Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


RelacjeRelacje z targów, konferencji, spotkań... Największe imprezy, najlepsze relacje, fotorelacje.

Wróć HDforum > Początek > Relacje > LG Cinema 3D Warszawa 2011 Konferencja - czy ta jakość powali Cię na kolana ?
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 103,263
Cytuj  
#1
15-04-2011, 02:58
Domyślnie LG Cinema 3D Warszawa 2011 Konferencja - czy ta jakość powali Cię na kolana ?

Konferencja LG Cinema 3D Warszawa 2011 .

Warszawa w galerii Skwer Hoovera gościła przedstawicieli mediów na Konferencja LG Cinema 3D
Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny


Hasło które przyświecało konferencji to LG CINEMA 3D - Nadciąga druga generacja Telewizji 3D.Cała prezentacja odbyła się na telewizorach serii 47WL570S
LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S
Konferencję rozpoczął Piotr Mirosław


dyrektor sprzedaży LG Polska


Omówił tendencje rynkowe i perspektywy rozwoju telewizorów LCD z głównym uwzględnieniem lcd 3D


Cóż z tego wynika?
Ano tyle że wzrost telewizorów lcd 3D to skala 50% rocznie przez najbliższe lata.


Prognoza mówi że już 2015 roku w Europie telewizor 3D zagarną połowę rynku sprzedaży.


W przypadku Odtwarzaczy Bluray - to będzie już decydująca przewaga


Ważna jest też ewolucja telewizorów. A telewizory LG będą posiadały
Smart TV

TV CINEMA 3D są Smart
Większość TV CINEMA 3D posiada wbudowane funkcje Smart TV firmy LG, które umożliwiającą nowy sposób zarządzania dostępnymi treściami przy wykorzystaniu panelu Home Dashboard, pilota Magic oraz dostępu do portali internetowych, międzynarodowych i lokalnych serwisów oraz aplikacji i gier online. Dzięki funkcjonalności Smart Share (poprzez DLNA) – użytkownicy mają możliwość dzielenia się filmami, muzyką i zdjęciami umieszczonymi w sieci lokalnej,
na komputerze czy telefonie komórkowym. Całość sterowana jest w inteligentny sposób specjalnym pilotem Magic, reagującym na ruchy dłoni, który działa jak mysz komputerowa. Użytkownik, wskazując i klikając pilotem na ikony, może dowolnie uruchamiać funkcje TV.


Prowadzący przypomniał też że LG również pracuje nad telewizorami 3D bez okularów. W prognozie zajmują miejsce na 2013 rok.

Dla przypomnienia tak wygląda obraz na LCD 3D bez okularów.


Jako, że jesteśmy przy koreańskim producencie, 3D bez okularów będzie właśnie od LG. Niestety zbyt wiele dobrego nie można powiedzieć o prezentowanej koncepcji. Może kilka lat temu było by to ciekawe ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego wspomniałem o przeszłości? Ponieważ prezentacja łudząco przypominała technologię prezentowaną kilkukrotnie na targach IFA przez Philipsa. Dokładnie te same problemy, dokładnie ten sam materiał. Jeśli dodamy wspólną fabrykę matryc wychodzi LG.Philips w słabym wydaniu.
Telewizory były prezentowane na targach CES
Tu nasza relacja
CES 2011 - 3D bez okularów - zaczynamy od LG


Z badań przeprowadzonych w USA wynika że aż 95% badanych optuje za wyborem 3D z pasywnymi okularami (FRP -Film-type Patterned Retarder)
Podane jest też co bardziej doceniają w tym systemie.
Np. 86% widzi większą płynność w technologii FRP, a 41 stawia na jakość okularów migawkowych.


Telewizory z technologią CINEMA 3D wykorzystują panele LED z podświetleniem Nano Full LED lub LED Plus/LED, zapewniając doskonałej jakości klarowny i wyraźny obraz.
Dodatkowo zastosowanie okularów polaryzacyjnych 3D pozwoliło na uzyskanie obrazu 3D o jasności 170 nitów czyli znacznie jaśniejszego niż w przypadku technologii aktywnej 3D.
Wprowadzony przez LG parametr Motion Clarity Index (MCI) określa zdolność telewizora do udoskonalania płynności obrazu i eliminacji rozmycia obiektów w ruchu (MCI 600Hz dla modeli LW570S), uwzględniając systemy generowania dodatkowych klatek, skanowania podświetlenia i Local Dimming czyli ilości niezależnych stref podświetlenia.
CES 2011 - LG zmiania front trzeciego wymiaru i dołącza do JVC.


Okulary LG 3D bez efektu migotania
Idealny obraz 3D w telewizorach LG CINEMA 3D powstaje dzięki zastosowaniu nowej technologii polaryzacyjnej FPR (Film-type Patterned Retarder) polegającej na nałożeniu na matrycę specjalnego filtru, umożliwiającego wykorzystanie okularów polaryzacyjnych do uzyskania efektu 3D. Dzięki temu widz ma znacznie większy komfort oglądania treści w trzecim wymiarze niż w przypadku technologii aktywnej 3D wykorzystującej okulary migawkowe.

Dzięki LG CINEMA 3D wyświetlany obraz jest całkowicie pozbawiony efektu migotania, a co za tym idzie nie powoduje efektów ubocznych jak np. ból oczu, zawroty głowy czy nudności.
Zaletą nowej technologii LG jest możliwość generowania nieograniczonej ilości klatek obrazu na sekundę, zapewniając doskonałą płynność ruchu niedostępną przy technologii aktywnej. Telewizory LG Cinema 3D z systemem TruMotion 400Hz w dalszym ciągu wyświetlają obraz 3D z częstotliwością 400Hz, podczas gdy analogiczny TV
z technologią aktywną wyświetla obraz o częstotliwości jedynie 50 lub 60 Hz.

Rozwiązanie eliminacji efektu migotania zostało dodatkowo poświadczone certyfikatem jakości 2 uznanych organizacji badawczych i certyfikujących - Intertek oraz TÜV.


Koniec przerywanych akcji
Dołączone do zestawu okulary LG pozbawione są wszelkich części elektrycznych,
w tym baterii. Nie generują one fal elektromagnetycznych i nie trzeba martwić się o ich ładowanie w przeciwieństwie do okularów w technologii aktywnej. Dzięki temu obraz 3D nie zniknie w najmniej nieoczekiwanym momencie, gdy rozładuje się bateria.

Co więcej okulary LG nie wymagają synchronizacji z ekranem, dzięki czemu żaden
z domowników przechodzących przed telewizorem nie zakłóci odbioru obrazu 3D,
co może nastąpić w przypadku technologii aktywnej 3D.

Wykorzystywane w technologii LG CINEMA 3D okulary polaryzacyjne są proste, niedrogie i lekkie w porównaniu do kosztownych i skomplikowanych okularów migawkowych. Ich koszt to zaledwie 30 zł, a waga to jedynie 16 gram.
Myślę że poprawiając design można jeszcze zmniejszyć ich wagę.


Samsung też jak widać mocno odchudził swoje okulary migawkowe. I są bardzo delikatne , nie czuje się że są na nosie.
Nie tylko waga okularów będzie miała znaczenie ale przede wszystkim technologia.


LG, patrząc jak pokonać wewnętrznego czyli Samsung w rosnącym rynku 3D TV rozpoczęła ekspansję z technologią okularów pasywnych i na potwierdzenie otrzymała dobre recenzje z Chin , gdzie wprowadziła pierwsze taki telewizory.
Firma energicznie naciska współpracujące koncerny na rozwój tego kierunku.
FPR - technologia 3D okularów bez migotania jak zapewnia promotor jest lekka i znacznie bardziej przystępna cenowo (okulary kosztują kilkadziesiąt zł) niż powszechne równoważne przejęte przez Samsung Electronics aktywnych migawki.
Pomimo kontrowersji wokół inicjatyw wykonanych przez LG i Samsung, LG Group twierdzi że że jej telewizory zostają przyjmowane na rynku konsumenckim lepiej niż przewidywano.

LG zawarł sojusz z wiodącymi producentami telewizorów w Chinach pod koniec ubiegłego roku w celu zapewnienia przewagi na rynku dla zestawów wartości dodanej i premium.
"Sprzedaliśmy ponad 100.000 FPR telewizorów 3D w terminie dwóch miesięcy od ich debiutu na rynku. Przystępne ceny i lekkie okulary 3D są głównymi czynnikami," powiedział rzecznik LG Display Lee Sang-wook.
Całość TU :
Wojna o okulary 3D rozpoczęta ! Jak myślisz kto wygra?

Niewątpliwą przewagą jest cena okularów FRP . Cena na naszym rynku to 20 zł za sztukę . Nie trzeba ich ładować.
3D na leżąco z całą rodziną? Po raz pierwszy to możliwe!
Dzięki technologii LG CINEMA 3D może zmienić się sposób oglądania rozrywki
w trzecim wymiarze. Zapewnia ona bowiem znacznie szerszy kąt widzenia obrazu 3D niż w przypadku technologii aktywnej. Teraz widzowie mogą zrelaksować się przed telewizorem w dowolnych pozycjach, a przede wszystkim komfortowo położyć
na kanapie bez potrzeby siedzenia na wprost ekranu, co jest potrzebne w przypadku aktywnej technologii 3D. Dodatkowo szeroki kąt widzenia pozwala oglądać obraz 3D
w większym gronie rodziny czy przyjaciół, a nie w towarzystwie 1 czy 2 osób.
Dodatkowo sprzyja temu wyjątkowo niska cena okularów polaryzacyjnych, dzięki czemu widzowie mogą kupić dowolną ilość okularów LG bez ponoszenia wysokich kosztów.
Tu mieliśmy pewną rozbieżność bo fizycznie różnica jest taka że do każdego oka przy okularach migawkowych dociera rozdzielczość 1080P a przy okularach FRP tylko połowa tej jakości. Ale kolejny prowadzący Wiesław Kowalczyk zapewniał że w mózgu i tak łączy się w 1080p. Jakie wrażenie organoleptyczne z kontaktu bezpośredniego - o tym dalej.


Całość ma wpływać na duży komfort obcowania z 3D.


Koniec problemów z kontentem 3D
LG zadbało również, aby zażegnać problem z dostępnością treści 3D na rynku
i wyposażyło najnowsze telewizory LG CINEMA 3D w możliwość konwersji zwykłego obrazu 2D na doskonałej jakości obraz 3D w czasie rzeczywistym. A więc bez względu na to czy widz podłączy zwykły sygnał antenowy, DVD czy też odtwarzacz Blu Ray – jednym przyciskiem na pilocie może wybrać opcję konwersji na 3D i przenieść całą rodzinę w trzeci wymiar. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym algorytmom konwersji, działającym również w przypadku wyświetlania zdjęć (.JPG)
Dzięki temu najzwyklejszy film emitowany w telewizji, mecz piłki nożnej czy codzienny serial mogą stać się rozrywką z efektami trójwymiarowymi znanymi tylko
z kina. Dodatkowo widzowie mogą samodzielnie w szybki i intuicyjny sposób wybrać głębię trójwymiarowych efektów na 20 możliwych poziomach. Wszystko zależy
od indywidualnych potrzeb.Cinema 3D podobnie jak modele nowej generacji LCD z okularami migawkowymi i telewizory 3D bez okularów - ma możliwość sterowania głębią obrazu 3D


Przykład TV LCD 3D z okularami migawkowymi
i jaka zapowiadałem wcześniej przyciski na pilocie które kiedyś służyły do obsługi telegazety, dziś służą do obsługi 3D. Ja widać na menu 3D można nawet zwiększać efekt głębi 3D.
Sharp 40LE830 test otwarty - pierwszy test na rynku.
Przykład telewizora 3D bez okularów
Jednak 3D bez okularów to ostra ewolucja-Toshiba 20GL1 - test lcd bez okularów.


Dobrym rozwiązanie jest fakt że konwersja 2D do 3D jest przeprowadzana z dowolnego podłączonego źródła.


TV CINEMA 3D są Smart
Większość TV CINEMA 3D posiada wbudowane funkcje Smart TV firmy LG, które umożliwiającą nowy sposób zarządzania dostępnymi treściami przy wykorzystaniu panelu Home Dashboard, pilota Magic oraz dostępu do portali internetowych, międzynarodowych i lokalnych serwisów oraz aplikacji i gier online. Dzięki funkcjonalności Smart Share (poprzez DLNA) – użytkownicy mają możliwość dzielenia się filmami, muzyką i zdjęciami umieszczonymi w sieci lokalnej,
na komputerze czy telefonie komórkowym. Całość sterowana jest w inteligentny sposób specjalnym pilotem Magic, reagującym na ruchy dłoni, który działa jak mysz komputerowa. Użytkownik, wskazując i klikając pilotem na ikony, może dowolnie uruchamiać funkcje TV.Dodatkowym elementem wyróżniającym telewizory LG jest pilotAby móc w pełni korzystać z możliwości najnowszych topowych modeli telewizorów LG potrzebny jest nowy system sterowania. Wskaźnik ograniczony do jedynie kilku przycisków ma zapewnić kontrolę nad przeglądaniem stron, przeszukiwaniem youtuba czy zaawansowanym wybieraniem video z biblioteki VOD. Zastanawiacie się jak to działa? Identycznie jak obsługa konsoli WII. Wszelkie informacje wyświetlane są na ekranie naszym zadaniem jest skierowanie kursora na interesującą nas funkcję i potwierdzenia jej. Czy jest to wygodne?
CES 2011 - LG - Nowy sposób sterowania telewizorem - pilot wskaźnik.


I wyposażenie serwisów internetowychNadszedł czas najważniejszy, czyli czas prezentacji 3D na nowych modelach
LG:
Telewizory
LG - HDforum


Okulary na nos i zaczynamy. Na pierwszy ogień materiały demonstracyjne
I trzeba uczciwie powiedzieć ,że nie brakowało rozdzielczości dla oka która jak donosi technologia powinna być połowę mniejsza niż w okularach migawkowych.


Obraz świetny ,czysty ,znakomitej rozdzielczości , brak rozmazań w drugim planie które tak były dokuczliwe w starych modelach lcd 3D.


Następnie zobaczyliśmy konwersję 2D do 3D. Myślę że wiele osób przy oglądaniu źródła o dobrym bitrate będzie bardzo zadowolona


I brak kontentu nie będzie już tak dokuczliwe.


Oczywiście nie ma takiej głębi 3D - ale jest naprawdę dobrze.


Ale wywołało to ogólne zadowolenie jakością obecnych na konferencji.


Dobra robota .. Z obowiązku dziennikarskiego przypominamy że pierwsze modele 3D z okularami FRP pierwsze na rynku w sprzedaży wprowadził JVC - tyle że w dziale profesjonalnym.. Było to już w 2009 roku. Tyle że cena była wysoka bo sięgała 35.000 zł
Jako pierwsi na świecie mieliśmy możliwość testowania tego telewizora:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/459...ologii-3d.html - tu cały test.
Model prezentowaliśmy na targach AudioShow w Warszawie w 2009 roku.


Wracamy jednak do konferencji. Lg zaprezentowało również zestaw kina domowego.

Zestaw prezentuje się bardzo dobrze i może być ozdobą nowoczesnego mieszkania

Trójwymiarowy dźwięk od LG


Zaprezentowano także konwersję a starych filmach. Tu film ( z prawej strony ) Sami Swoi - Filmweb.pl - łeb pełen filmów! - w konwersji 2D do 3D. Dla przypomnienia tym co n ie oglądali w 2D:
YouTube - Sami Swoi 1/8
Z przyjemnością muszę dodać że pierwszy raz widziałem Kargula i Pawlaka w 3D. Dla mnie extra - a swoją drogą film rewelacja.


Oprócz konwersji porównać można było na żywo 3D z okularami aktywnymi i FRP. Słychać było zachwyt przy CINEMA 3D.

Telewizory LG CINEMA 3D z linii LW570S oraz LW5500 i LW4500
w rozmiarach 55, 47, 42 i 32 cale będą pojawiać się na rynku sukcesywnie już
od połowy kwietnia br.

Czekamy na telewizor do testów i opiszemy nasze wrażenia.

__________________

Ostatnio edytowane przez kiki ; 15-04-2011 o 14:01
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
Wspiera forum

Avatar redlum

Meldunek: Nov 2006
Postów: 1,313
Skąd: Białystok

Cytuj  
#2
15-04-2011, 15:25
Domyślnie

Cytat:
"Dzięki LG CINEMA 3D wyświetlany obraz jest całkowicie pozbawiony efektu migotania, a co za tym idzie nie powoduje efektów ubocznych jak np. ból oczu, zawroty głowy czy nudności.
Zaletą nowej technologii LG jest możliwość generowania nieograniczonej ilości klatek obrazu na sekundę, zapewniając doskonałą płynność ruchu niedostępną przy technologii aktywnej. Telewizory LG Cinema 3D z systemem TruMotion 400Hz w dalszym ciągu wyświetlają obraz 3D z częstotliwością 400Hz, podczas gdy analogiczny TV
z technologią aktywną wyświetla obraz o częstotliwości jedynie 50 lub 60 Hz."
Który z modeli LG ma TruMotion 400Hz?
Odpowiedź z Cytatem
redlum jest offline
wrx
Wspiera forum

Avatar wrx

Meldunek: Apr 2007
Postów: 608
Skąd: 3City/Worldwide

Cytuj  
#3
15-04-2011, 17:51
Domyślnie

Czyli, ze co?
Ze 3D na LCD bedzie juz OK?
__________________
Klipsch F3/C20/B2 + Klipsch RW12-d + Onkyo 676
Sony 75XE9005 + Epson EH-TW3600 + Adeo Incell Tensio
XBOX X + PS3
Slim + Fanatec CSL + Base v2 + CSW GT One + Pedals v2 + Sharpshooter
cdn...

Odpowiedź z Cytatem
wrx jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Junior Member

Avatar Dariusz_C

Meldunek: Apr 2011
Postów: 25
Skąd: Warszawa

Cytuj  
#4
15-04-2011, 19:09
Domyślnie

Modele serii LW9500, dostępne w II połowie roku będą miały TruMotion 400 Hz.
Odpowiedź z Cytatem
Dariusz_C jest offline
Wspiera forum

Avatar redlum

Meldunek: Nov 2006
Postów: 1,313
Skąd: Białystok

Cytuj  
#5
15-04-2011, 19:19
Domyślnie

One też będą z pasywnymi okularami? Czy z aktywnymi? Myślałem, że "Cinema 3D" dotyczy tylko pasywnego 3D.
Odpowiedź z Cytatem
redlum jest offline
Junior Member

Avatar Dariusz_C

Meldunek: Apr 2011
Postów: 25
Skąd: Warszawa

Cytuj  
#6
15-04-2011, 20:01
Domyślnie

LG nie używa określenia "pasywne", tylko polaryzacyjne, albo Cinema 3D. LW9500 też będzie Cinema 3D.
Odpowiedź z Cytatem
Dariusz_C jest offline
Banned

Avatar bluray

Meldunek: Feb 2007
Postów: 2,960
Cytuj  
#7
15-04-2011, 20:17
Domyślnie

Poraża ogrom niezrozumienia tematu.
LW9500 to topowy model LED LCD 3D "aktywne" z 2010 r.

Zupełnie inną sprawą jest "pasywne" 3D.
Skróty myślowe i nomenklaturowe dotyczą zasilania, polaryzacji okularów.
W rewolucyjnej technologii LG polaryzacja zostaje przeniesiona z okularów na ekran TV. Tylko LG produkuje takie matryce.
Juz wiemy, że LG ma asa.
To LG wybiera komu sprzedać te matryce.
Na zaprzyjaźnionej liście są:
- VISIO (USA only)
- Toshiba
- Philips.
END

Doświadczyłem jak działa "pasywne 3D na własnych materiałach.
Wszedłem do Saturna z:
- AVATAR 3D (BD)
- PANAS DEMO 2011 (pendrive).
Chodziło mi o wyeliminowanie wątpliwych materiałów LG.

Po odpaleniu w/w kontentu miałem pewność, że wyeliminowałem ew. dyskusję ws. klasy materiałów źródłowo-testowych.

Mam aktywny zestaw Sam 46C800 3D i PS3.
To co zobaczyłem to całkowita eliminacja dyskomfortu starego standardu.

10:0 dla technologii 3D od LG.
Żegnamy się z pionierskim aktywem natychmiast !
Odpowiedź z Cytatem
bluray jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:56. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Jaki Logitech
 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę