LG Cinema 3D Warszawa 2011 Konferencja - czy ta jakość powali Cię na kolana ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Konferencja LG Cinema 3D Warszawa 2011 .

Warszawa w galerii Skwer Hoovera gościła przedstawicieli mediów na Konferencja LG Cinema 3D
Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny
normal.jpg


Hasło które przyświecało konferencji to LG CINEMA 3D - Nadciąga druga generacja Telewizji 3D.
001_P1260809.JPG


003_P1260811.JPG

Cała prezentacja odbyła się na telewizorach serii 47WL570S
LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

005_P1260814.JPG


008_P1260820.JPG

Konferencję rozpoczął Piotr Mirosław

009_P1260821.JPG

dyrektor sprzedaży LG Polska

006_P1260815.JPG

Omówił tendencje rynkowe i perspektywy rozwoju telewizorów LCD z głównym uwzględnieniem lcd 3D

011_P1260823.JPG

Cóż z tego wynika?
Ano tyle że wzrost telewizorów lcd 3D to skala 50% rocznie przez najbliższe lata.

012_P1260824.JPG

Prognoza mówi że już 2015 roku w Europie telewizor 3D zagarną połowę rynku sprzedaży.

013_P1260825.JPG

W przypadku Odtwarzaczy Bluray - to będzie już decydująca przewaga

014_P1260826.JPG

Ważna jest też ewolucja telewizorów. A telewizory LG będą posiadały
Smart TV

TV CINEMA 3D są Smart
Większość TV CINEMA 3D posiada wbudowane funkcje Smart TV firmy LG, które umożliwiającą nowy sposób zarządzania dostępnymi treściami przy wykorzystaniu panelu Home Dashboard, pilota Magic oraz dostępu do portali internetowych, międzynarodowych i lokalnych serwisów oraz aplikacji i gier online. Dzięki funkcjonalności Smart Share (poprzez DLNA) – użytkownicy mają możliwość dzielenia się filmami, muzyką i zdjęciami umieszczonymi w sieci lokalnej,
na komputerze czy telefonie komórkowym. Całość sterowana jest w inteligentny sposób specjalnym pilotem Magic, reagującym na ruchy dłoni, który działa jak mysz komputerowa. Użytkownik, wskazując i klikając pilotem na ikony, może dowolnie uruchamiać funkcje TV.

015_P1260827.JPG

Prowadzący przypomniał też że LG również pracuje nad telewizorami 3D bez okularów. W prognozie zajmują miejsce na 2013 rok.

Dla przypomnienia tak wygląda obraz na LCD 3D bez okularów.
011_DSC_1873.jpg


Jako, że jesteśmy przy koreańskim producencie, 3D bez okularów będzie właśnie od LG. Niestety zbyt wiele dobrego nie można powiedzieć o prezentowanej koncepcji. Może kilka lat temu było by to ciekawe ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego wspomniałem o przeszłości? Ponieważ prezentacja łudząco przypominała technologię prezentowaną kilkukrotnie na targach IFA przez Philipsa. Dokładnie te same problemy, dokładnie ten sam materiał. Jeśli dodamy wspólną fabrykę matryc wychodzi LG.Philips w słabym wydaniu.
Telewizory były prezentowane na targach CES
Tu nasza relacja
CES 2011 - 3D bez okularów - zaczynamy od LG

016_P1260828.JPG

Z badań przeprowadzonych w USA wynika że aż 95% badanych optuje za wyborem 3D z pasywnymi okularami (FRP -Film-type Patterned Retarder)
Podane jest też co bardziej doceniają w tym systemie.
Np. 86% widzi większą płynność w technologii FRP, a 41 stawia na jakość okularów migawkowych.

018_P1260830.JPG

Telewizory z technologią CINEMA 3D wykorzystują panele LED z podświetleniem Nano Full LED lub LED Plus/LED, zapewniając doskonałej jakości klarowny i wyraźny obraz.
Dodatkowo zastosowanie okularów polaryzacyjnych 3D pozwoliło na uzyskanie obrazu 3D o jasności 170 nitów czyli znacznie jaśniejszego niż w przypadku technologii aktywnej 3D.
Wprowadzony przez LG parametr Motion Clarity Index (MCI) określa zdolność telewizora do udoskonalania płynności obrazu i eliminacji rozmycia obiektów w ruchu (MCI 600Hz dla modeli LW570S), uwzględniając systemy generowania dodatkowych klatek, skanowania podświetlenia i Local Dimming czyli ilości niezależnych stref podświetlenia.
CES 2011 - LG zmiania front trzeciego wymiaru i dołącza do JVC.

020_P1260832.JPG

Okulary LG 3D bez efektu migotania
Idealny obraz 3D w telewizorach LG CINEMA 3D powstaje dzięki zastosowaniu nowej technologii polaryzacyjnej FPR (Film-type Patterned Retarder) polegającej na nałożeniu na matrycę specjalnego filtru, umożliwiającego wykorzystanie okularów polaryzacyjnych do uzyskania efektu 3D. Dzięki temu widz ma znacznie większy komfort oglądania treści w trzecim wymiarze niż w przypadku technologii aktywnej 3D wykorzystującej okulary migawkowe.

Dzięki LG CINEMA 3D wyświetlany obraz jest całkowicie pozbawiony efektu migotania, a co za tym idzie nie powoduje efektów ubocznych jak np. ból oczu, zawroty głowy czy nudności.
Zaletą nowej technologii LG jest możliwość generowania nieograniczonej ilości klatek obrazu na sekundę, zapewniając doskonałą płynność ruchu niedostępną przy technologii aktywnej. Telewizory LG Cinema 3D z systemem TruMotion 400Hz w dalszym ciągu wyświetlają obraz 3D z częstotliwością 400Hz, podczas gdy analogiczny TV
z technologią aktywną wyświetla obraz o częstotliwości jedynie 50 lub 60 Hz.

Rozwiązanie eliminacji efektu migotania zostało dodatkowo poświadczone certyfikatem jakości 2 uznanych organizacji badawczych i certyfikujących - Intertek oraz TÜV.

021_P1260834.JPG

Koniec przerywanych akcji
Dołączone do zestawu okulary LG pozbawione są wszelkich części elektrycznych,
w tym baterii. Nie generują one fal elektromagnetycznych i nie trzeba martwić się o ich ładowanie w przeciwieństwie do okularów w technologii aktywnej. Dzięki temu obraz 3D nie zniknie w najmniej nieoczekiwanym momencie, gdy rozładuje się bateria.

Co więcej okulary LG nie wymagają synchronizacji z ekranem, dzięki czemu żaden
z domowników przechodzących przed telewizorem nie zakłóci odbioru obrazu 3D,
co może nastąpić w przypadku technologii aktywnej 3D.

Wykorzystywane w technologii LG CINEMA 3D okulary polaryzacyjne są proste, niedrogie i lekkie w porównaniu do kosztownych i skomplikowanych okularów migawkowych. Ich koszt to zaledwie 30 zł, a waga to jedynie 16 gram.
Myślę że poprawiając design można jeszcze zmniejszyć ich wagę.

022_DSC_2314.jpg

Samsung też jak widać mocno odchudził swoje okulary migawkowe. I są bardzo delikatne , nie czuje się że są na nosie.
Nie tylko waga okularów będzie miała znaczenie ale przede wszystkim technologia.

022_P1260835.JPG

LG, patrząc jak pokonać wewnętrznego czyli Samsung w rosnącym rynku 3D TV rozpoczęła ekspansję z technologią okularów pasywnych i na potwierdzenie otrzymała dobre recenzje z Chin , gdzie wprowadziła pierwsze taki telewizory.
Firma energicznie naciska współpracujące koncerny na rozwój tego kierunku.
FPR - technologia 3D okularów bez migotania jak zapewnia promotor jest lekka i znacznie bardziej przystępna cenowo (okulary kosztują kilkadziesiąt zł) niż powszechne równoważne przejęte przez Samsung Electronics aktywnych migawki.
Pomimo kontrowersji wokół inicjatyw wykonanych przez LG i Samsung, LG Group twierdzi że że jej telewizory zostają przyjmowane na rynku konsumenckim lepiej niż przewidywano.

LG zawarł sojusz z wiodącymi producentami telewizorów w Chinach pod koniec ubiegłego roku w celu zapewnienia przewagi na rynku dla zestawów wartości dodanej i premium.
"Sprzedaliśmy ponad 100.000 FPR telewizorów 3D w terminie dwóch miesięcy od ich debiutu na rynku. Przystępne ceny i lekkie okulary 3D są głównymi czynnikami," powiedział rzecznik LG Display Lee Sang-wook.
Całość TU :
Wojna o okulary 3D rozpoczęta ! Jak myślisz kto wygra?

023_P1260836.JPG
Niewątpliwą przewagą jest cena okularów FRP . Cena na naszym rynku to 20 zł za sztukę . Nie trzeba ich ładować.
3D na leżąco z całą rodziną? Po raz pierwszy to możliwe!
Dzięki technologii LG CINEMA 3D może zmienić się sposób oglądania rozrywki
w trzecim wymiarze. Zapewnia ona bowiem znacznie szerszy kąt widzenia obrazu 3D niż w przypadku technologii aktywnej. Teraz widzowie mogą zrelaksować się przed telewizorem w dowolnych pozycjach, a przede wszystkim komfortowo położyć
na kanapie bez potrzeby siedzenia na wprost ekranu, co jest potrzebne w przypadku aktywnej technologii 3D. Dodatkowo szeroki kąt widzenia pozwala oglądać obraz 3D
w większym gronie rodziny czy przyjaciół, a nie w towarzystwie 1 czy 2 osób.
Dodatkowo sprzyja temu wyjątkowo niska cena okularów polaryzacyjnych, dzięki czemu widzowie mogą kupić dowolną ilość okularów LG bez ponoszenia wysokich kosztów.

001_P1260837.JPG


002_P1260838.JPG

Tu mieliśmy pewną rozbieżność bo fizycznie różnica jest taka że do każdego oka przy okularach migawkowych dociera rozdzielczość 1080P a przy okularach FRP tylko połowa tej jakości. Ale kolejny prowadzący Wiesław Kowalczyk zapewniał że w mózgu i tak łączy się w 1080p. Jakie wrażenie organoleptyczne z kontaktu bezpośredniego - o tym dalej.

004_P1260840.JPG

Całość ma wpływać na duży komfort obcowania z 3D.

008_P1260845.JPG

Koniec problemów z kontentem 3D
LG zadbało również, aby zażegnać problem z dostępnością treści 3D na rynku
i wyposażyło najnowsze telewizory LG CINEMA 3D w możliwość konwersji zwykłego obrazu 2D na doskonałej jakości obraz 3D w czasie rzeczywistym. A więc bez względu na to czy widz podłączy zwykły sygnał antenowy, DVD czy też odtwarzacz Blu Ray – jednym przyciskiem na pilocie może wybrać opcję konwersji na 3D i przenieść całą rodzinę w trzeci wymiar. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym algorytmom konwersji, działającym również w przypadku wyświetlania zdjęć (.JPG)
Dzięki temu najzwyklejszy film emitowany w telewizji, mecz piłki nożnej czy codzienny serial mogą stać się rozrywką z efektami trójwymiarowymi znanymi tylko
z kina. Dodatkowo widzowie mogą samodzielnie w szybki i intuicyjny sposób wybrać głębię trójwymiarowych efektów na 20 możliwych poziomach. Wszystko zależy
od indywidualnych potrzeb.


012_P1260850.JPG

Cinema 3D podobnie jak modele nowej generacji LCD z okularami migawkowymi i telewizory 3D bez okularów - ma możliwość sterowania głębią obrazu 3D

013_P1250215.JPG

Przykład TV LCD 3D z okularami migawkowymi
i jaka zapowiadałem wcześniej przyciski na pilocie które kiedyś służyły do obsługi telegazety, dziś służą do obsługi 3D. Ja widać na menu 3D można nawet zwiększać efekt głębi 3D.
Sharp 40LE830 test otwarty - pierwszy test na rynku.
023_P1240241.JPG
Przykład telewizora 3D bez okularów
Jednak 3D bez okularów to ostra ewolucja-Toshiba 20GL1 - test lcd bez okularów.

014_P1260852.JPG

Dobrym rozwiązanie jest fakt że konwersja 2D do 3D jest przeprowadzana z dowolnego podłączonego źródła.

015_P1260854.JPG

TV CINEMA 3D są Smart
Większość TV CINEMA 3D posiada wbudowane funkcje Smart TV firmy LG, które umożliwiającą nowy sposób zarządzania dostępnymi treściami przy wykorzystaniu panelu Home Dashboard, pilota Magic oraz dostępu do portali internetowych, międzynarodowych i lokalnych serwisów oraz aplikacji i gier online. Dzięki funkcjonalności Smart Share (poprzez DLNA) – użytkownicy mają możliwość dzielenia się filmami, muzyką i zdjęciami umieszczonymi w sieci lokalnej,
na komputerze czy telefonie komórkowym. Całość sterowana jest w inteligentny sposób specjalnym pilotem Magic, reagującym na ruchy dłoni, który działa jak mysz komputerowa. Użytkownik, wskazując i klikając pilotem na ikony, może dowolnie uruchamiać funkcje TV.


016_P1260855.JPG

Dodatkowym elementem wyróżniającym telewizory LG jest pilot

017_P1260857.JPG

008_DSC_1917.jpg

Aby móc w pełni korzystać z możliwości najnowszych topowych modeli telewizorów LG potrzebny jest nowy system sterowania. Wskaźnik ograniczony do jedynie kilku przycisków ma zapewnić kontrolę nad przeglądaniem stron, przeszukiwaniem youtuba czy zaawansowanym wybieraniem video z biblioteki VOD. Zastanawiacie się jak to działa? Identycznie jak obsługa konsoli WII. Wszelkie informacje wyświetlane są na ekranie naszym zadaniem jest skierowanie kursora na interesującą nas funkcję i potwierdzenia jej. Czy jest to wygodne?
CES 2011 - LG - Nowy sposób sterowania telewizorem - pilot wskaźnik.

018_P1260858.JPG

I wyposażenie serwisów internetowych

019_P1260859.JPG


020_P1260860.JPG


021_P1260861.JPG


023_P1260864.JPG
Nadszedł czas najważniejszy, czyli czas prezentacji 3D na nowych modelach
LG:
Telewizory
LG - HDforum

001_P1260865.JPG

Okulary na nos i zaczynamy. Na pierwszy ogień materiały demonstracyjne
I trzeba uczciwie powiedzieć ,że nie brakowało rozdzielczości dla oka która jak donosi technologia powinna być połowę mniejsza niż w okularach migawkowych.

002_P1260866.JPG

Obraz świetny ,czysty ,znakomitej rozdzielczości , brak rozmazań w drugim planie które tak były dokuczliwe w starych modelach lcd 3D.

003_P1260869.JPG

Następnie zobaczyliśmy konwersję 2D do 3D. Myślę że wiele osób przy oglądaniu źródła o dobrym bitrate będzie bardzo zadowolona

004_P1260877.JPG

I brak kontentu nie będzie już tak dokuczliwe.

005_P1260882.JPG

Oczywiście nie ma takiej głębi 3D - ale jest naprawdę dobrze.

006_P1260883.JPG

Ale wywołało to ogólne zadowolenie jakością obecnych na konferencji.

009_P1260886.JPG

Dobra robota .. Z obowiązku dziennikarskiego przypominamy że pierwsze modele 3D z okularami FRP pierwsze na rynku w sprzedaży wprowadził JVC - tyle że w dziale profesjonalnym.. Było to już w 2009 roku. Tyle że cena była wysoka bo sięgała 35.000 zł
Jako pierwsi na świecie mieliśmy możliwość testowania tego telewizora:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/459...ologii-3d.html - tu cały test.
Model prezentowaliśmy na targach AudioShow w Warszawie w 2009 roku.


Wracamy jednak do konferencji. Lg zaprezentowało również zestaw kina domowego.
020_P1260902.JPG

Zestaw prezentuje się bardzo dobrze i może być ozdobą nowoczesnego mieszkania
HX996TS_Full_Set.jpg

Trójwymiarowy dźwięk od LG

011_P1260891.JPG


012_P1260892.JPG


013_P1260894.JPG

Zaprezentowano także konwersję a starych filmach. Tu film ( z prawej strony ) Sami Swoi - Filmweb.pl - łeb pełen filmów! - w konwersji 2D do 3D. Dla przypomnienia tym co n ie oglądali w 2D:
YouTube - Sami Swoi 1/8
Z przyjemnością muszę dodać że pierwszy raz widziałem Kargula i Pawlaka w 3D. Dla mnie extra - a swoją drogą film rewelacja.

018_P1260900.JPG

Oprócz konwersji porównać można było na żywo 3D z okularami aktywnymi i FRP. Słychać było zachwyt przy CINEMA 3D.

Telewizory LG CINEMA 3D z linii LW570S oraz LW5500 i LW4500
w rozmiarach 55, 47, 42 i 32 cale będą pojawiać się na rynku sukcesywnie już
od połowy kwietnia br.

Czekamy na telewizor do testów i opiszemy nasze wrażenia.

__________________
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
"Dzięki LG CINEMA 3D wyświetlany obraz jest całkowicie pozbawiony efektu migotania, a co za tym idzie nie powoduje efektów ubocznych jak np. ból oczu, zawroty głowy czy nudności.
Zaletą nowej technologii LG jest możliwość generowania nieograniczonej ilości klatek obrazu na sekundę, zapewniając doskonałą płynność ruchu niedostępną przy technologii aktywnej. Telewizory LG Cinema 3D z systemem TruMotion 400Hz w dalszym ciągu wyświetlają obraz 3D z częstotliwością 400Hz, podczas gdy analogiczny TV
z technologią aktywną wyświetla obraz o częstotliwości jedynie 50 lub 60 Hz."

Który z modeli LG ma TruMotion 400Hz?
 

bluray

Banned
Poraża ogrom niezrozumienia tematu.
LW9500 to topowy model LED LCD 3D "aktywne" z 2010 r.

Zupełnie inną sprawą jest "pasywne" 3D.
Skróty myślowe i nomenklaturowe dotyczą zasilania, polaryzacji okularów.
W rewolucyjnej technologii LG polaryzacja zostaje przeniesiona z okularów na ekran TV. Tylko LG produkuje takie matryce.
Juz wiemy, że LG ma asa.
To LG wybiera komu sprzedać te matryce.
Na zaprzyjaźnionej liście są:
- VISIO (USA only)
- Toshiba
- Philips.
END

Doświadczyłem jak działa "pasywne 3D na własnych materiałach.
Wszedłem do Saturna z:
- AVATAR 3D (BD)
- PANAS DEMO 2011 (pendrive).
Chodziło mi o wyeliminowanie wątpliwych materiałów LG.

Po odpaleniu w/w kontentu miałem pewność, że wyeliminowałem ew. dyskusję ws. klasy materiałów źródłowo-testowych.

Mam aktywny zestaw Sam 46C800 3D i PS3.
To co zobaczyłem to całkowita eliminacja dyskomfortu starego standardu.

10:0 dla technologii 3D od LG.
Żegnamy się z pionierskim aktywem natychmiast !
 

Dariusz_C

New member
Mylisz się. LW9500 to model Cinema 3D na drugą połowę 2011. Zapewne masz na myśli model LX9500 z 2010 roku, z aktywnymi okularami pierwszej generacji, który jest jeszcze gdzieniegdzie w sklepach.

Co do reszty, to się zgadzam :).
 

bluray

Banned
DariuszC;
Tam masz rację.
Nie zauważyłe LW (LX).
Bardzo przepraszam.

No to mamy zapowiedź wejścia "smoka".
Bo 9500 to flagowe modele.
Taki scenario to wzorowa akcja.
LG zaczyna od niskiej półki - 570S.
Mamy trzęsienie ziemi. Zaś napięcie będzie rosło.
No i matryce 4k Tośki z pokładowym prockiem Cell.
Będzie masakra.

Zwrócę uwagą na to, że moja entuzjastyczna opinia pochodzi od osoby bardzo doświadczonej.
Nie trudno wyobrazić sobie reakcję w sklepie "Kowalskiego".
To będzie tak jak z bojem LCD - PDP.
Na forach cmokanie o plazmach. W sklepie 9-ciu z 10-ciu Kowalskich natychmiast wybierają LCD. Od lat.
Zacytuję mój ulubiony incydent za sklepu podczas transmisji Małysza;
On: bieżemy plazmę. Nie znasz się więc milcz kobieto !
Ona: Ale Małysz na LCD skacze po białym śniegu .....

Po opisanym teście zapuściłem sobie w domu moje aktywne 3D (PS3 - C8000).
Koszmar:
- miga,
- ciemno,
- głowa pionowo,
- tyłek przyklejony w punkt,
- przesłuch wizyjny L/R,
- ciężkie okulary za 450 zł/szt.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Kolejne niewygodne pytanie
Wprowadzony przez LG parametr Motion Clarity Index (MCI) określa zdolność telewizora do udoskonalania płynności obrazu i eliminacji rozmycia obiektów w ruchu (MCI 600Hz dla modeli LW570S), uwzględniając systemy generowania dodatkowych klatek, skanowania podświetlenia i Local Dimming czyli ilości niezależnych stref podświetlenia.

Co dokładnie określa te 600Hz? I czemu 600Hz a nie np 1000Hz? Lepiej by brzmiało i przebijało całą konkurencje.
Czy ten MCI to wymysł polskich marketingowców z LG? Nigdzie więcej on nie występuje - tylko w Polsce.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Może ktoś zna odpowiedź dlaczego w modelach flagowych Lg LW9500,LW7700 i LZ9700 jest jednak AKTYWNE 3D?!....
Tańsze modele:
''Cinema 3D(Passive 3D)''
a flagowe:
''3D(active 3D)''

Sami się nie mogą zdecydować,więc może kolejne ''wiele hałasu o nic''?
Co roku jakiś ''hit'' tylko sygnał ten sam ;)wyjdzie w ''praniu''......
Flagowy model Toshiby ZL1 też ''active 3D'',więc na pewno różnica matryc robi swoje.Kupicie tv z być może lepszym efektem 3D(passive 3D) a co z 2D?.....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W poprzednich wysokich modelach - LG kontynuowało trend rynkowy 3D podłączając się pod marketingową technologię.
W między czasie przeprowadzili badania i doszli do wniosku że mowy system jest wg nich lepszy i dodatkowo stwarza szansę na biznes. Historia pokazuje że nie zawsze w elektronice to co lepsze wygrywa. Ważniejsze jest jaka siłą marketingowa pójdzie za ciosem.
Czyli, ciekawe kto wygra?
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/64866-wojna-o-okulary-3d-rozpoczeta-jak-myslisz-kto-wygra.html
 

Dariusz_C

New member

Dariusz_C

New member
Może ktoś zna odpowiedź dlaczego w modelach flagowych Lg LW9500,LW7700 i LZ9700 jest jednak AKTYWNE 3D?!....
Tańsze modele:
''Cinema 3D(Passive 3D)''
a flagowe:
''3D(active 3D)''

Sami się nie mogą zdecydować,więc może kolejne ''wiele hałasu o nic''?
Co roku jakiś ''hit'' tylko sygnał ten sam ;)wyjdzie w ''praniu''......
Flagowy model Toshiby ZL1 też ''active 3D'',więc na pewno różnica matryc robi swoje.Kupicie tv z być może lepszym efektem 3D(passive 3D) a co z 2D?.....

Odpowiadam: w kolekcji LG 2011 wszystkie LEDy 3D są Cinema 3D. Tylko plazmy pozostają aktywne,ale to już inna bajka.
 

Dariusz_C

New member
W poprzednich wysokich modelach - LG kontynuowało trend rynkowy 3D podłączając się pod marketingową technologię.
W między czasie przeprowadzili badania i doszli do wniosku że mowy system jest wg nich lepszy i dodatkowo stwarza szansę na biznes. Historia pokazuje że nie zawsze w elektronice to co lepsze wygrywa. Ważniejsze jest jaka siłą marketingowa pójdzie za ciosem.
Czyli, ciekawe kto wygra?
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/64866-wojna-o-okulary-3d-rozpoczeta-jak-myslisz-kto-wygra.html

Technologia polaryzacyjna jest lepsza od migawkowej praktycznie pod każdym względem, wystarczy popatrzeć na jedno i na drugie. Niedowiarków zapraszam do sklepów, w Markach 55LW570S już wisi na ekspozycji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No cóż , uczciwie można będzie to powiedzieć gdy na przeciwko siebie staną modele w klasie jakości :
LG 570 s
Sharp LE 830
Samsung D8000
Panasonic VT 30
Toshiba ZL1
Philips 9706
Czyli inaczej mówiąc najnowsze modele , z nowymi matrycami i przetwornikami 3D . Kilka z nich już widziałem jak grają - ale każde z osobna.
Porównanie ma sens gdy stoją obok siebie.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Uczciwie to będzie dać do porównania najwyższe modele LG przy najdroższej konkurencji,z tańszymi różnie bywa.....to jak stawianie na starcie Fiata i Ferrari......zresztą i tak lepszy bedzię ten lepszą reklamą......
 
Ostatnia edycja:

Dariusz_C

New member
No cóż , uczciwie można będzie to powiedzieć gdy na przeciwko siebie staną modele w klasie jakości :
LG 570 s
Sharp LE 830
Samsung D8000
Panasonic VT 30
Toshiba ZL1
Philips 9706
Czyli inaczej mówiąc najnowsze modele , z nowymi matrycami i przetwornikami 3D . Kilka z nich już widziałem jak grają - ale każde z osobna.
Porównanie ma sens gdy stoją obok siebie.

Warto pamiętać o jednym: LW570S, czy LW5500, to półka średnia. Nie są to modele najwyższe, tylko masowe (LEDy krawędziowe, TruMotion 100 Hz). Zaś LW4500 to wręcz poziom podstawowy. Ich siła tkwi w Cinema 3D, nie w wyśrubowanych parametrach.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kiedy możemy się spodziewać modeli z ; wyższej; półki , a tak na marginesie skoro cena 55'' 570s jest około 10000zł. to jaka może być sugerowana do wyższych modeli z tej serii .
 
Do góry