Audio Show 2011

steeze

steeze
Pomagam
VIP
001_audioshow2011.jpg


Tegoroczne audioshow zaczęło się dla nas od niezbyt przyjemnej (i nie pierwszej jeśli chodzi o naszą współpracę) pomyłki organizatora, który niepoprawnie przesłał nam zaproszenia, przez co nie chciano nas wpuścić. Jak można się domyślać, kontakt z Panem A.M. był niemożliwy, więc aby zacząć pracę kupiliśmy bilety i ruszyliśmy po schodach hotelu Sobieski, na zewnątrz którego akurat wieszano nowe logo sieci Radisson Blu.

Jako że pokoi było sporo, a preferencje, gusta itp. każdego słuchającego są różne, postaram się zamieścić zdjęcia tego, co mnie w jakiś sposób urzekło, zadziwiło lub po prostu warto o tym wspomnieć.

006_audioshow1.jpg

Joseph Brodmann w połączeniu ze skandynawskim Electrocompaniet szeroko malowały scenę.

007_audioshow2.jpg

Na tegorocznym audioshow bardzo często pliki były głównym źródłem, czego przykładem nowy Naim Superuniti

008_audioshow3.jpg

Zasilający Naim Ovator S-400.

009_audioshow4.jpg

Ale nie zabrakło także odtwarzaczy CD.

010_audioshow5.jpg

System Audio od spotkania z modelem SA1750, w większości przypadków mnie pozytywnie wita.

011_audioshow6.jpg

Polski Gigawatt był chyba jedną z najbardziej wszechobecnych marek na wystawie.

012_audioshow7.jpg

Z listw, kabli i kondycjonerów Gigawatt korzystało wielu wystawców.

013_audioshow8.jpg

Wiemy, że kolumny przede wszystkim powinny grać, ale...

014_audioshow9.jpg

W Szklarskiej Porębie wkrótce ruszy pierwszy hotel dla ceniących sobie nie tylko wygodę, ale i dobrą jakość brzmienia.

015_audioshow10.jpg

Harbeth Monitor Domestic 30 (nie na zdjęciu) podpięte pod Carry Audio (na zdjęciu) spisały się rewelacyjnie. Moim zdaniem jedne z ciekawszych kolumn podstawkowych w swojej klasie cenowej (10500-11500pln).

016_audioshow11.jpg

Cardas Audio to przewody, które potrafią ożywić niejeden zestaw, choć Magellan Cello Triangl'a, ożywienia raczej nie potrzebuje.

017_audioshow12.jpg

W tym roku austriacki Pro-Ject (produkowany w całości w Czechach) obchodzi 20 lat. Widoczny model 6-perspex został nagrodzony między innymi przez EISA, a firma obecnie dostarcza gramofony do ponad 60 państw na świecie.

018_audioshow13.jpg

Niemalże tradycyjnie... Focal z najwyższą serią Utopia. Tym razem na scenie mniejsza Scala (najtańsze podłogówki 88tyś pln) i ciut większe Maestro (154tyś).

019_audioshow14.jpg

I nietuzinkowy Unison Research Absolute 845 (168tyś pln)

020_audioshow15.jpg

Ciągle stosunkowo nowy produkt - czyli amplitunery Anthem. Na wystawie w towarzystwie małych głośników Paradigm Millenia One.

021_audioshow16.jpg

Mordaunt-Short ze swoją topową serią Performance, niestety nie podłączone...

022_audioshow17.jpg

grały za to Eclipse, zasilane przez Integrę, często nazywaną wyższą półką Onkyo.

023_audioshow18.jpg

Monitor Audio dołączył do firm nie przechodzących obojętnie obok urządzeń Apple.

024_audioshow19.jpg

Nowa seria Gold (GX) od tegoż producenta będzie dostępna także w nowym kolorze (Ebony)

025_audioshow20.jpg

A nowy Cambridge Audio 851, zastępujący 840, pojawi się w przyszłym roku.

001_audioshow21.jpg

Polską premierę TAD (Technical Audio Devices) uświetniły kolumny TAD-R1,

002_audioshow22.jpg

oraz elektronika w postaci odtwarzacza TAD-D600, przedwzmacniacza TAD-C2000 i wzmacniacza mocy TAD-M2500. Całość warta ok 700tyś pln. (152tyś euro). Tylko pomieszczenie na takie głośniki chyba jednak ciut małe.

003_audioshow23.jpg

Niemiecki system T+A z elektroniką serii V i kolumnami Solitaire.

004_audioshow24.jpg

Avalon Time - moim zdaniem najlepiej brzmiące kolumny na tegorocznym audioshow. Fakt, że trzeba wydać na nie ponad 200tyś pln, ale... po prostu trzeba je usłyszeć, bo słowa tego nie oddadzą.

005_audioshow25.jpg

MSB i nieprzeciętny DAC Platinum DAC IV oraz odtwarzacz Platinum Data IV

005_audioshow26.jpg

Źródłem dla kolumn Avalon był gramofon Thunder firmy Acoustic Signature.

