisów usatysfakcjonowaliśmy.Nie zabraknie też HbbTV .W Europie system jest od 20 lat i ma obecnie ponad 100 usług.


W tych krajach jest najbardziej rozwinięta ta usługa. Przez HbbTV można dostarczyć dokładnie taką samą usługę jak przez SmartTV


Ten system pozwoli wprowadzić odpłatne treści komercyjne oraz w nowym HbbTV można będzie odtwarzać bardziej "pojemne" filmy dzięki adaptive streaming na słabszym złączu. System sprawdzi rodzaj złącza i do niego zaadoptuje odpowiedni streaming dając najlepszą jakość dla danego złącza.


Platforma Thomsona (TCL) zostanie oparta na Linuxie, zmieni się za to Proceser na Cortex A9. Będą telewizory jednordzeniowe i wielordzeniowe. Ilość rdzeni wcale nie odpowiada za polepszenie obrazu .


Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany dostarczaniem ciekawych aplikacji to jest tu kontakt specjalny do serwisu koncernu gdzie można zgłaszać swoje pomysły !!!


Multiscreenn czyli wspłódzielenie treści z urządzeń zewnętrznych oraz sterowanie przez te urządzenia telewizorem Smart. Aplikacje dla Smartfona i tabletu będą inne z uwagi na wielkość ekranu.


Aplikacje są proste w użyciu i dają z pełną obsługą telewizora.


Telewizory z nowym interfejsem będą obsługiwać Skype w wersji HD, ale kamery będą sprzedawane oddzielnie. Przewidywany koszt kamery to około 300 zł .


Czas na informacje o UltraHD.
W tej klasie wprowadzone będą modele 50, 55 i 65". W Polsce jeszcze nie wiadomo czy będą wprowadzone modele wielkości 65" z uwagi na wysoką cenę.
Tabela powyższa pokazuje jak daleko trzeba siedzieć od telewizora aby jak najlepiej widzieć 4K. Wynika z niej, że najlepsza odległość to odległość 2 metry od telewizora 65". Jeśli zasiadamy dalej to szkoda kasy na taki telewizor.
Problem stanowią materiały do prezentacji tej jakości. Na dziś pełną rozdzielczość dają tylko materiały z HDD po USB. Wszystkie poprawiacze typu Bluray to jednie Erzac czyli produkt zastępczy nie spełniający pełnej jakości.


Firma jako priorytet zakłada poprawię jakości obrazu.
We wszystkich testach, ankietach ludzie właśnie przy wyborze telewizora kierują się głównie jakością obrazu. Dodatkowo zwracają uwagę na wielkość i na wygląd. To najważniejsze cechy które skłaniają do wyboru tego a nie innego modelu.


Firma zwracać będzie dlatego uwagę w nowych telewizorach na eliminację szumów, artefaktów, moskito noise. Nowe procesory będą pracować skutecznie nad tymi elementami aby obraz wyglądał gładko na ekranie. Super resolution ma poprawiać sygnał SD prawie do jakości HD.
Firma dołoży wszelkich starań w sprawie podświetlania matrycy, czerni, systemu załączania backlight.

Mamy już pierwsze potwierdzenie tych starań w telewizorze FU 8765:

http://www.hdtv.com.pl/forum/thomson/97091-thomson-47fu8765-test-otwarty-nowa-styl-nowy-desing-nowa-jakosc-niech-piekno.html

System 3D.
W nowych seriach będą zarówno modele z systemem aktywnym jak i pasywnym 3D.
Wszystkie modele mają konwersję z 2D do 3D. Do większości telewizorów dołożone będą okulary gratis. Ale w modelach 3D ready - okulary trzeba będzie dokupić.
Do tej pory były to okulary wyłącznie Thomsona (TCL). Teraz będą pasować okulary od firmy Hama czy Xpand


W nowych modelach poprawiony zostanie znacznie dźwięk.
Firma wspiera to co jest wymagane przez DVB , więc na razie DTS nie jest przewidywany.


Będzie za to wspierany MHL, a telewizory posiadać będą wifi wbudowane oraz złącza
hdmi 1,4


W telewizorach nie SmartTV będą odtwarzane następujące multimedia


W SmartTV następujące systemy multimedialne


Modele będą miały zgodność z sieciami satelitarnymi i DVB-c (CI+ 1.3)


Kolejne wsparcie to wsparcie dla DVB-T2


Działania ECO - od 40" w górę klasa A +
Od 32" w dół klasa A


Cały range produktów Thomsona na 2013 rok
Modele z literką W to modele 2013
Modele z literką U to modele 2012


Jakie modele Thomsona 2012 zmienią się w sezonie 2013


Pełne wyposażenie każdej serii


Ponieważ życie produktu obecnego zmienia się co 5 lat to tabela powyższa przedstawia porównanie wielkości ekranu modeli 2008 i 20r3.

Jakie modele spotkamy w 2o13 roku ?

Pierwszy w historii firmy model UltraHDTV.
Model występować będzie w rozmiarach 50", 55', 65"
Model 50 będzie wyceniony na 3-3,5 tyś euro.
Model 65" będzie zaprezentowany na Ifa w Berlinie ale prawdopodobnie z uwagi na wysoki koszt nie znajdzie się w polskiej ofercie sprzedaży.Kolejne modele zapowiadanych serii i ich wielkości podane są na poszczególnych slajdach.


Seria W8785 - 46" i 55"


Seria U8765 , czyli model który testowaliśmy:
Thomson 47FU8765 - test otwarty. Nowa styl, nowy desing, nowa jakość-niech piękno ...Telewizory 47" i 55"


Seria W6765 - 40", 46", 55"


Seria - W5565 to 40", 46", 50"


Seria W5563 biała , bardzo dobrze sprzedająca się na zachodzie Europy.
Wielkości 32", 40", 46", 50"


Seria W5563W - również biały - 32", 40", 46", 50 "


Seria U5555S - 32",39", 42", 46"


Seria U5553 - 42", 46", 55"


Seria U5253 - wielkości 19", 24", 26", 32", 39"


Seria W 4325 - wielkość 24"

Seria W 4323 - 19", 24", 26"


Seria W3323 - 32", 40"


Seria U3253 - 32", 39", 40", 50", 58"


Czas na modele TCL


Tu jest znacznie skromniej.


Łączne zestawienie produktowe 2013 .


Jakie modele będą wymieniane i na co .


Jakie wyposażenie zawierają poszczególne modele 2013


TCL E5503 - 32", 40, 46"


TCL E4503 - 32", 39"


TCL E4200 - 24" ze zmienną kolorystyką ramki okalającej.


TCL E4100 ze zmienną kolorystyką ramki.


TCL F3300 - 23", 32", 39",42"


TCL E3000 - 32", 39"


Gdzie i jak rozpoznamy lepiej nowe modele TCL (Thomson)


Ogólne działania czyli jak i gdzie znajdziemy informacje o telewizorach TCL (Thomson)


Prezentery na sklepach w formie wysp


W formie standów.


W internecie - Youtube kanał TCL, Facebook


Oraz pojawią się NeonyPrzypomnienie na Bilbordach


I w prasie.


W chinach swój wizerunek marce TCL udostępnił Robert DeNiro


Tak wygląda aplikacja TVN na telewizorach Thomsona. Na nowej platformie powinna być widoczna.
Świetnie prezentuje się nowa seria 46FW8xxx
Bardzo elegancki design i bardzo dobre materiały i wykończenie. Widać że inżynierowie TCL (Thomson) zaczynają przykładać się do lekcji.


Kolejna seria 42FW6xxx
Pięknie prezentuje się w kolorze białym.


Seria FW 5xxx


Również kolor biały i również robi duże wrażenie .
Nawet najniższa seria prezentuje się z kątów bocznych - bardzo dobrze co do czerni i równości podświetlenia.

Na koniec to co wyróżnia najbardziej firmę TCL (Thomson) to właśnie "kolorowe" telewizory.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Jaki Logitech
 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę