Audio show 2016

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym chętnie wspierał Polską twórczość, ale zupełnie nic nie znajduję dla siebie. Zaprzepaściliśmy to co było i dziś człowiek siedzi na Marantzach, Pionkach czy Denonach, a ja bym widział coś konkretnego np. Diory/Tonsila/Radmora - Unitra. Nie oznacza to, że nic nie ma. Jest obecnie sporo przyzwoitych firm, ale końcówek klasy chociażby Emotiva - gdzie mamy doskonałą cenę/jakość u nas nie uświadczy.
Dlatego właśnie nie piszemy, bo nie ma o czym, a kupować Polskie audio tylko po to, żeby być tzw. konsumenckim patriotą to ja mam w upie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie śledzę już naszej twórczości, jest mi obojętna.
O ile kiedyś kibicowałem, to teraz widzę już tylko pazernych krawaciarzy, a w dobie globalnej wioski nie mam zupełnie sentymentów. Zresztą kupisz coś, a za kilka lat ogłoszą upadłość i klient zostanie z ręką w nocniku. Niech robią co chcą, ja mam wybór gdzie indziej, a państwo doi ode mnie na innych płaszczyznach i nikt mi nie zarzuci braku "wspierania".

Technics zrobił fajną reaktywację, co prawda grubo przesadzili z cenami, ale przynajmniej coś zaprezentowali. Zrobiła się otoczka, a świat audio zapamiętał.
Teraz mają grunt na dalsze ruchy.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie śledzę już naszej twórczości, jest mi obojętna.
O ile kiedyś kibicowałem, to teraz widzę już tylko pazernych krawaciarzy, a w dobie globalnej wioski nie mam zupełnie sentymentów. Zresztą kupisz coś, a za kilka lat ogłoszą upadłość i klient zostanie z ręką w nocniku. Niech robią co chcą, ja mam wybór gdzie indziej, a państwo doi ode mnie na innych płaszczyznach i nikt mi nie zarzuci braku "wspierania".

Technics zrobił fajną reaktywację, co prawda grubo przesadzili z cenami, ale przynajmniej coś zaprezentowali. Zrobiła się otoczka, a świat audio zapamiętał.
Teraz mają grunt na dalsze ruchy.

Mam nadzieje, ze Technics w koncu wroci do korzeni i zacznie robic sprzet dostepny dla szerszego grona.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe jak brzmieniowo, bo wizualnie to dramat.
Sam 20 lat temu ładniejsze składałem, no, ale tu nie o wygląd tylko chodzi.
Cytat z testu:
"B2 oferują wybitną jakość wykonania", rozumiem, że autor miał na myśli spasowanie, bo jak podpiął pod to wizualny aspekt, to nawet nie czytam dalej. Ja rezerwuję takie określenia na zupełnie innej klasy produkty. Wybitna to jest stolarka i wykonanie topowych Sonusów, a to?
Zresztą mniejsza z tym, w tej cenie faktycznie warto sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu na forum mozna odniesc wrazenie, ze rodzimy sprzet jest mocno pomijany a jak popatrzylem to jest wiele ciekawych produktow. Fakt, niektorzy producenci mocno szaleja z cenami, ale kto wie, moze odpowiada to jakosci.

U nas na forum są faktycznie często pomijane co nie znaczy, że Polscy producenci nie mają swoich zwolenników. Jest na prawdę kilka firm, które mają dużo do zaoferowania. Powodem mniejszej popularności jest najczęściej słaby marketing. Zresztą jakby poszli w marketing to ceny też zaraz by były inne. Są to też często mniej dostępne produkty. Żeby odsłuchać trzeba się więcej natrudzić.

Jeśli chodzi o kolumny to często jest poruszana kwestia wyglądu. Większość małych firm robi proste skrzynki, ale za to bardzo solidne. Są mało fotogeniczne. Żeby zrobić bajerancką obudowę i utrzymać niską cenę trzeba zlecać duże ilości i to często na dalekim wschodzie. W Polsce robi się bardzo solidne obudowy głośnikowe i wiele zachodnich firm korzysta z naszych usług. Nie każdy wie, że Polska to potęga meblarstwa.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
U nas na forum są faktycznie często pomijane co nie znaczy, że Polscy producenci nie mają swoich zwolenników. Jest na prawdę kilka firm, które mają dużo do zaoferowania. Powodem mniejszej popularności jest najczęściej słaby marketing. Zresztą jakby poszli w marketing to ceny też zaraz by były inne. Są to też często mniej dostępne produkty. Żeby odsłuchać trzeba się więcej natrudzić.

Jeśli chodzi o kolumny to często jest poruszana kwestia wyglądu. Większość małych firm robi proste skrzynki, ale za to bardzo solidne. Są mało fotogeniczne. Żeby zrobić bajerancką obudowę i utrzymać niską cenę trzeba zlecać duże ilości i to często na dalekim wschodzie. W Polsce robi się bardzo solidne obudowy głośnikowe i wiele zachodnich firm korzysta z naszych usług. Nie każdy wie, że Polska to potęga meblarstwa.

Tak naprawde bardziej chodzilo mi o elektronike bo glosniki znam. Natomiast zauwazylem, ze kilku producentow robi tez wzmacniacze a na forum pewnie taki produkt ma piec osob na krzyz.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z producentów wzmacniaczy kojarzę

Baltlab - jest już swoje lata na rynku i dobrą renomę
Haiku-Audio - mała manufaktura z Krakowa, robią ciekawe urządzenia, bardzo schludny montaż w środku
Struss Amplifiers
Wile

Jest kilku producentów wzmacniaczy lampowych : LAR, wspomniany Fezz, Amplifon (bardzo drogie) i wielu innych.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kiedy słyszę Polska firma myślę, że jest to samodzielny projekt od początku do końca.
W przypadku Kruger&Matz nie ma tam nic Polskiego. To tylko gotowce ściągane z Chin z zamówionym napisem lub tylko dorabianym w kraju.
Ktoś kiedyś też wklejał też link do sklepu z gotowymi obudowami do różnych kolumn, modeli, serii, tylko przetwornik wrzucić (nie mogę teraz znaleźć, może ktoś pomoże). Obawiam się, że wiele jest takich "polskich" firm, którzy kupują gotowce.
Gorąco kibicuje polskim projektom, ale pod warunkiem samodzielności, a nie przeklejania naklejek lub skręcania gotowych elementów. W takim przypadku należałoby napisać Made In China, składano w Polsce.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedy słyszę Polska firma myślę, że jest to samodzielny projekt od początku do końca.
W przypadku Kruger&Matz nie ma tam nic Polskiego. To tylko gotowce ściągane z Chin z zamówionym napisem lub tylko dorabianym w kraju.
Ktoś kiedyś też wklejał też link do sklepu z gotowymi obudowami do różnych kolumn, modeli, serii, tylko przetwornik wrzucić (nie mogę teraz znaleźć, może ktoś pomoże). Obawiam się, że wiele jest takich "polskich" firm, którzy kupują gotowce.
Gorąco kibicuje polskim projektom, ale pod warunkiem samodzielności, a nie przeklejania naklejek lub skręcania gotowych elementów. W takim przypadku należałoby napisać Made In China, składano w Polsce.

Projekt od początku do końca tak , ale już sama produkcja to raczej nie ma takich firm. Zawsze jest tak, że pewne elementy kupujesz u zewnętrznych dostawców. Każdy szanujący się producent sam projektuje np. kolumny głośnikowe , ale to że zleci wykonanie obudowy czy przetwornika zewnętrznej firmie to normalne. Nie ma co się dziwić polskim producentom. Zachodni producenci i to duże firma tak robią. To, że widzimy na obudowie made in denmark, made in france itp. to wcale nie znaczy, że produkt powstał w całości w danym kraju. Co najwyżej został zmontowany jako finalny produkt.
 
Do góry