006_audioshow27.jpg

Burmester może być znany nie tylko lubiącym dobre brzmienie, ale także np. posiadaczom Bugatti Veyron

007_audioshow28.jpg

B.M.C zasilał bardzo zrównoważone Audio Physic Avantera.

008_audioshow29.jpg

Szwajcarskie Solution, które napędzało kolumny Hansen Audio, to moim zdaniem jedna z ciekawiej brzmiących elektronik zaprezentowanych na targach.

009_audioshow30.jpg

Francuski Jadis z kolumnami Rosso Fiorentino.

010_audioshow31.jpg

Moim zdaniem, obecnie jeden z lepszych polskich producentów zestawów głośnikowych - harpia acoustics. Kolumny napędzał norweski Hegel.

011_audioshow32.jpg

Linn pokazał, że ma potencjał... szkoda, że mając gramofon Sondek zdecydowano się jednak na prezentację muzyki z plików.

012_audioshow33.jpg

Ceramiczne przetworniki w kolumnach Isophon to nie jedyna ciekawostka. Także osobne sekcje obudowy są warte uwagi.

001_audioshow36.jpg

Akcesoria Furutech...

014_audioshow35.jpg

to jedne z bardziej cenionych wtyków, gniazd i komponentów zasilania na rynku.

013_audioshow34.jpg

Negra 300i to kolejny przedstawiciel komponentów nagrodzonych przez EISA.

002_audioshow37.jpg

audioshow...

003_audioshow38.jpg

Thiel CS 3.7... podobno warte każdej złotówki.

004_audioshow39.jpg

I legenda, której nie trzeba przedstawiać... McIntosh.


Podsumowując... rewelacji nie było, ale nie powinniśmy też narzekać. Nie licząc zgrzytu na otwarciu (to z naszego punktu widzenia), czy rozczarowania zamkniętymi pokojami kilku wystawców (być może otwierali się później niż 10 godz.), było kilka ciekawych rzeczy i można było się zapoznać ze sporą liczbą nowych produktów i nowych marek. Tak czy inaczej, kolejne audio show zakończone. Zapraszamy do podzielenia się swoimi wrażeniami zarówno na temat naszego opisu jak i własnych doświadczeń.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A czy wszystkie modele pochodzą z polskiej dystrybucji , czy wystawiali się zagraniczni producenci?
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Zdecydowana większość (jeśli nie wszyscy) to polscy wystawcy. Niektórzy dystrybutorzy zaprosili przedstawicieli poszczególnych marek, dzięki czemu można było zobaczyć np Pana David'a Hobbs'a z Monitor Audio, czy Manfreda Diestertich z Audio Physic. Nie jestem pewien jak to było z Brodmann Group.
 

bluray

Banned
Kolejny rok bez prezentacji możliwości aktywnych monitorów studyjnych w systemach 5.1/.71 .
Targi są od lat nudne bo koncentrują się na STEREO dla nawiedzonych milionerów.
I do tego bojkot ONKYO !
Czy były produkty znakomitej polskiej f-my APS ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ładne fotki dzięki, dla mnie nie warto jeździć, ale obejrzeć fajne fotki warto.
Szczególnie interesuje mnie jakiś bank danych do odtwarzania muzyki z plików z dysku.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
APS'y były. Grały z tego co pamiętam z CD Vincent, podpięte chyba jeszcze pod przetwornik. Nie powiedziałbym, że taki jest target wystawców. Można było zobaczyć/usłyszeć także takie konstrukcje jak Pylon, które kosztują ok 1000pln za parę, nową budżetową serię Monitor Audio, która zastąpi serię M, czy Paradigm Studio 20. To, że spora liczba wystawców umożliwia usłyszenie, czy zobaczenie (dla niektórych pewnie pierwszy raz) sprzętów, które z reguły kosztują po kilkadziesiąt lub kilkaset tyś, nie jest złe. Myślę, że jest w sporej mierze czymś, co przyciąga na wystawę. Nie mniej zgodzę się, że generalnie audioshow nie ekscytuje i warto by pomyśleć o urozmaiceniu. Swoją drogą ciekawe co chcielibyśmy zobaczyć i na co byśmy z chęcią przyjechali?
Nie wiem czy jest bojkot Onkyo. Chyba bardziej prawdopodobnie jest to, że firma EIC, podobnie jak DSV, czy Horn po prostu się nie wystawia.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przestałem tam bywać, chociaż byłem jednym z pierwszych wystawców w latach 90-tych (Marantz). Co rok to samo przekonywanie się, że jest lepsze i lepsiejsze. I wciskanie kitu humanistom o wyższości rozwiązań technicznych, o których przeciętny absolwent technikum wie, że dają tyle dla dźwięku ile nowe kasowniki dla komfortu jazdy autobusem miejskim. Ale większość bogaczy nie ma pojęcia o dźwięku a sprzęt kupują tak by pasował do wystroju salonu lub by zazdrośnie patrzyli sąsiedzi.
 
Do góry